Windows 10 دارای Cortana خواهد بود

۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۴

طبق برنامه از قبل اعلام شده، کنفرانس شرکت مایکروسافت پیرامون Windows 10 در جریان است و ما شاهد معرفی های مختلفی برای این سیستم عامل هستیم. در جدیدترین خبر اعلام شده است که دستیار صوتی Cortana در سیستم عامل Windows 10 نیز موجود است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا اطلاعات منتشر شده را پیرامون این خبر مرور کنیم.

برای معرفی این قابلیت، آقای Joe Belfiore بر روی صحنه عبارت “Hey, Cortana” را بر زبان آوردند و دستیار صوتی مذکور هم فعال شد و آماده دریافت فرامین کاربر قرار گرفت.

دستیار صوتی Cortana برای اولین بار در سال گذشته بود که با آپدیت Windows Phone 8.1 برای گوشی های موبایل عرضه شد. Cortana یک هوش مصنوعی با ظاهری به شکل زن می باشد که به دفعات ما او را در سری بازی Halo دیده ایم و نقش مهمی را هم ایفا کرده است. این دستیار بر روی سیستم شما می تواند با مخاطبین، پیام ها، پخش موسیقی، یادآوری ها، یادداشت و تقویم تعامل داشته باشد و خواسته های شما را انجام دهد. موتوری که Cortana با آن کار می کند، جستجوگر Bing می باشد که از سوی شرکت مایکروسافت ارائه می شود.

Cortana در برابر دیگر دستیاران صوتی خود که از سوی شرکت های Apple و Google عرضه می شوند، عملکرد بسیار خوبی دارد و حتی یک سری قابلیت های انحصاری را هم در خود دارد.

Windows 10 اواسط سال 2015 منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید