رازهای موفقیت ناتی داگ از زبان افراد خبره این استدیو: استخدام بهترین ها و استفاده حداکثر از سخت افزار

۳ دی ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۹

ناتی داگ 30 ساله شده است. خیلی از شما خوانندگان این مطلب عاشق بازی های استدیو مذکور هستید. عناوینی که همیشه با آخرین تکنولوژهای روز، بهترین طراحی ها و علاقه ای بی انتها ساخته شده اند. با این حال مسلما از خود به دفعات پرسیده اید که چطور چنین استدیویی، این همه بازی خارق العاده را در کارنامه خود دارد. توضیحاتی که در ادامه مطلب مشاهده می کنید، ترجمه بخش هایی از مستند 30 سالگی ناتی داگ هستند.

اول از همه اگر خود مستند را دانلود نکرده اید، توصیه می کنیم که سری به این بخش بزنید تا آن را با کیفیت مورد نظر خود دانلود کنید.

حال می رویم سراغ صحبت های افراد مطرح ناتی داگ. آقای Jason Rubin یکی از موسسین ناتی داگ هستند که البته دیگر حضوری در این استدیو ندارند. ایشان گفته اند:

راز ناتی داگ همیشه این بوده است تا اینکه بهترین افراد برای پروژه ها استخدام شوند. مطمئن هستم یک چیز در ناتی داگ هنوز فرق نکرده است و آن هم استخدام بهترین ها می باشد.

من فکر می کنم که شما با دیدن بازی های Uncharted و The Last of Us، می توانید ترکیب استعدادها را مشاهده کنید. اماکن بسیار کمی در این سیاره وجود دارد که این همه استعداد همگی در یک اداره، در کنار یکدیگر جمع شوند و با چنین سطحی بر روی یک بازی کار کنند.

از طرف دیگر تیم ها ناپدید شده و افراد هم خسته می شوند. Irrational سال گذشته غیب شد چرا که Ken Levine به دلایلی صلاح ندید Irrational را دنبال کند.

شما نمی توانید Irrational را جایگزین کنید. آنها بازی های خارق العاده ای را ساخته اند اما دیگر چیزی مانند Irrational نخواهد شد. اگر سونی می خواست که یک بازی پرفروش بسازد، تیم های بسیار زیادی موجود بودند. آنها نمی توانند از صفر یک تیم جدید را ایجاد کنند و چنین چیزی به راحتی صورت نخواهد گرفت. پس با این حساب ناتی داگ بسیار مخصوص است. ما ناتی داگ را طوری ایجاد کردیم که تا نامش می آید، همگان به یاد کیفیت می افتند.

آقای Mark Cerny که به عنوان معمار ارشد کنسول نسل هشتمی Playstation 4 شناخته می شوند، فعالیت های طولانی مدتی را با ناتی داگ تجربه کرده اند و در این باره می گویند:

واقعا خارق العاده است که چطور آنها توانسته اند بین اهداف شرکت، یعنی ساخت عناوین سنگین با حضور صدها نفر را تعادل بخشند.

آقای Shuhei Yoshida هم به عنوان رئیس جهانی استدیوهای سونی حضور دارند و می گویند:

وقتی یک استدیو جاه طلبی بسیار و استعدادهای قدرتمندی دارد، فقط بهترین افراد را انتخاب می کند. Jason و Andy همیشه بهترین ها را می خواستند و من توانستم چیزهای زیادی از آنان یاد بگیرم.

در آخر آقای Evan Wells به عنوان یکی از روسای فعلی ناتی داگ گفته اند:

ما تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا اینکه نهایت استفاده را از سخت افزار داشته باشیم، زیباترین هنری را خلق کنیم که هر کسی دیده است، اینکه بازی را بسازیم که درگیر کننده است و مردم نمی خواهند از آن جدا شوند، ما خواستار ایجاد دنیاهایی هستیم که مردم در آن حضور پیدا می کنند و اینکه هواداران اقدام به ایجاد طراحی های مختلف از عناوین ما می کنند.

این است ناتی داگ …

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید