مایکروسافت به صاحبان Xbox One اطمینان می دهد DRM در این کنسول وجود ندارد

۲۰ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۵۰

هم اکنون شرکت مایکروسافت به هواداران خود اطمینان داده است که بازیبازان همچنان می توانند بازی های خود را دریافت و به تجربه ی آنها بپردازند. در ابتدای هفته ی گذشته بازیبازان در دریافت نسخه ی دیجیتالی Far Cry 4  به مشکل برخورده بودند سپس این بازی ماجراجویی و جهان باز یوبی سافت از میان بازی های فروشگاه Xbox ناپدید شد و برخی از کاربران تصور نمودند قفل DRM به این کنسول بازگشته است اما کمپانی مایکروسافت به آنها اطمینان می دهد چنین مطلبی صحت ندارد.

به همین دلیل موجی از پیام ها و ابراز نگرانی ها از سوی بازیبازان به وجود آمد که آنها حتی دسترسی خود به بازی هایی که پول آنها را نیز پرداخت کرده اند به دلیل حذف از این فروشگاه را از دست می دهند اما مایکروسافت این موضوع را رد نموده و توضیح داده است:

اگر مشتریان یک بازی را خریدداری کرده اند می توانند به تاریخچه ی دانلود های خود مراجعه کنند و دریافت آن را از سر بگیرند حتی در صورتی که بازی از فروشگاه Xbox  خارج شود و دیگر برای خرید وجود نداشته باشد.

همچنین نه شرکت مایکروسافت و نه یوبی سافت دلیل مشکل پیش آمده برای نسخه ی دیجیتالی Far Cry 4 در هفته ی گذشته را مشخص نکردند و بر اساس اطلاعیه هایی آن را تنها یک اشتباه دانستند. اینک سخنگوی مایکروسافت توضیح داده است:

روز دوشنبه ی هفته ی گذشته برخی از کاربران قادر به دریافت نسخه ی دیجیتالی خریدداری شده ی Far Cry 4 نبودند اما تیم ما این مسئله را برطرف نموده است هم اکنون بازیبازان می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

معمولا به ندرت یک بازی از فروشگاه Xbox حذف می شود و این موضوع در باره ی Xbox 360 بسیار محدود می باشد. همچنین حذف یک بازی از فروشگاه زمانی رخ می دهد که حق نشر یا نام تجاری بازی از ناشر آن صلب شده باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید