گیفت کارت
گیفت کارت

قدرت PlayStation 4 را در سال ۲۰۱۵ خواهید دید

۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۲

بر هیچ کسی پوشیده نیست که کنسول PS4 در سال ۲۰۱۴ بسیار مورد تحسین قرار گرفت. حال آقای Andrew House از Sony Computer Entertainment طی مصاحبه ای که با روزنامه ی الکترونیکی محبوب ژاپنی Nikkei Shimbun داشته است اطلاعاتی از برنامه های سونی و وضعیت کنسول PS4 در سال ۲۰۱۵ را اعلام کرده است.

ایشان ابتدا به رضایت سونی از فروش PS4 در تعطیلات ( فروش ۴٫۱ میلیون دستگاه ) که منجر به رسیدن آمار فروش این کنسول به مرز ۱۸٫۵ دستگاه شد اشاره کردند و افزودند فروش PS4 در ژاپن رو به افزایش می باشد و آمریکا نیز با وجود کاهش قیمت و افزایش تبلیغات رقیبان رقابت موفقی را شاهد بوده ایم همچنین در اروپا با وجود افزایش دو برابری کنسول بازهم در فصل تعطیلات با کمبود PS4 در فروشگاه ها مواجه بودیم. همچنین آقای House به این موضوع اشاره کرد که کنسول افسانه ای PS2 در سال اول انتشارش فروش ۱۰٫۶ میلیون دستگاه را تجربه نمود یعنی مقدار فروش کمتری نسبت به PS4 با این حال وضعیت بازار هم اکنون متفاوت می باشد و مدیر سونی با این وجود گفت فعلا می بایست منتظر آمار فروش PS4 بود و بدون شک فروش این کنسول از PS3 در نهایت بیشتر خواهد بود. حتی او این اتفاق را چندان خوش بینانه نمی داند و معتقد است در سال ۲۰۱۵ با وجود انتشار بازی های انحصاری مردم قدرت PS4 را خواهند دید. علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ بازی های جدیدی ( اولین نسخه ) همچون The Order 1886 و Bloodborne منتشر می شوند که استودیو های سونی به دنبال بهره گیری کامل از PS4 برای آنها هستند که این یک مزیت محسوب می شود. همچنین با وجود کاهش فروش PS3 به دلیل افزایش تقاضا ها برای خرید PS4 سونی قصد دارد تا پایان سال مالی جاری فروش این کنسول نسل هفتمی را نیز افزایش دهد.

علاوه بر این وی ادامه داد در سال جاری میلادی سونی به دنبال بهبود سرویس های خود مانند PlayStation Now می باشد که هدف نهایی آن در اختیار بودن بازی های PlayStation بر روی همه ی دستگاه ها است. همچنین بهره گیری از تلویزیون هوشمند سامسونگ نخستین گام از استراتژی گسترده ی آنها می باشد. یکی دیگر از برنامه های سونی افزایش کیفیت بازی های کژوال می باشد تا همه ی اعضای خانواده از انجام آنها لذت ببرند. همچنین House به تاخیر در توزیع PS4 در چین نیز اشاره کرد و آن را به دلیل اعمال تغییراتی در شیوه ی کسب و کار این کشور به واسطه ی تصمیمات دولت چین دانست و این امید را داد که در سریع ترین زمان ممکن PS4 در چین توزیع شود. همچنین این نخستین همکاری Sony Computer Entertainment و چین می باشد و موضوعاتی مانند سانسور های لازم و چگونگی کسب و کار به توافقات بیشتری بین سونی و چین نیازمند است. علاوه بر موارد ذکر شده ایشان به حملات DDOS که در طول تعطیلات به PSN تحمیل شد نیز اشاره نمود و اعلام کرد، و افزود این مشکلات تنها برای سونی نبوده و گریبان مایکروسافت را نیز گرفته است. هرچند که نمی توان ۱۰۰ درصد از چنین مشکلات پیش گیری کرد اما سونی با سرمایه گذاری بیشتر سعی دارد از وقوع مجدد این دست مشکلات جلو گیری نماید. در پایان آقای House به تخفیف ۱۰ درصدی که سونی به دلیل این مشکلات به کاربران PSN ارائه داده است نیز اشاره نمود و آن را نشانگر عذرخواهی سونی خواند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید