دومین فرد حملات DDOS به PlayStation و Xbox دستگیر شد | مارمولک در بند پلیس

۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۴

هم اکنون و در بخش دیگری از تحقیقات پرونده ی مختل شدن سرویس های شبکه PlayStation و Xbox  طی تعطیلات کریسمس  بر اثر حملات DDOS یک مرد بریتانیایی 18 ساله توسط پلیس دستگیر شده است. همچنین شبکه ی BBC اعلام کرده است این فرد در شهر ساوتپورت در نزدیکی لیورپول به دلیل دسترسی به موارد مجرمانه رایانه ای دستگیر شده است.

افزون بر این جرم دیگر او ارائه آگاهانه ی اطلاعات غلط به پلیس آمریکا اعلام شده است. و به همین سبب او به وسیله ی عملیاتی مشترک از سوی  پلیس مبارزه با جرایم رایانه ای بریتانیا و FBI آمریکا دستگیر شد. در همین راستا Craig Jones از پلیس سایبری بریتانیا بیان داشته است:

تخلفات او شامل swatting نیز می شود. تخلفی که طی آن این فرد با برقراری تماس های جعلی از طریق اسکایپ باعث اختلال تیم Swat در آمریکا شده است. ما هنوز در ابتدای تحقیقات خود می باشیم و کارهای زیادی باید انجام بگیر و با همکاری FBI آمریکا مسئولین این جرایم را شناسایی خواهیم کرد.

هر دو شبکه ی Xbox Live و PlayStation Network پیش از تعطیلات کریسمس در یک دوره ی طولانی از خرابی هایی رنج می بردند و این حملات توسط گروهی که خود را جوخه ی مارمولک نامیده بودند صورت می گرفت. این مشکل برای کاربران Xbox 360 و Xbox One در XBL حدودا 24 ساعت ادامه داشت اما کاربران در PSN چند روز متوالی با PS3، PS4 و PSVita قادر به استفاده از بازی های آنلاین و وارد شدن به حساب کاربری خود نبودند. افزون بر این پیش از دستگیری این فرد یک مرد 22 ساله ی دیگر نیز در 31 دسامبر 2014 دستگیر شد و هم اکنون به قید وثیقه تا 10 مارس 2015 آزاد است و علت دستگیری او دزدی و تقلب در حساب‌های پی‌پال از سال ۲۰۱۳ تا آگوست ۲۰۱۴ اعلام شد. این گروه هکر مسئول حملات  DDOS و تخلفات swatting که در بالا به آن اشاره شد در طول 12 ماه گذشته شناخته شده اند و یکی دیگر از جرایم آنها تهدید آقای Johnathan Smedley مسئول بخش سرگرمی های آنلاین سونی به یک  بمب جعلی می باشد!

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید