فردا بزرگترین مسابقه بازی‌سازی در جهان برگزار می‌شود

۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۰

” بزرگترین رویداد بازی سازی در جهان است که دوم تا چهارم بهمن ماه همزمان در سراسر دنیا در انستیتو ملی بازی سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای، هدف این رویداد، ارتباط بیشتر بین بازی سازان برای به اشتراک گذاری تجربه ها و محک مهارت های خود در سطح جهانی است.
رویداد”Global Game Jam” در 48 ساعت انجام می شود و تمامی بازی‌سازان جهان را با هر سابقه و سلیقه‌ای به این رقابت دعوت و تشویق می کند.
انستیتو ملی بازی سازی در نظر دارد به عنوان یکی از محل های برگزاری این رویداد در جهان، پذیرای علاقه مندان به شرکت در دوره آتی این رویداد در سال 2015 باشد.
این رویداد از دوم بهمن ماه در 309 مکان و 63 کشور جهان انجام می شود، سال گذشته بازی سازان بیش از چهار هزار بازی به این رویداد ارسال کردند.
شیوه برگزاری این رویداد به این شکل است که تمامی شرکت کنندگان در صبح روز پنج شنبه دوم بهمن ماه 93 در مکان مشخص شده به دور هم جمع می‌شوند و یک فیلم کوتاه کلیدی را تماشا می کنند؛ در آخر موضوع مورد نظر برای ساخت بازی را دریافت کرده و پس از آن تمامی سایت ها از کشورهای مختلف شروع به رقابت و ساخت بازی می کنند.
به کلیه شرکت کنندگانی که بتوانند در زمان مقرر بازی کامل را ارسال کنند از طرف رییس گلوبال گیم جم گواهی حضور در این رویداد را دریافت می کنند. همچنین سایت های مختلف می توانند اقدام به معرفی بازی برتر از بین شرکت کنندگان آن سایت اقدام کنند. در بین ۱۱ سایت شرکت کننده از ایران سایت تبریز جمعه صبح و مابقی صبح پنجشنبه کار خود را آغاز می کنند.
یاد آور می شود: هفتمین دوره این رویداد در حالی در برگزار می شود که در شهرهای تهران، بابل، داراب، علی آباد، گرگان، کرج، قم، تبریز و کاشان مکان هایی برای استقرار تیم های بازی سازی تدارک دیده شده است.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید