10 “شخصیت مهمان” برتر

۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۹

یکی از کار های جالبی که سازندگان بازی ها انجام می دهند، استفاده از شخصیت های بازی های یکدیگر است. معمولا سازندگان امکان بازی با شخصیت های مهمان را در نسخه های خاصی از بازی خود و یا با شرایط ویژه ای نظیر 100 درصد کردن بازی و… فراهم می کنند. در زیر نگاهی به 10 تا از بهترین حضور های شخصیت های مهمان در بازی ها نگاهی خواهیم کرد.

توجه: این متن ترجمه مقاله Top Ten Crossovers از مجله Play UK شماره 250 است و لیست بدون ترتیب می باشد.

 ————————————————-

Tony Hawk’s Pro Skater 3

سری Tony Hawk’s Pro Skater تا به حال از شخصیت های مهمان اندکی در عناوین خود استفاده کرده است. در نسخه دوم این عنوان با 100 درصد و کامل کردن بازی، شما امکان بازی با اسپایدر من را داشتید که در اسکیت سواری ماهر بود. نسخه سوم این عنوان نیز این رسم را ادامه داد و شخصیت های Wolverine (از سری X-Men) و Darth Maul (از سری Star Wars) به عنوان کرکتر قابل باز کردن (Unlockable) وجود داشتند. البته نمی دانیم که آیا ولورین به خوبی اسپایدرمن اسکیت سواری می کرد یا نه ولی حداقل از سقوط کردن ها، به راحتی جان سالم به در می برد!

Top 10 Crossovers

Darth Maul

 

————————————————-

Lara Croft and the Guardian of Light

اشاره های اندکی، به سری Legacy of Kain در سری Tomb Raider وجود دارد که به عنوان نمونه می توان به تابلوی Kain در عمارت Croft در نسخه Anniversary، Legend و Underworld اشاره کرد. در نهایت شرکت Square Enix در یک DLC برای بازی Lara Croft and The Guardian of Light امکان بازی در نقش کِین و رازیل را برای بازیکنان فراهم کرد. دیالوگ های آنان از سری میراث کِین هم وارد بازی شده بود. یک طرفدار سری میراث کِین دیگر از این بازی چه می خواهد؟!

Top 10 Crossovers

Raziel و Kain

 

————————————————-

Soul Calibur V

سری Soul Calibur تا به حال شخصیت های مهمان زیادی را در خود جای داده است. از Yoda و Darth Vader سری Star Wars تا Heihachi از سری Tekken و حتی لینک از سری افسانه زلدا. اما ما در این لیست، حضور Ezio در Soul Calibur V را از میان این ها برگزیدیم. این انتخاب هم نه تنها به خاطر وسعت بالای سری Assassin’s Creed بلکه بدلیل شباهت این دو عنوان از نظر موضوعی بوده است. سری SC یک سری عناوین مبارزه ای تاریخی بر پایه مبارزات تن به تن است و از این نظر اتزیو کاملا برای این سری مناسب به نظر می رسد.

Top 10 Crossovers

Ezio Auditore

 

————————————————-

Evolution Skateboarding

با این که این بازی یک عنوان بسیار سطح پایین است، اما دلیل نمی شود که شخصیت مهمان این بازی را نادیده بگیریم. این بازی به شما امکان ایفای نقش به جای Solid Snake از سری Metal Gear Solid را می دهد. علاوه بر این، یک مرحله از این بازی نیز در یک تاسیسات نفتی بر پایه مکان Big Shell عنوان Metal Gear Solid 2 هم دارد. این دو به تنهایی برای انتخاب و حضور این عنوان در این لیست کافی هستند.

Top 10 Crossovers

Solid Snake

 

————————————————-

Play Station All Stars Battle Royale

این بازی هر چند بهترین بازی این لیست نیست و شاید شایسته بازخورد های بهتری بود ولی با این حال، وقتی در مورد شخصیت مهمان حرف بزنیم، امکان ندارد که از این بازی سخن نگوییم. حضور Big Daddy از Bioshock، دانته از Devil May Cry و Raiden از سری Metal Gear Solid کافی هستند تا این عنوان در لیست ما جای خود را محکم کند.

Top 10 Crossovers

Big Daddy

 

————————————————-

Asura’s Wrath

اگر شما یک بازی عجیب و غریب می ساختید که در آن یک موجود در اندازه ی زمین را به آپرکات زدن به انگشتش نابود می کردید، چه بلایی بر سر DLC آن می آوردید؟ سازندگان بازی، Ryu و Akuma را از سری Street Fighter وارد بازی کردند! مبارزات میان Asura، Akuma و Ryu به طور با شکوهی احمقانه (!) اند. به عنوان مثال، Asura با یک ضربه Ryu را به یک سیاره دیگر پرتاب می کند. این موارد کاملا با فضای اغراق آمیز بازی جور هستند. همه ی این موارد با هم جایگاه قابل توجهی به این عنوان در لیست ما می دهد.

Top 10 Crossovers

Ryu and Akuma VS. Asura

 

————————————————-

Kingdom Hearts II

این بازی به طور کلی با مجموعه ای از کرکتر های بازی ها و فیلم های مختلف پر شده است. از دانلد داک و گوفی سری میکی موس، اسکار از سری شیر شاه، جک اسپارو از دزدان دریایی کارائیب و Fa Mulan و مولان از عناوین دیزنی بگیرید تا عناوین سری Final Fantasy. شخصیت های Cloud Tifa و Sephiroth از FFVII، Squall از FFVIII، Auron از FFX و Vivi از FFIX تنها بخشی از شخصیت های مهمان این بازی هستند. این بازی علاوه بر داشتن یک لیست بلند و بالا از شخصیت های مهمان یک عنوان خوب و سطح بالا هم هست و باعث شده که در لیست ما جای بگیرد.

Top 10 Crossovers

میکی موس تنها یکی از شخصیت های مهمان پرشمار سری Kindgom Hearts است

 

————————————————-

Metal Gear Solid: Peace Walker

در کنار حضور شخصیت های متال گیر به عنوان مهمان در دیگر بازی ها، شخصیت های سری Monster Hunter هم به عنوان مهمان در عنوان Peace Walker ایفای نقش کرده اند. بعد از رو به رو شدن با یک Felyne در یکی از ماموریت های جانبی بازی، یک سری ماموریت های شکار برای شما فعال خواهد شد که باید در نقش Snake به شکار هیولاهای سری Monster Hunter بپردازید. شما در ابتدا با یک Rathalos رو به رو شده و بعد از آن باید به مصاف یک Tigrex بروید. در ماموریت نهایی هم شما باید Gear REX را شکست دهید. این موجود، یک هیولای جهش یافته اژدها شکل است که به طور اختصاصی برای این ماموریت طراحی شده است.

Top 10 Crossovers

هیولاهای سری Monster Hunter

 

————————————————-

Mortal Kombat

احتمالا شخصیت مهمان این بازی، بیش ترین هماهنگی و شباهت را با سبک و سیاق آن دارد. چه کسی بهتر از پروتاگونیست خشمگین و عصبانی سری God of War یعنی Kratos می تواند برای یک فستیوال فوق العاده خونین و خشن همانند Mortal Kombat حضور داشته باشد؟ این هماهنگی خونین که متناسب هر دو بازی است را به سختی می توان در بازی دیگری به این شکل یافت و به نوعی با یکی از بهترین نمونه های در این مورد طرف هستیم.

Top 10 Crossovers

Kratos

 

————————————————-

Ultimate Marvel VS. Capcom 3

چه کسی برنده مبارزه میان ثور و ریو است؟ برنده میان مبارزه هالک و آکوما چه طور؟ و همین طور برنده میان مبارزه اسپایدرمن و دانته؟ قبل از این بازی، تنها چنین نبرد هایی در ذهن و تخلیات طرفداران که و در میادین خیالی که بتمن مشغول مبارزه با سوپرمن و جکی چان مشغول مبارزه با بروس لی است، به وقوع می پیوست. Marvel VS Capcom این مبارزات تخیلی را برای ما به طور قابل دیدن مجسم کرد، دو گروه از مبارزان نمادین این دو کمپانی در رو به روی یکدیگر قرار گرفتند. از ولورین تا ریو، از آیرون من تا آکوما … همه ی این مبارزات و رو در رویی ها در این بازی ممکن است. این بازی علاوه بر این لیست بلند بالای کرکتر ها، از کیفیت خوبی نسبت به عناوین سبک مبارزه ای برخوردار است و این دو مورد، به همراه شخصیت های اضافه نسخه Ultimate Marvel VS. Capcom 3 دست به دست هم دادند تا این عنوان در صدر لیست ما قرار بگیرد.

Top 10 Crossovers

Ultimate Marvel VS. Capcom 3

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید