زرشک نامه: بازگشت مقتدرانه | There has been an Awakening, Have you felt it؟

۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۷

آقــــا من از سفر قندهار برگشتم! باور کنید تو این مدتی که نبودم دلم اندازه کفش مورچه واستون تنگ شده بود! رفته بودم کل جهان رو ببینم و یه سری تحقیقات روی گیمرها انجام بدم! ولی تو این سفر آخری که رفتم با ارتشی از موجودات عجیبی به نام ” فــــن کنسول نسل هشتمی ” روبرو شدم! آقــا یه چی میگم یه چی بشنو ها، چنان این موجودات سر سخت، کله خراب، دهن آسفالت کن و هزار بــوق دیگه هستن که از دیدنشون وحشت زده شدم! نمی دونم از کجا پیداشون شده بعضیا میگن نسخه بروز شده فن های کنسول نسل هفتمی هستن.ولی ظاهرا یه جای این بروزرسانیه ایراد داشته و زده همه چی رو به فنا داده! چیه چرا بعضیاتون جوری نگاه می کنید که انگار منو نمی شناسید؟ خب حق دارید، نزدیک ۵۰۰ روزه که مفقود الاثر شدم بعد انتظار دارم بشناسیدم! بنده پیر غلام و نویسنده افتخاری سایت گیمفا، آقای زرشـــــــــــــــک هستم! جـــی جـــی جــــی جینــــگ! خب دیگه پاشو بیا ادامه مطلب کارت دارم!

همه چیز با ۱۰۰ دلار شروع شد! صد دلار، صد دلار، صد دلار، صد دلار و… میتونم همینطوری ادامه بدم و تا آخر مقاله بنویسم صد دلار که هر کدومش دو تا کلمه حساب میشه و کلی دستمزد نوشته میزنیم به جیب. اگر شما هم از اون فن های خیلی خیلی تعصبی باشید متوجه میشید این قضیه صد دلار کنسول های نسل هشتمی چی بوده…

صبر کنید… بزارید اول یکم در مورد خودم صحبت کنم! خب همونطور که میدونید من مدت زیادیه نبودم ولی الان با کول باری پر از زرشک های تازه و آبدار اومدم تا کوچک ترین چیز احمقانه در فضای مجازی رو ترول کنم… دلتون برام تنگ شده بود؟ آره، خلاصه اومدم گیمفا و پست اخبار رو باز کردم (ماشالله بچه ها خیلی فعال بودن تو این مدت)… و در اینجا بود که برای اولین بار در عمرم با عمق فاجعه رو به رو شدم… یعنی وقتی جافری سر نِد استارک رو قطع کرد انقدر تعجب نکردم. بیایید یه ذره راحت تر با هم صحبت کنیم، نه که تا حالا با هم راحت نبوده باشیما! بعضی از این طرفدارای کنسول ها انقدر روی این دستگاه ها تعصب دارن که منطق و حقیقت و … رو ساندویچ می کنن و همش دنبال ضایع کردن فن های کنسول حریف هستن والا سونی و مایکروسافت میدونستن انقدر طرفدارای پر و پا قرصی دارن دیگه خبری از سیاست های مشتری پسندانه نبود!

بله، خیلی دیده میشه این روزا که توی پستا فن بوی ها میان به هم توهین میکنن و بدون هیچ منطق و دلیلی بحث های الکی راه میندازن و این خبرنگارای بیچاره ما بجای اینکه بشینن اخبار جدید رو ترجمه کنن باید ۲۴ ساعته مراقب بخش نظرات باشن تا جو سایت بهم نخوره!! یعنی واقعا دلم براشون می سوزه ها!

خیلی ببخشید بعد از یک سال برگشتم خیلی سریع وارد بحث اساسی شدم، بزارید یه ذره از سفرام براتون بگم! راستش خیلی خوش گذشت… اول اینکه یه سر رفتم کره شمالی و بدونید تحقیقات سازمان های مختلف جاسوسی در سراسر جهان ادامه داره و خیلی سخت دنبال قاتل بروسلی میگردن اونم تو فیلم ۲۰۱۷ سونی تحت عنوان “خشم اژدر” که چند وقت پیش فیلمنامه اش توی اینترنت لیک شد.

و خب فیلم مصاحبه هم که خیلی سر و صدا کرد و همچنان دنبال هکرهای سونی میگردن ولی یه سری اطلاعات جدید و نگران کننده ای براتون دارم شاید دیگه فرصت نشه بگم… در پی دستگیری این مجرمان که انتقادپذیر نیستن و کلا خیلی بی جنبه اند (به شخص خاصی اشاره نداریم…) در تحقیقات اف بی آی و در سرور اختصاصی هکرها تصاویری از زرشک پیدا شده و حالا اینا با ما تماس گرفتن و ما رو متهم کردن…بگذریم! حالا اسب زورو رو بیار باقالی بار کن!

راستی چه خبر از دنیای گیم؟ مایکروسافت و سونی که توی سرشون فقط کلمه انحصاری میچرخه و بقیه شرکتا هم که فعلا در خواب زمستونی به سر میبرن… یوبی که سال خیلی بدی رو گذروند از یه طرف Watch Dogs، از یه طرف AC Unity و از طرفی هم The Crew. خب عزیز من مگه مجبوری این همه بازی بسازی، استدیو x که هرچند سال یک بار فقط یه بازی میسازه نمرد که… بسه میفهمی؟ بسه!

بچه ها خیلی انحراف داشت بحثمون، برمیگردیم سراغ صحبت اصلی ما با شما برای این هفته! فن بازی. آقا اول خیلی رک و پوست کنده ازتون یه سوال میپرسم: شما انقدر خودتون رو اذیت می کنید و به هموطن خود اهانت و توهین می کنید این شرکتا بهتون جایزه میدن؟ باور کنید سونی به مایکروسافت نیاز داره! و مایکروسافت هم به سونی نیاز داره! حالا فکر نکنید این پست کلا جنبه طنز داره و ما زرشــــــــک هستیم یعنی قدرت تجزیه و تحلیل نداریم! مطمئن باشید که پیشرفت صنعت بازی های ویدئویی مدیون این دو سه تا شرکت هستش که همه با هم حضور دارند و حتی نبود یکی از اونها باعث نقص در کل کار ها میشه! همین رقابت و چالش هستش که باعث میشه کمپانی مورد علاقتون سیاست های مورد پسند شما رو پیش بگیره و بازی های انحصاری خوبی بسازه تا بیشتر به سمت کنسولش برید. این یک توضیح کلی در مورد این مسئله بود.

باور کنید این دو تا شرکت خودشون با هم خیلی رفیقند و پشت پرده بدون شک کارهایی انجام میشه که ما همیشه از اون بی خبر هستیم. حالا فلان بازی انحصاری XBO میشه، فن عزیز PS4 شما چرا انقدر خودتو اذیت میکنی؟ و یا برعکس. این پاراگرافم نوشتم فکر نکنید خشک شدم! بعد یه مدت میخواستم یه بحث نسبتا جدی داشته باشیم وگرنه ما همون زرشــــــکیم و اندفعه برگشتم تا یه مدت طولانی بمونم و مدیرای گیمفا رو حسابی عصبانی کنیم، راستشو میخواید بدونید؟ من خیلی چون زورم زیاده و منابع متعددی دارم این پستا رو توی گیمفا میزارم هیچ کس هم نمیتونه چیزی بگه… خود آقای نراقی شبانه روزی داره تلاش میکنه تا دسترسی منو از سایت قطع کنه.آقای زاهدی رو هم که چه عرض کنم، سایمو با تیر می زنه!

پس بیایید “فن بازی” رو کنار بزاریم و برای طرفداران کنسول ها نهایت احترام خودمون رو نشون بدیم که واقعا هم مستحقش هستند. و همینطور این احترام در مورد نظرات مختلف هم صدق بکنه و در کل احترام بگذارید؛ هر کسی برای خودش دارنده علامت حاکم بزرگه. میدونم الان این جمله آخری کلا بی ربطه ولی خب توقع دارید ما چی بگیم؟ دیگه چی داریم که بگیم؟ تقریبا یه دل سیر از غذا در آوردم و همه چیزو ترول کردم حالا انشا الله سوژه بعدی تیم و کادر مسئولین گیمفا هستن… خدا به خیر کنه!

واقعا این مسئله احترام قائل نشدن و توهین کردن خیلی این چند وقته در سایت دیده میشه اما خب بعضی ها هم هستن که از این فضا سو استفاده میکنن تا جو سایت رو بهم بزنن و اینو بدونید که به شدت با این افراد برخورد میشه (فوقش بن میشن دیگه حالا ما هم یه ذره جو بدیم مگه چیه؟) پس خواهشا این فضای محترمانه سایت رو حفظ کنید تا عزیزان و زحمت کشان مجبور نباشند نظرات یک پست بخصوص رو ببندند و سعی کنید بحث رو همیشه تخصصی و خالی از هرگونه اسپمی نگه دارید… وای وای گفتم اسپم…

اسپم و اسپمرهای عزیز، مسئله این است

و در آخر هم تلنگری میزنیم به اسپمرهای عزیز که همیشه و در همه جای اینترنت همراه فعالان هستن. مسلما همتون می دونید اسپم چیه و اسپمر چه شخصیه چون توی زرشک های قبلی، قشنگ بهش پرداخته شد! اسپم به معنای ارائه پست ها و نظرات بی ربط به موضوع تاپیک هست که به خاطر تخصصی و متمرکز نگه داشتن موضوع به شدت باید از آن اجتناب کرد. بزارید با یک مثال مسئله رو روشن کنیم: مثلا شما نباید وارد پست “GTA V برای عرضه بر روی PC تایید شد” بشید و در بخش نظرات بنویسید: “هوا تو تهران چطوره؟ تو شیراز که آفتابیه” (!) یا مثلا اگر خویشاند هم هستید سلام و احوال پرسی کنید و… پس لطفا سعی کنید از دادن اسپم خودداری کرده و سوالات خودتون رو در انجمن و در بخش مورد نظر مطرح کنید. یک مورد خیلی جالبی هم که جدیدا در پست ها دیده میشه، استفاده از شکلک Like و Dislike هست که واقعا ما با اساتید همه دسته جمعی نشستیم روش تامل و تفکر کردیم اما هنوز نتونستیم ماهیت و هدف اینکار رو متوجه بشیم و حالا من از شما میپرسم؟ واقعا what the phase؟ هدف چیست؟ تارگِت؟ نمونه ای از این موضوع:

برنزی هفته: بازگشت شکوهمند و با اقتدار آقای زرشـــــــــک

زردِ نیلگون لجنی: اسپم و اسپمرهای سایت

طلاییِ سَبزِستَری: فن بوی ها (Fanboys)

طلایی هفته بعد: There has been an awakening, Have you felt it؟

تیکه های خیلی سنگینی در مطلب استفاده شد پیشنهاد میشه چندین بار بخونید و اگر مشکل نگارشی دیدید حتما گزارش بدید چون به برنده ها شش تا BMW می دم البته از جیب بروبچه های مدیر! منتظر کارهای بعدی از جانب من باشید، اگر کیم جانگ __ عزیز اجازه بده تا چند هفته دیگه خدمت شما هستیم…

خدافظ!

بدون شرح :| ایشالله زرشــــک بعدی به خدمتش میرسیم…

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید