تولید بازی با استاندارد جهانی غیر ممکن نیست

۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۴

تولید کننده بازی رایانه‌ای مقاومت خرمشهر با بیان اینکه استفاده از بازی‌های رایانه‌ای با کیفیت حق کاربران است. گفت: تولید بازی رایانه‌ای با استاندارد جهانی غیر ممکن نیست.

به گزارش روابط عمومی بنیادملی بازی‌های رایانه‌ای، “حسین آزادپور” مدیرعامل شرکت شیوا پرداز کرمان‎ به راهکارهای ایجادچرخه اقتصادی در صنعت گیم اشاره کردو افزود: توزیع و پخش بازی‌های خارجی باید بر اساس قوانین کپی رایت جهانی باشد.
وی ادامه داد: محدودسازی ورود و عرضه بازی‌های خارجی در بازار در بازه زمانی کوتاه مدت مناسب است اما با اینکار سلیقه کاربران را محدود و جامعه از پیشرفت این صنعت ناآگاه می‌شود.
به عقیده این بازی ساز، کاربران بازی حق دارند از بازی‌های ایرانی انتظار درخور و فراوانی داشته باشند؛ نمی توان با محدود سازی ورود بازی های خارجی به بازار کشور آن‌ها را مجبور به استفاده از بازی های ایرانی کرد .
مدیر عامل شرکت شیوا پرداز کرمان‎ به نقش بازی‌سازان در رونق بازار داخلی اشاره کرد و گفت: بازی سازان ایرانی باید در تلاش باشند که تولیدات خود را با استانداردهای جهانی همگام سازند هر چند به عنوان یک بازی ساز می دانم این‌کار بسیار سخت و دشواراست، اما غیر ممکن نیست.
آزادپور با بیان اینکه به رغم درآمدزا بودن حوزه گیم، بخش خصوصی کمتر در عرصه تولید و توزیع گیم رغبت نشان می دهد. گفت: اقتصادکشور ما بیشتر محور دولتی دارد و از آنجا که بازی رایانه‌ای به نوعی هنوز صنعت نوپایی به حساب می آید و همچنین در ساخت بازی با استاندارد های جهانی مشکلاتی وجود دارد همچون گذشته از بخش دولتی انتظار می رود که در این زمینه سرمایه گذاری کند.
مدیر عامل شرکت شیوا پرداز کرمان‎ ادامه داد: بخش خصوص به سرمایه گذاری با ریسک بسیار پایین و بازگشت سرمایه بالا علاقه‌مند است و به نوعی به این سبک سرمایه گذاری عادت کرده است.
به عقیده این تولید کننده بازی رایانه ای، مشارکت بخش خصوصی در حوزه گیم نیاز به زمان و آشنا سازی هرچه بیشتر این بخش با صنعت بازی سازی و پتانسیل های نهفته در آن دارد، بخش خصوصی باید با جاذبه ها و پتانسیل صنعت بازی سازی به مانند صنعت فیلم سازی آشنا شود .

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.