10 “شخصیت مهمان” برتر

10 دی 1393 - 17:19

یکی از کار های جالبی که سازندگان بازی ها انجام می دهند، استفاده از شخصیت های بازی های یکدیگر است. معمولا سازندگان امکان بازی با شخصیت های مهمان را در نسخه های خاصی از بازی خود و یا با شرایط ویژه ای نظیر 100 درصد کردن بازی و… فراهم می کنند. در زیر نگاهی به 10 تا از بهترین حضور های شخصیت های مهمان در بازی ها نگاهی خواهیم کرد.

توجه: این متن ترجمه مقاله Top Ten Crossovers از مجله Play UK شماره 250 است و لیست بدون ترتیب می باشد.

 ————————————————-

Tony Hawk’s Pro Skater 3

سری Tony Hawk’s Pro Skater تا به حال از شخصیت های مهمان اندکی در عناوین خود استفاده کرده است. در نسخه دوم این عنوان با 100 درصد و کامل کردن بازی، شما امکان بازی با اسپایدر من را داشتید که در اسکیت سواری ماهر بود. نسخه سوم این عنوان نیز این رسم را ادامه داد و شخصیت های Wolverine (از سری X-Men) و Darth Maul (از سری Star Wars) به عنوان کرکتر قابل باز کردن (Unlockable) وجود داشتند. البته نمی دانیم که آیا ولورین به خوبی اسپایدرمن اسکیت سواری می کرد یا نه ولی حداقل از سقوط کردن ها، به راحتی جان سالم به در می برد!

Top 10 Crossovers

Darth Maul

 

————————————————-

Lara Croft and the Guardian of Light

اشاره های اندکی، به سری Legacy of Kain در سری Tomb Raider وجود دارد که به عنوان نمونه می توان به تابلوی Kain در عمارت Croft در نسخه Anniversary، Legend و Underworld اشاره کرد. در نهایت شرکت Square Enix در یک DLC برای بازی Lara Croft and The Guardian of Light امکان بازی در نقش کِین و رازیل را برای بازیکنان فراهم کرد. دیالوگ های آنان از سری میراث کِین هم وارد بازی شده بود. یک طرفدار سری میراث کِین دیگر از این بازی چه می خواهد؟!

Top 10 Crossovers

Raziel و Kain

 

————————————————-

Soul Calibur V

سری Soul Calibur تا به حال شخصیت های مهمان زیادی را در خود جای داده است. از Yoda و Darth Vader سری Star Wars تا Heihachi از سری Tekken و حتی لینک از سری افسانه زلدا. اما ما در این لیست، حضور Ezio در Soul Calibur V را از میان این ها برگزیدیم. این انتخاب هم نه تنها به خاطر وسعت بالای سری Assassin’s Creed بلکه بدلیل شباهت این دو عنوان از نظر موضوعی بوده است. سری SC یک سری عناوین مبارزه ای تاریخی بر پایه مبارزات تن به تن است و از این نظر اتزیو کاملا برای این سری مناسب به نظر می رسد.

Top 10 Crossovers

Ezio Auditore

 

————————————————-

Evolution Skateboarding

با این که این بازی یک عنوان بسیار سطح پایین است، اما دلیل نمی شود که شخصیت مهمان این بازی را نادیده بگیریم. این بازی به شما امکان ایفای نقش به جای Solid Snake از سری Metal Gear Solid را می دهد. علاوه بر این، یک مرحله از این بازی نیز در یک تاسیسات نفتی بر پایه مکان Big Shell عنوان Metal Gear Solid 2 هم دارد. این دو به تنهایی برای انتخاب و حضور این عنوان در این لیست کافی هستند.

Top 10 Crossovers

Solid Snake

 

————————————————-

Play Station All Stars Battle Royale

این بازی هر چند بهترین بازی این لیست نیست و شاید شایسته بازخورد های بهتری بود ولی با این حال، وقتی در مورد شخصیت مهمان حرف بزنیم، امکان ندارد که از این بازی سخن نگوییم. حضور Big Daddy از Bioshock، دانته از Devil May Cry و Raiden از سری Metal Gear Solid کافی هستند تا این عنوان در لیست ما جای خود را محکم کند.

Top 10 Crossovers

Big Daddy

 

————————————————-

Asura’s Wrath

اگر شما یک بازی عجیب و غریب می ساختید که در آن یک موجود در اندازه ی زمین را به آپرکات زدن به انگشتش نابود می کردید، چه بلایی بر سر DLC آن می آوردید؟ سازندگان بازی، Ryu و Akuma را از سری Street Fighter وارد بازی کردند! مبارزات میان Asura، Akuma و Ryu به طور با شکوهی احمقانه (!) اند. به عنوان مثال، Asura با یک ضربه Ryu را به یک سیاره دیگر پرتاب می کند. این موارد کاملا با فضای اغراق آمیز بازی جور هستند. همه ی این موارد با هم جایگاه قابل توجهی به این عنوان در لیست ما می دهد.

Top 10 Crossovers

Ryu and Akuma VS. Asura

 

————————————————-

Kingdom Hearts II

این بازی به طور کلی با مجموعه ای از کرکتر های بازی ها و فیلم های مختلف پر شده است. از دانلد داک و گوفی سری میکی موس، اسکار از سری شیر شاه، جک اسپارو از دزدان دریایی کارائیب و Fa Mulan و مولان از عناوین دیزنی بگیرید تا عناوین سری Final Fantasy. شخصیت های Cloud Tifa و Sephiroth از FFVII، Squall از FFVIII، Auron از FFX و Vivi از FFIX تنها بخشی از شخصیت های مهمان این بازی هستند. این بازی علاوه بر داشتن یک لیست بلند و بالا از شخصیت های مهمان یک عنوان خوب و سطح بالا هم هست و باعث شده که در لیست ما جای بگیرد.

Top 10 Crossovers

میکی موس تنها یکی از شخصیت های مهمان پرشمار سری Kindgom Hearts است

 

————————————————-

Metal Gear Solid: Peace Walker

در کنار حضور شخصیت های متال گیر به عنوان مهمان در دیگر بازی ها، شخصیت های سری Monster Hunter هم به عنوان مهمان در عنوان Peace Walker ایفای نقش کرده اند. بعد از رو به رو شدن با یک Felyne در یکی از ماموریت های جانبی بازی، یک سری ماموریت های شکار برای شما فعال خواهد شد که باید در نقش Snake به شکار هیولاهای سری Monster Hunter بپردازید. شما در ابتدا با یک Rathalos رو به رو شده و بعد از آن باید به مصاف یک Tigrex بروید. در ماموریت نهایی هم شما باید Gear REX را شکست دهید. این موجود، یک هیولای جهش یافته اژدها شکل است که به طور اختصاصی برای این ماموریت طراحی شده است.

Top 10 Crossovers

هیولاهای سری Monster Hunter

 

————————————————-

Mortal Kombat

احتمالا شخصیت مهمان این بازی، بیش ترین هماهنگی و شباهت را با سبک و سیاق آن دارد. چه کسی بهتر از پروتاگونیست خشمگین و عصبانی سری God of War یعنی Kratos می تواند برای یک فستیوال فوق العاده خونین و خشن همانند Mortal Kombat حضور داشته باشد؟ این هماهنگی خونین که متناسب هر دو بازی است را به سختی می توان در بازی دیگری به این شکل یافت و به نوعی با یکی از بهترین نمونه های در این مورد طرف هستیم.

Top 10 Crossovers

Kratos

 

————————————————-

Ultimate Marvel VS. Capcom 3

چه کسی برنده مبارزه میان ثور و ریو است؟ برنده میان مبارزه هالک و آکوما چه طور؟ و همین طور برنده میان مبارزه اسپایدرمن و دانته؟ قبل از این بازی، تنها چنین نبرد هایی در ذهن و تخلیات طرفداران که و در میادین خیالی که بتمن مشغول مبارزه با سوپرمن و جکی چان مشغول مبارزه با بروس لی است، به وقوع می پیوست. Marvel VS Capcom این مبارزات تخیلی را برای ما به طور قابل دیدن مجسم کرد، دو گروه از مبارزان نمادین این دو کمپانی در رو به روی یکدیگر قرار گرفتند. از ولورین تا ریو، از آیرون من تا آکوما … همه ی این مبارزات و رو در رویی ها در این بازی ممکن است. این بازی علاوه بر این لیست بلند بالای کرکتر ها، از کیفیت خوبی نسبت به عناوین سبک مبارزه ای برخوردار است و این دو مورد، به همراه شخصیت های اضافه نسخه Ultimate Marvel VS. Capcom 3 دست به دست هم دادند تا این عنوان در صدر لیست ما قرار بگیرد.

Top 10 Crossovers

Ultimate Marvel VS. Capcom 3

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Lincoln گفت:

  خوبه… 😀 :yes:

 • an an گفت:

  :yes:

 • K@SRA گفت:

  سلام با تشکر از مطالب زیباتون. :yes:
  راستی فردی کروگر از فیلم کابوس در خیابان الم هم مهمان بازی mortal combat 2011 بود همون که یه دستش چنگک بود

 • ahkratos2 گفت:

  Kratos :inlove: :inlove:

 • کریتوس کبیر :inlove:

  • .Man. گفت:

   واقعا متاسفم برای تو و امثال تو که به یک شخصیت بازی میگن حضرت یا کبیر … واقعا هنوز اینقدر بزرگ نشدید که اینجور چیز هارو بفهمید و بدونید که چنین صفت هایی لایق هرکسی نیست … بعد میاین تو یک سایت مثل گیمفا قسمت نظر خبر هارو به گند میکشید …

   • Fight Club گفت:

    جناب .Man…. قبلا هم با نظرات گرانبهای شما اشنا شده بودیم …. به شما چه ربطی داره که طرف به کریتوس گفته کبیر … بخش نظرات ازاد هست و خداروشکر تو سایت گیمفا نظرات بی ربط حذف میشه … در ضمن دیگه هم فاز روشن فکری برای ما بر ندار

    • .Man. گفت:

     جناب Fight Club … بنده هم با نظرات گرانبها شما اشنایی دارم که تغییرات بسیاری رو شامل شده و میشه ( نسبت به طرز فکر ظاهری شما ) و میدونم که من در اون نظرات زیادی تندروی داشتم و کارم اشتباه بود ولی من مثل بعضی ها نیستم اشتباهات خودم رو قبول نداشته باشم و عوض نشم بعد خودم یک طرز فکر داشته باشم که مخالفش رو انجام داده باشم و به دیگران بگم … ( و جالبش اینجا هست که خودش هم متوجه این کارش نشده ! ) ، اگر اینطور که شما میگین باشه به شما هم چه ربطی داره که من به ایشون چی گفتم ؟ ، چنین چیز هایی شوخی نیست اینکه هر که از راه رسید به یک شخصیت بازی های ویدیویی یا یک کنسول که برای بازی هست بگه کبیر یا حضرت یا به چیز های دیگه که اصلا لایق چنین صفاتی نیستن ! ، و باید بدونید ازادی به این معنا نیست که هر که هرچیزی دلش خواست بگه و همینکه نظرات بی ربط پاک میشه گواهی بر ازاد نبودن قسمن نظرات هست … بعد مگه روشن فکری چیز بدی هست ؟ ، مثل بعضی ها (!) باشم خوبه ؟

     • .Man. گفت:

      قسمن = قسمت ، پوزش میطلبم

     • Fight Club گفت:

      روشن فکری چیز بدی نیست منتها به ادمش مربوط میشه….
      خوبه که قبول داری قبلا خیلی تند می رفتی …منم اولا همین جوری بودم
      منتها شما الانم داری تند می ری …بعدشم شما چرا انقدر دو پهلو صحبت می کنی

      • .Man. گفت:

       بله متاسفانه ، ادمی وقتی به شخصی که قبلا بوده نگاهی میندازه تعجب میکنه که خودش بوده و الان چقدر تغییر کرده ! هرچند مدتی که گذشته باشه …
       شاید این نظر شما باشه که هنوز هم دارم تندروی میکنم و من هم نسبت به دیدگاه قبلی شما همین نظر رو دارم به هر حال هرچیزی متقابله …
       این یکی از خصلت های من هست یا شاید شما اینطور فکر میکنین ! …

 • لا مصب ابهتو آدم در جا میزنه :rotfl: و خدا کریتوس را با عزت آفرید :-*

 • shah-in گفت:

  سلام .چرا پست شایعه سیستم مورد نیاز جی تی ای حذف شد ؟

  • River گفت:

   چون شايعه كاملا غير واقعي بود و بايد منتظر اعلام رسمي سيستم باشيم

 • River گفت:

  مهمان برتر فقط kratos

 • 😐 :yes:

 • PC4EVER گفت:

  Ezio :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
  Kratos :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
  Solis snake :yes: :yes: :yes:

  • PC4EVER گفت:

   Solis:solid

 • اتزیو :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

 • M_Hell_Keeper گفت:

  kratos و بعد از اون Ezio Auditore :disdain:

 • سلام
  ببخشید بره اسپم ولی یه سوال دارم/ممنون میشم جواب بدین
  من با سیستمم احتمالا میتونم رو medium بازی کنم ولی میخوام یبار تو عمرم اصلشو بگیرم(بره آنلاینش)
  حالا دو تا سوال دارم:
  1: با سرعن اینترنت ایران و گرافیک بازی اصلا میشه بازی کرد؟؟؟(بدون لاگ)

  2:هیچ کدوم از دوستام اصلا با سبک open world حال نمیکنن بره همین نمیگیرننش. سوالم اینه که تو قسمت آنلاینش آدم چجوری با بقیه میره سرقت و…(منظورم اینه که یه سری سرور هست و تو میری توش و ….شبیه کانتر استرایک)
  ممنون میشم اگه جواب بدین چون نمیدونم بخرم اصلشو یا نه

  • River گفت:

   با سلام من این بازی رو رویps3 بازی کردم انلاینش اینجوریه که یه شخصیت برای خودت درست میکنی
   وبراش لباس میگیری و تو رو میندازه تو مپ که خیلی ها توش دارن ول میگردن بعد یه سری مرحله
   وجود داره که باید بری توش اگر با رفیقات باشی میری تو سرور اونا ولی اگه تنها باشی باید وایسی بقیه تو
   سرورت جوین شن و بعضی اوقات هم تو گوشیت میل بیاد که بتونی به سرور بقیه جوین شی و مرحله ها مختلف مثل
   مسابقه دزدی و …وجود داره که میتونی بری و پول بدست بیاری تا خونه اسلحه … بگیری

 • amirfarzad گفت:

  :yes: :yes:

 • یادش بخیر چه خاطراتی که با playstation allstars battle royal دارم 😥 😥 😥

 • بازی ساز گفت:

  شب اول ژانویه رو به همه ی کاربرای گیمفا تبریک میگم In Love

 • :yes: :yes: :yes:

 • daaante گفت:

  با حضور اتزیو تویsoul calibur 5 خیلی حال کردم مخصوصا اینکه صداگذارشم ارجینال بود

 • Auditore گفت:

  ابهت کریتوسو 😀 :yes:
  و البته اواتارم :blush:

 • Intoner One گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود البته این نظر خودمه ولی خب بد نبود از دانته توی مقاله تون یکم یاد بیشتر می کردید یعنی اونم توی بازی ها زیادی مهمان بوده اگه سرچ کنید اونم توی Monster Hunter 4 Ultimate یه حضوری داره بعلاوه در Project X Zone و Shin Megami Tensei Nocturne و همین طور در Viewtiful Joe و Monster Hunter Frontier G و در Sengoku Basara 4 و در Marvel Vs Capcom 3 Fate Of Two Worlds و در آخر در Playstation All-Stars Battle Royale جز شخصیت ها مهمان بوده.یه حساب کنیم می بینیم کلی بوده.دانته هم عشقه :inlove:

 • Vahid گفت:

  فقط مارول علیه کپکام!عاشق شخصیت های مارول این بازیم فوق العاده بود

 • عالی بود دمتون گرم 😀 😀 :yes:

 • aref44 گفت:

  یه کاری میکنن که 4 روز دیگه کراتوس رو ببرن توی بازیهای لودگی و مسخره ..

  توی همون مورتال کمبات هم اشتباه کردن اجازه دادن این شخصیت اضافه بشه ..

  چیزی که زیاد بشه بی ارزش میشه ، سازندگان شخصیت کراتوس نباید به راحتی بذارن از کاراکتر محبوب دنیای گیم استفاده کنن توی هربازی ..

  با کارکترهای دیگه کاری ندارم ولی کراتوس یه شخصیت بی نظیر توی دنیای گیمه و نباید به راحتی از این گیم به اون گیم بشه ..

 • OLDBOY گفت:

  فقط کریتوس کبیر :rotfl: :rotfl:

 • brohood گفت:

  بد بختیه ها من peace walker رو خوردم ولی به قسمت monster hunter نرسیدم :pain: :pain: الان احساس عذاب وجدان دارم :sweat: :sweat: :sweat:

 • darksiders II گفت:

  Asura دیوونه و روانی واقعا لذت بخشه :inlove:

 • Taven گفت:

  :yes: :yes: :yes: خیلی لیست باحالی بود