بهترین بازی های سال ۲۰۱۴ از نظر متا | بازی های بازسازی شده پیروز شدند

۱۲ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۸

بر هیچ کسی پوشیده نیست که سال ۲۰۱۴ میلادی با وجود عرضه شدن کنسول های نسل هشتمی و رقابت میان این کنسول ها سالی پر از لحظات تلخ و شیرین برای هواداران PS4 و Xbox One بود. از سوی دیگر سال ۲۰۱۴ برای PC بازان نیز سال خوبی بود زیرا علاوه بر تایید رسمی انتشار بازی GTA V بر روی رایانه های شخصی شاهد منتشر شدن برخی از بازی های انحصاری Xbox One همچون Dead Rising 3 برای PC بودیم. حال قصد داریم تا نگاهی برای بهترین بازی های سال ۲۰۱۴ از نظر متا و نقد های صورت گرفته از بازی های موفق سال ۲۰۱۴ بیندازیم.

همانطور که در تیتر مشاهده می کنید، به واقع بازی های بازسازی شده پیروز سال ۲۰۱۴ بودند زیرا اگر متا را ملاک قرار دهیم می بینیم که نسخه ی نسل هشتمی Grand Theft Auto V و عنوان بازسازی شده ی The Last of Us Remastered صدر نشین جدول می باشند. همچنین اگر به نمرات منتشر شده بر روی پلتفرم های مختلف از عنوان عرضه شده در سال ۲۰۱۴ نگاه کنیم خواهیم دید کنسول نسل هشتمی PS4 موفق تر از سایر رقیبان ظاهر شده است و  ۵ بازی بر روی PS4 موفق به کسب متای بالای ۹۰ شده اند و میانگین متا های بازی های نقد شده بر روی این کنسول برابر با ۷۲ می باشد. در جایگاه دوم این رده بندی کنسول Xbox One قرار دارد که با میانگین ۷۲٫۴ درصد و با وجود برتری ۰٫۴ درصدی در مجموع نسبت به PS4 در جایگاه دوم قرار گرفته است که علت این امر این باشد که در سال گذشته ی میلادی تنها بازی GTA V بر روی Xbox One توانسته است میانگین نمرات بالای ۹۰ را نسیب خود نماید. افزون بر این در پایان جدول نیز می توانیم دو کنسول نسل هفتمی PS3 و Xbox 360 را ملاحضه نماییم که به ترتیب در مکان پنجم و ششم قرار دارند. جدول منتشر شده ی دیگر مربوط به دو کنسول دستی حال حاضر می باشد که در این میدان نیتندو موفق تر از سونی ظاهر شده است و ۳DS با وجود میانگین نمره ی پایین تر بازی ها بر روی آن به لطف بازی های خوب ( متای +۷۵ ) بهتر از PSVita عمل کرده است. در پایان شما را به مشاهده ی لیست کامل بازی ها و جدول های منتشر شده بر اساس متا دعوت می کنیم.

برترین پلتفرم های ۲۰۱۴:

برترین بازی های ۲۰۱۴ بر روی هر پلتفرم:

برترین کنسول های دستی ۲۰۱۴:

همچنین در ادامه ی این مطلب می توانید بهترین و ضعیف ترین بازی های انحصاری منتشر شده بر روی کنسول های سونی ( PS4 و PS3 )، بر روی کنسول های مایکروسافت ( Xbox One و Xbox 360 ) به همراه Wii U و PC را مشاهده کنید که در این زمینه خانواده ی PS موفق تر از رقیبان ظاهر شده اند زیرا ما در این جدول شاهد ۱ بازی با متای +۹۰ و ۳ بازی +۸۰ می باشیم درحالی که برای خانواده ی Xbox هیچ بازی  با متای +۹۰ در سال ۲۰۱۴ منتشر نشده است و ما شاهد ۳ بازی با متای +۸۰ بر روی هر دو کنسول مایکروسافت هستیم. افزون بر این بازی فاجعه بار Rambo: The Video Game با متای ۲۳ و ۲۸ به ترتیب بر روی PS3 و Xbox 360 ضعیف ترین بازی سال ۲۰۱۴ بر روی چهار کنسول مورد نظر می باشد. همچنین کنسول Wii U نیز در سال ۲۰۱۴ عملکرد بسیار خوبی را داشته است زیرا ۲ بازی با متای +۹۰ و ۳ بازی با متای +۸۰ برای این کنسول روانه ی بار شده است . ضعیف ترین بازی منتشر شده بر روی Wii U از نظر متا بازی Sonic Boom: Rise of Lyric با متای ۳۲ می باشد. بر روی PC نیز عنوان موفق Out of the Park Baseball 15 با متای ۸۹ بهترین بازی بوده است و ۴ بازی دیگر نیز با متای +۸۰ در رده های بعدی بهترین عناوین ۲۰۱۴ بر روی PC هستند. علاوه بر این بازی Rekoil با متای ۳۲ از نظر منتقدین بدترین بازی سال ۲۰۱۴ بر روی رایانه های شخصی بوده است. همچنین در بین کنسول های دستی ۳DS با بهره گیری از ۵ بازی انحصاری با متای +۸۰ در مقابل PSVita که تنها ۲ بازی انحصاری با متای +۸۰ بر روی آن عرضه شده موفق تر بوده است. در پایان شما می توانید تصاویر مرتبط با این جدول ها را مشاهده نمایید.

برترین و ضعیف ترین بازی های برتر کنسول های PS:

برترین و ضعیف ترین بازی های برتر کنسول های Xbox:

برترین و ضعیف ترین بازی های برتر Wii U:

برترین و ضعیف ترین بازی های برتر PC:

برترین و ضعیف ترین بازی های برتر PSVita:

برترین و ضعیف ترین بازی های برتر ۳DS:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید