گیفت کارت
گیفت کارت

PS4 در خانه ی خود موفق شد | PS4 پرفروش ترین کنسول ۲۰۱۴ در ژاپن

۱۷ دی ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۵

هم اکنون لیست پرفروش ترین کنسول و سخت افزارهای کشور ژاپن در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است که بر این اساس PS4 پرفروش ترین کنسول در سال گذشته میلادی در سرزمین خورشید تابان می باشد. بر این اساس کنسول PS4 با فروشی ۹۷۰,۶۶۷ عددی در جایگاه نخست قرار گرفته است و کنسول نه چندان موفق Wii U نیز با فروش ۶۱۸,۱۵۰ دستگاه مکان دوم را بدست آورده است.

همچنین در میان کنسول های دستی نیز ۳DS با رقم فروش ۳,۱۷۶,۵۲۵ دستگاه به طور کامل PSVita کنسول دستی سونی را شکست داده است زیرا از این دستگاه تنها  ۱,۱۶۸,۵۷۰ در تمامی نسخه ها ( برای هر دو ) به فروش رسیده است. حال شما می توانید جدول های منتشر شده در این زمینه را مشاهده نمایید و برای توضیح بیشتر به پایین مراجعه کنید.

همانطور که مشاهده کردید و در بالا نیز اشاره شد کنسول PS4 در خانه ی خود با توجه به عدم عرضه ی عناوین ژاپنی بر روی این پلتفرم شروع خوبی را داشته است و خوشبختانه با توجه به تصمیمات اتخاذ شده آینده ی روشن تری برای PS4  انتظار می رود. همچنین کنسول Wii U نیز سال نسبتا خوبی را پشت سر گذاشت و نیتندو با انتشار عنوان Super Smash Bros توانست کنسول Wii U را به خانه های مردم ببرد. با وجود اینکه در سه هفته ی پایانی ماه دسامبر نسخه ی Dragon Quest Heroes limited edition کنسول PS4 توانست ۱۴۸,۱۱۳ عدد فروش داشته باشد بازهم Wii U موفق ظاهر شد و ۱۳۴,۰۶۷ دستگاه از آن به فروش رسید. علاوه بر این در بخش کنسول های دستی نسخه ی جدید ۳DS توانست ۱,۲۳۶,۳۶۴ دستگاه را به فروش برساند و در طول سال مردم ژاپن ۳,۱۷۶,۵۲۵ دستگاه ۳DS خریدداری نموده اند در حالی که با وجود عرضه شدن چند عنوان خلاقانه بر روی PSVita این آمار برای کنسول دستی سونی  ۱,۱۶۸,۵۷۰ عدد می باشد و به نوعی این کنسول دستی از رقیب نیتندویی خود یعنی ۳DS از لحاظ فروش کاملا عقب مانده است.  همچنین عملکرد کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی Xbox One از زمان توزیع آن در سرزمین خورشید تابان ( سپتامبر ۲۰۱۴ ) بسیار نا امید کننده بوده است زیرا تنها ۴۳,۲۶۷ دستگاه Xbox One به فروش رفته است. در نهایت می بایست به کنسول دستی دوست داشتنی PSP نیز اشاره نماییم که بعد از گذشت ۱۰ سال در نهایت سونی آن را در ماه ژوئن بازنشسته کرد و ما شاهد فروش نسبتا خوبی برای این دستگاه بوده ایم.

0
0

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.