Hatred: دومین عنوان در تاریخ ESRB که فقط با خشونت و بد دهنی رده سنی بزرگسالان را دریافت کرده

۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۶

بازی جنجال آفرین Hatred که در آن شخصیت اصلی بازی، دست به کشتار جمعی و سلاخی مردم میزند در سیستم رده بندی سنی ESRB، درجه “فقط بزرگسالان” را دریافت کرده است. این رده بندی تازه برای کشوری مثل ایالات متحده آمریکا و کانادا می باشد و نه استرالیا یا آلمان! چرا چنین خبری عجیب است؟ با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا بیشتر توضیح دهیم.

همانطور که گفتیم بازی Hatred درجه “بزرگسالان” را دریافت کرده است. تریلر معرفی این بازی واکنش های تندی را نسبت به خشونت بی انتها و وحشیانه آن دریافت کرد و همین سطح از خشونت کافی بود تا چنین درجه سنی صادر شود. درجه “بزرگسالان” معمولا به یک بازی که فقط خشن است داده نمی شود و برخی مسائل مانند محتویات مستهجن، موارد مخدر و بد لباسی هم اهمیت بالایی دارند. با این حال اوضاع برای بازی Hatred به قدری بد است که چنین اتفاقی رخ داده، آن هم فقط با سطح خشونت و بد دهنی شخصیت های درون بازی.

سازندگان در پاسخ به این مسئله گفته اند:

ما ترجیح می دهیم که رده سنی M (برای افراد بالغ) را دریافت کنیم زیرا با درجه Adult Only (فقط بزرگسالان) کار ما با عرضه نسخه کنسولی به مشکل برخواهد خورد البته از طرفی هم شما هواداران نا امید خواهید شد. خیلی دوست دارم بدانم که PEGI چه درجه ای می دهد.

ما هنوز قانع نشده ایم که چطور Hatred درجه Adult Only را دریافت کرده در حالی که اصلا محتویات مستهجن ندارد. با این حال دستاورد بزرگی است که ما دومین بازی تاریخ با درجه Adult Only را میسازیم که فقط هم با خشونت و بد دهنی این مقام را کسب کرده.

چطور سازندگان این عناوین را میسازند ما در عجب هستیم. البته بازی هایی هم در گذشته بودند مانند Postal که قتل عام در آن زیاد است ولی به این حد؟ تازه به عنوان ماموریت و شعار شخصیت اصلی؟

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید