جدیدترین آپدیت فروش کنسول های نسل هشتم و نسل هفتم

۳۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۹

مایکروسافت، سونی و نینتندو در تلاشند تا در رقابت نسل هشتم کنسول ها، فروش بهتر را از آن خود کنند. سونی تا به حال به خوبی عمل کرده و بازی های انحصاری مورد انتظاری را برای PlayStation 4 تدارک دیده است. مایکروسافت در ابتدای سال، مورد انتقاد بازیکنان قرار گرفت و به خوبی ظاهر نشد اما توانسته فروش خود را به حد مناسب برساند تا به رقابت بازگردد. همچنین در سالی که گذشت، نینتندو با بازی های فوق العاده اش توانست نشان دهد که برای تجربه متفاوت، باید به سراغ این کمپانی و کنسول هایش بروید! در اینجا می توانید فروش کلی کنسول های نسل هشتم و هفتم و صحبت های سازندگان در رابطه با آن ها را مشاهده کنید.

فروش کنسول های نسل هفتمی با توجه به وب سایت آماری VGchartz:

  • فروش کنسول Xbox 360: تعداد 84.0 میلیون دستگاه
  • فروش کنسول PlayStation 3: تعداد 84.2 میلیون دستگاه
  • فروش کنسول Wii: تعداد 101.0 میلیون دستگاه

این آمار فروش تا تاریخ 6 دسامبر هستند

 

فروش کنسول های نسل هشتمی با توجه به وب سایت آماری VGchartz:

  • فروش کنسول PlayStation 4: تعداد 16.6 میلیون دستگاه
  • فروش کنسول Xbox One: تعداد 9.4 میلیون دستگاه
  • فروش کنسول Wii U: تعداد 8.0 میلیون دستگاه
  • فروش کنسول PS Vita: تعداد 9.3 میلیون دستگاه
  • فروش کنسول 3DS: تعداد 47.9 میلیون دستگاه

این آمار فروش تا تاریخ 6 دسامبر هستند

سونی به چالش کشیده شدن فروش PlayStation 4 توسط Xbox One را در نوامبر تایید می کند

Xbox One در نوامبر با کاهش قیمت 50 دلاری همراه بود و هم اکنون این کنسول با قیمت 350 دلار در دسترس است، در حالی که کنسول سونی یعنی PS4 از قیمت 400 دلار برای خرید موجود می باشد. این کاهش قیمت 50 دلاری و دیگر باندل های مناسب باعث شده فروش کنسول Xbox One در ماه نوامبر در ایالات متحده و انگلستان بیشتر باشد. البته سونی هم چندی قبل، باندلی 400 دلاری را (به همراه 4 بازی انتخابی) برای طرفداران در دسترس قرار داد.

Andrew House گفت که فروش کنسول PS4 در ماه دسامبر با تخمین های آن ها درست بوده است، البته ایشان از ارائه آمار خودداری کردند. و تا ژانویه که آمار فروش اعلام نشود، نمی توان گفت که فروش کدام کنسول در ماه دسامبر بهتر بوده است. ایشان هم چنین اشاره داشتند که با درخواست های زیاد، ممکن است پیدا کردن کنسول PS4 در اروپا تبدیل به کار سختی شود! باید گفت که فروش کنسول ها در ژاپن با چالش رو به رو بوده است چرا که مردم در آنجا هر روز بیشتر و بیشتر با گوشی های هوشمند بازی می کنند تا کنسول های اختصاصی بازی.

همچنان مشخص نیست که این رقابت کنسول های نسل هشتمی به کجا کشیده می شود و کدام شرکت پیروز خواهد بود. سونی بازی های انحصاری معروف و مورد انتظاری را برای عرضه در سال 2015 آماده کرده که از آن ها می توان به The Order: 1886, Uncharted 4 و Bloodborne اشاره داشت در حالی که مایکروسافت تا به حال بازی انحصاری AAA جدیدی معرفی نکرده است؛ البته نباید Halo 5: Guardians و Rise of the Tomb Raider را از یاد برد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید