Broforce به Xbox One نمی آید | مایکروسافت پس کی می خواهد سیاست خود را عوض کند؟

۲۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۲

بازی Broforce یکی دیگر از آن دسته بازی های مستقل است که نه گرافیک انقلابی دارد نه داستان مطرحی بلکه گیم پلی آن بسیار جذاب طراحی شده. این بازی برای PlayStation 4 و PC منتشر خواهد شد و به کنسول نسل هشتمی شرکت مایکروسافت یعنی Xbox One نمی آید. دلیلش چیست؟ محدودیت هایی که توسط مایکروسافت برای انتشار بازی های مستقل تعیین شده است. برای اطلاعات بیشتر با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

هر استدیو بازی ساز مستقلی آنقدر همیشه اول کار پول ندارد که بخواهد یک بازی را همزمان برای دو کنسول بسازد و منتشر کند برای همین، نسخه PlayStation 4 بازی Broforce در مراسم E3 2014 بود که تایید شد. حال چرا PS4؟ آقای Evan Greenwood به عنوان مدیر پروژه گفته اند:

بیشتر به خاطر این بود که سونی با پیشنهادی بسیار خوب به سراغ ما آمد و نمی شد آن را رد کرد.

تا آنجایی که من می دانم، مایکروسافت قوانینی دارد که اجازه نمی دهد یک بازی مستقل ابتدا برای Playstation عرضه شود و بعد به Xbox بیاید.

این قانون مایکروسافت برای بازی های مستقل به مسئله ای بحث برانگیز میان استدیوها تبدیل شده است. با اینکه در این میان عناوینی مانند Outlast استثناء بودند، اما بازیهای بسیاری هم بودند که به کنسول مایکروسافت راه نیافتند. شاید بازی Broforce هم شانس چنین چیزی را داشته باشد اما به طور کلی بهتر است که هر چه سریعتر مایکروسافت تجدید نظری در این تصمیم نه چندان درست خود بگیرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید