NPD 2014: آمار فروش ماه دسامبر برای کنسول ها منتشر شد | PS4 در سطح جهانی هم موفق بوده است

۲۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۸

امروز شرکت NPD آمار فروش کنسول ها در ماه دسامبر 2014 را به علاوه آمار کلی امسال منتشر کرده است. همانطور که انتظار میرفت، چیز غیر عادی و یا غافلگیر کننده ای در این آمار وجود ندارد و می توان گفت که کاملا قابل پیش بینی بودند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار  دهیم.

کنسول نسل هشتمی شرکت سونی یعنی Playstation 4، برای ده ماه متوالی، بیشترین آمار فروش کنسول ها را در آمریکای شمالی به خود اختصاص داده بود. در طرف مقابل کنسول Xbox One تازه فقط دو ماه است که موفق به چنین دستاوردی شده. پس با این حساب تکلیف پرفروشترین کنسول سال 2014 مشخص است و آن هم چیزی نیست جز Playstation 4. هر چند Xbox One در این بخش مقلوب شد اما در این دو ماه اخیر واقعا محبوبیت چشم گیری داشته است. برای جزئیات بیشتر به این خبر مراجعه کنید.

با توجه به بیانیه ای که توسط شرکت سونی منتشر شده است، کنسول Playstation 4 در سطح جهانی نیز موفق بوده. عرضه در 123 کشور، فروش 18.5 میلیون دستگاهی در عرض 14 ماه و فروش 4.1 میلیون دستگاه در تعطیلات کریسمس، خیلی راحت باعث می شود که چنین دستاوردی حاصل به وجود آید.

رقابت حال بیش از پیش داغ تر خواهد شد زیرا بازی های هیجان انگیزی برای دو کنسول Playstation 4 و Xbox One در راه است. علاوه بر این، تخفیف Xbox One همچنان ادامه دارد و به قیمت 350 دلار فروخته می شود (50 دلار ارزانتر از PS4).

محبوبیت کنسول های نسل هشتمی بسیار بالاست؛ دو کنسول Playstation 4 و Xbox One نسبت به زمان دستگاه های قدیمی یعنی PS3 و Xbox 360 فروش بسیار بیشتری داشته اند.

طبق اعلامیه شرکت نینتندو، فروش Wii U در ماه دسامبر هم خیلی خوب بوده و بهترین ماه در سال 2014 برای این کنسول قلمداد می شود. میزان فروش نرم افزاری و سخت افزاری Wii U، نسبت به سال گذشته، به ترتیب 75 و 29 درصد افزایش داشته اند.

3DS هم در ماه دسامبر بهترین ماه را از نظر فروش عناوین ساخته شده توسط استدیوهای داخلی تجربه کرد مخصوصا Super Smash Bros و Pokémon Omega Ruby and Pokémon Alpha Sapphire.

 

 

0
0