سال‌های سیاه بهار میهمان خانه‌ها می شود

۳۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۲

بازی رایانه ای سال‌های سیاه با موضوع کودتای سیاه 1332 بهار سال آینده وارد بازار داخلی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این بازی در سبک ماجرایی دنیای باز که تولید آن از سه سال پیش آغاز شده بود این روزها در مراحل پایانی قرار دارد و با ارائه نسخه آلفا (نسخه تست) آن به بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای و گیمر های حرفه ای در مرحله تست و رفع اشکال است.

همچنین با توجه به حساسیت های تهیه کننده این بازی رایانه ای و رایزنی های انجام شده با برجسته ترین گروه ضبط حرکات موشن کپچر در ایران، نزدیک به 30 دقیقه روایت جهت تکمیل بار بصری و روایی این بازی رایانه ای در حال ضبط است.

بازی رایانه ای سال‌های سیاه برای نخستین بار بیش از 3000 سطر دیالوگ این بازی توسط گروهی از مترجمان حرفه ای به زبان انگلیسی برگردانده شده است و مخاطب می‌تواند بازی را با زیرنویس انگلیسی یا فارسی انجام دهد.

بر اساس این گزارش با توجه به اهمیت این بازی در روایت برهه‌ای حساس از تاریخ معاصر کشور با نگاهی مستند تلاش شده است تا چند قابلیت کلیدی دیگر نظیر ورود با پروفایل شخصی و وجود سوالات و جوایز اختصاصی به بازی اضافه شود.

بازی رایانه ای سال‌های سیاه روایتگر ماجرای کودتای سیاه سال 1332 است و در یک روایت تعاملی با دو کارکتر اصلی در تهران و لندن به چگونگی شکل گیری کودتا از سال 1329 تا 1332 می‌پردازد .

همچنین در تدوین داستان این بازی رایانه ای از اسناد ترجمه شده سازمان امنیت ملی بریتانیا ، مرکز مطالعات تاریخ معاصرو سازمان اسناد بهره گرفته شده است و روایت این بازی در بیش از 20 لوکیشن شبیه سازی شده تاریخی اتفاق می‌افتد.

گفتنی است از دیگر ویژگی های برجسته این بازی می‌توان به “شبیه سازی جمعیت”،”بالغ بر 10 ساعت گیم پلی !!!”،”هوش مصنوعی دنیای باز در طهران و لندن”،”قابلیت استفاده از ماشین در طهران و دوچرخه در لندن”،”شبیه سازی وضعیت متغیر آب و هوا”،”15 روایت سینمایی با تکنیک موشن ایلیستریشن”،”بیش از 20 دقیقه روایت سینماتیک داخل بازی”،”بیش از 20 لوکیشن شبیه سازی شده تاریخی”،”دو کارکتر اصلی قابل باز”و”بیش از 30 کارکتر با دوبله حرفه ای” اشاره کرد.

بازی رایانه ای سال‌های سیاه به تهیه کنندگی مرتضی دستخوار توسط شرکت بهبود رایانه پرداز مدرن ” بهار 94″ وارد بازار می‌شود.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Gamei گفت:

  ای آقا این بهونه ها چیه آخه
  دوستان عزیز پوستر بازی سعی کرده فضای شرلوک هولمز رو برسونه
  بخدا هزار تا بازی خارجی پوستراش شبیه همه
  بعدشم نباید از روی یه پوستر قضاوت کرد
  الان اینجا رو ببینید
  http://darkyear.ir/index.php/darkyears/screenshotsandposter

  0
  0
 • B|ondy گفت:

  تو دست کاراکتر سمت راست پوستر اگه اشتباه نکنم یه تفنگ colt 1860 هست که این تفنگ فقط در انحصار ارتش امریکا بوده و بعد از جنگ داخلی امریکا هم کنار گذاشته شده و فقط دست کلکسیونر های امریکایی دیده میشده. حالا این تفنگ تو قرن بیستم دست یه مامور ایرانی چیکارمیکنه رو که فقط خدا می دونه ولی خداییش قبل از ساخت بازی نباید یکم در مورد اصلحه های بازی تحقیق کنین؟

  0
  0
 • mhnew2006 گفت:

  شما حتی مطلبم کامل نخوندی یعنی. نوشته سال 1332 !! نوشته کودتا 32 . کلا اصلا انگار نمی دونی بازی راچع به چی هست همینطور از روی عکس نظر می دی؟؟

  0
  0
 • Amir-Warrior گفت:

  چه فایده تازه همین بازی هم وقتی بیاد به زور حجمش یک DVD هست و بعد باید 20 هزار تومن هم بابتش پول بدی!!!!!!!!!

  وقتی بازی خارجی با کیفیت بالا و با قیمت پایین توبازار هست دیگه کی پول داره بازی ایرانی بخره.

  ما که نداریم!!!!!!!!!!

  0
  0