گزارش: DirectX 12 در انحصار Windows 10 است

۲ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹

دیشب در کنفرانس ویژه شرکت مایکروسافت پیرامون Windows 10 خیلی از هواداران منتظر بودند تا اینکه صحبت هایی پیرامون DirectX 12 انجام شود. این اتفاق رخ نداده است با این حال امروز گزارش جالبی بدستمان رسیده که در رابطه با همین API می باشد. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

از زمانی که DirectX 12 معرفی شد، عده بسیاری خواهان این بودند تا ببیند که آیا این API در انحصار Windows 10 می باشد یا خیر؟ هنوز چیزی از سوی شرکت مایکروسافت رسما در این رابطه ارائه نشده است اما با توجه به حساب کاربری شرکت NVIDIA در سایت توئیتر، می تواند قطعا گفت که DirectX 12 در انحصار Windows 10 است چرا که نوشته شده:

50 درصد از بازیکنان امروزی دارای سخت افزارهایی هستند که توانایی بهره مندی از DirectX 12 را دارند. ما بسیار هیجان زده هستیم که DirectX 12 را همراه با Windows 10 ارائه خواهیم کرد – سیستم عاملی که ارتقاء از Win7 و 8.1 به آن تا یک سال رایگان است.

حال دلایلمان برای تایید انحصاری بودن DirectX 12 چیست؟

  • تا به حال هیچ وقت حرفی به میان نیامده است که DirectX 12 به Windows 7 و Windows 8.1 نیز خواهد آمد.
  • پیامی که در بالا مشاهده کردید فقط به Windows 10 اشاره دارد.
  • DirectX 12 مدت بسیار زیادی است که با سیستم عامل Windows 10 تبلیغ و معرفی می شود.
  • منابع سایت RPS هم قبلا اعلام کرده بودند که DirectX 12 در انحصار Windows 10 است.

حال احتمالا این سوال شما نیز است که کدام کارت های گرافیکی از DirectX 12 پشتیبانی می کنند؟ شرکت AMD هنوز پاسخی به این سوال نداده است اما NVIDIA لیست کارتهای گرافیکی که از DirectX 12 پشتیبانی می کنند را در اختیار کاربران قرار داده. طبق توضیحات این شرکت، تمامی کارت های گرافیک سری Fermi ،Kepler و Maxwell از DirectX 12 پشتیبانی می کنند.

کارت های گرافیک Titan چطور؟ پاسخ باز هم مثبت است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید