مراسم The Game Awards 2014 جذاب تر از VGX 2013 عمل کرده است

۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۳

در گذشته همه ساله ما شاهد جشنواره ای تحت عنوان VGA بودیم. برنامه ای مخصوص گیمرها که در آن به معرفی بازی های مختلف پرداخته می شود و در میان این معرفی ها و نمایش ها، بهترین های هر سال در موارد مختلف معرفی می شوند. سال گذشته ما شاهد برنامه ای جدید به نام VGX 2013 بودیم که دنباله رو VGA بود اما شدیدا سرد، خشک و بی مزه جلوه کرد. امسال آقای Geoff Keighley مراسم مخصوص خود را با نام The Game Awards 2014 راه انداختند و اینطور که به نظر می رسد، این برنامه بسیار محبوب تر از VGX جلوه کرده است. 

The Game Awards 2014 هم مسلما بی عیب و نقص نبود اما واقعا از VGX 2013 بهتر بود. طبق گزارشی که توسط سایت Polygon منتشر شده است، این جشنواره ۱٫۹۳ میلیون نفر تماشاچی داشته که چنین میزانی، ۷۵ درصد نسبت به مراسم سال گذشته بیشتر است.

مراسم TGA 2014 سه ساعت به طول انجامید و در این میان تماشاچیان به طور متوسط، ۲۸ دقیقه از برنامه را تماشا کرده اند که برای یک نمایش اینترنتی، رقم خیلی خوبی است. در ادامه گفته شده که کاربران در سایت های Twitch، YouTUbe و MLGTV، اقدام به ارسال ۳۵۰,۰۰۰ کامنت کرده اند.

آقای Keighley از طرفی اعلام کرده اند که “حیرت زده” شده اند بابت این نتایج چرا که هیچ گونه تبلیغات تلویزیونی صورت نگرفته بود. ایشان گفته اند:

من در گذشته حمایت زیادی از سوی منابع مختلف، تیم های تبلیغاتی، رسانه های دیجیتال و تیم روابط عمومی داشتم. حال تنها چیزی که ما از آن بهره مند بودیم، حضور ناشرین بازی ها و هواداران بود تا اینکه به همه خبر رسانی کنند.

مجری بسیار از این برنامه راضی بوده است و آقای Keighley گفته اند اگر مجبور به اجرای مجددا این برنامه بودند، ترجیح می دادند که جوایز بیشتری اعطا شود و نمایش ها کمتر باشند. در این صورت برنامه عوض سه ساعت، تنها دو ساعت به طول می انجامید.

تهیه و برنامه ریزی این مراسم سه ماه به طول انجامید و هیچ گونه سودی هم برای خود آقای Keighley نداشته است. این مهم بدین معنی می باشد که تمامی هزینه ها هم از جیب خودشان پرداخت شده. ایشان ادامه می دهند:

امسال همه چیز فقط در رابطه با کسب احترام مخاطبین بوده و اینکه ما یک جور برنامه با منبع باز برای توزیع داریم.

Spike هنوز هم در رابطه با VGX امسال سکوت کرده است و خبری نیست. برای دانلود کل مراسم The Game Awards 2014، می توانید از این لینک اقدام کنید.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید