مایکروسافت به طور استوار در حال افزایش عملکرد GPU کنسول Xbox One بوده است + جزئیات کامل آپدیت ها

۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۸

از زمانی که مدارک SDK مایکروسافت لیک شد، اطلاعات جالب و هیجان انگیزی به دست ما رسیده است. مایکروسافت با ارائه آپدیت های ماهانه برای SDK کنسول Xbox One، در حال افزایش عملکرد و قدرت GPU آن بوده است. همچنین جدیدا ما اطلاعاتی از معماری این کنسول از جمله مفهوم کارت گرافیک 8 لایه ای و هسته هفتم CPU بدست آورده ایم. اما اطلاعات جالب دیگری در مورد GPU این کنسول وجود دارد که در ادامه مطلب می توانید آن را مشاهده کنید.

هسته هفتم CPU باعث سهولت در رندر کردن و همینطور پیشرفت درایورهای کارت گرافیک می شود. اما اطلاعات جالب دیگری درباره GPU این کنسول با توجه به مدارک بدست آمده وجود دارد. به نظر می رسد مایکروسافت پی در پی عملکرد پردازنده گرافیکی Xbox One را افزایش داده است. در آپدیت جولای 2014، قدرت GPU با افزایش 3.5% رو به رو بود؛ این بهبود باعث می شود که سایه ها زودتر توسط GPU دریافت شوند که مشکلات آن ها را از بین می برد. البته این افزایش عملکرد به خود بازی نیز بستگی دارد.

در اوت 2014 و در آپدیت SDK، پردازنده گرافیکی با بهبود 1.3% همراه بود که مزایایی چون کاهش پردازنده فرمانی GPU و همینطور انطباق عملکرد خوب (Overhead) درایور را در خود داشت. در همین آپدیت، پهنای باند DDR3 با افزایش 1.5 درصدی به عناوینی که در 30hz با مشکلاتی همراه بوده و باعث می شدند نرخ فریم 60 بدست نیاید، کمک کرده است. در نهایت، آپدیت سپتامبر مشکلات برخورد GPU با سخت افزار Xbox One را حل کرد.

دیدن تمامی این تغییرات و بهبودها نشانه خوبی برای کنسول مایکروسافت و همینطور طرفداران Xbox One می باشد. اما همچنان برای قابل توجه بودن این تغییرات راه درازی در پیش است چرا که بعضی از پردازش های بخصوص آن با مشکلاتی همراه است. یک مثال بارز Grand Theft Auto V می باشد؛ در نسخه Xbox One بازی شاهد تراکم برگ درختان و همینطور افکت های ذره بینی نیستیم و این چیزیست که در PS4 بخاطر GPU قدرتمند تر حضور دارد.

امسال بازی های چند پلتفرمه بزرگی عرضه می شوند که می توانند تاثیرات این آپدیت ها و بهبودها را نشان دهند. نظر شما دراین باره چیست؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید