گیفت کارت
گیفت کارت

رییس ستاد مبارزه با بازی‌های غیر مجاز رایانه‌ای خبرداد: برخورد اولیه با بازار گیم پیشگیرانه است

۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۵

رییس ستاد مبارزه با بازی‌های غیر مجاز رایانه‌ای گفت: فعالیت ستاد در دو حوزه انجام می گیرد؛ نخست الصاق هولوگرام بر بازی های مجاز ایرانی وخارجی و بخش دوم کار ستاد، ساماندهی بازار بازی‌های رایانه‌ای است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، “خسروکردمیهن” به تشریح برنامه های ستاد مبارزه با بازی‌های غیر مجاز رایانه‌ای پرداخت و افزود: در زمینه الصاق هولوگرام ستاد مبارزه با بازی‌های غیر مجاز رایانه‌ای نیروی های انسانی بنیاد به طور مستقیم بر نحوه الصاق هولوگرام بر روی بازی ها نظارت خواهند داشت. با اجرای این طرح به طورخودکار از قرار گیری هولوگرام برروی بازی های فاقد مجوز جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی بنیاد در زمینه اجرای طرح یاد شده تهیه آمار دقیق از بازی‌های مجاز موجود در بازار کشور است.

کردمیهن به ساماندهی بازار گیم داخلی اشاره کرد و گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای مجموعه ای فرهنگی است و سعی داریم کلیه اقدامات و کارهای ستاد مطابق با اصول و تعاریف فرهنگی باشد.

وی با بیان اینکه در زمینه نظارت از هرگونه تنش در بازار جلوگیری خواهیم کرد، افزود: اقدامات ستاد در مرحله نخست پیشگیرانه ، راهبردی و هدایت کننده است و در مرحله آخر تهاجمی و با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی اقدام به جمع آوری بازی های غیر مجاز در بازار می کنیم.

کردمیهن به دستاوردهای اجرای طرح ساماندهی بازار بازی های رایانه ای پرداخت و گفت: بازار ارتباط مستقیم با بازی رایانه ای دارد و اگر بازار از بازی های غیر مجاز تطهیر شود به شکل خودکار سبد مخاطبین از بازی های غیر مجاز خالی می شود و مخاطبان به سمت بازی های ایرانی جذب می شوند.

وی ادامه داد: زمانی که تقاضا برای بازی‌های مجاز افزایش یابد به طبع، منافع بازی سازان حفظ می شود و تولید کنندگان بازی‌های ایرانی با انگیزه بیشتری اقدام به تولید محصول می کنند.

رییس ستاد مبارزه با بازی‌های غیر مجاز رایانه‌ای با بیان اینکه در کشور حدود 180عنوان بازی ایرانی تولید شده است، گفت: درصد بسیاری از اقشار مختلف جامعه اطلاع دقیقی از بازی های رایانه ای ساخت ایران ندارند و با اجرای طرح یاد شده می توانیم بازی ایرانی را به خانواده ها معرفی کنیم.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • FERIDEVIL گفت:

  اگر حق انتخاب رو از جماعت گیمر بخواید بگیرید و بازی های ایرانیو تحمیل کنید فروش بازی های ایرانی هم از اینی که هست هم پایینتر میاد.
  روشنه که بیشتر بازیهای مطرح و محبوب بین گیمرها نمیتونه مجاز بشه و یه گیمر هم نمیشینه که مثلا DMC 6 بیاد و بخاطر اینکه بنیاد غیر مجازش کرده اونو در پی تهیش نباشه و طبق خیال باطل بنیاد، بازی ایرانی جایگزینش کنه.

  0
  0
 • Midgard گفت:

  اصلا بحث سر تحمیل بازی های ایرانی نیست بحث سر اینه که دسترسی به بازی های خارجی به دلیل مغایرت با فرهنگمون باید ممنوع اعلام بشه

  0
  0
  • FERIDEVIL گفت:

   (دسترسی به بازی های خارجی به دلیل مغایرت با فرهنگمون باید ممنوع اعلام بشه)
   خوب این یعنی تحمیل بازی های داخلی دیگه. عزیزه دل.
   اینم گفته ی رییس ستاد.
   اگر بازار از بازی های غیر مجاز تطهیر شود به شکل خودکار سبد مخاطبین از بازی های غیر مجاز خالی می شود و مخاطبان به سمت بازی های ایرانی جذب می شوند.
   اینم همون تحمیل کردنه.اسمشو نمیشه چیز دیگه ای گذاشت.

   مشکل اصلی برای منه گیمر اینه که تمام بازیهای AAA مشکل غیر مجاز بودن رو پیدا میکننوگرنه که مشکلی نبود..

   0
   0
   • Midgard گفت:

    نه عزیز هدف همون ممنوع کردن دسترسی به بازی ها خارجی ست و این نکته که بازی های ایرانی وارد سبد مخاطبین بشه از کمترین اهمیت برخورداره..دقیقا مشخص که کسی که تجربه بازی های AAA رو داشته حتی در صورت غیر مجاز دونستن بازی های خارجی باز هم کمتر رغبت میکنه به سمت بازی های داخلی کشیده بشه

    0
    0
 • mo1234 گفت:

  یه کار دیگه هم میشه کرد به نیل دراکمن مسئول شرکت آنچارتد بگیم و همینطور به کمپانیای بازی سازیه دیگه بگیم فقط مخصوصه ما ایرانیای عزیز هر بازی میسازن ورژن ایرانیشم بسازن مثلا سره الی تو بازی tlos روسری سر کنن Laugh یا لارا کرافت و تو بازی tomb raider مانتو مقنعه سر کنن Evil Grin فک کنم دیگه اینجوری مشکلی نباشه دیگه شما نظرتون چیه ؟؟؟

  0
  0
 • radical گفت:

  امیدوارم هیچوقت عملی نشه، وگرنه اونوقت باید ویچر رو از دور ببوسم بذارم کنار

  من برای همایت بازی شبگرد رو پیش خرید کردم اما اگه قرار باشه اینجوری پیش بره دیگه هیچ بازی ای رو نمیخرم حتی اگه بازی ایرانی AAA باشه
  حتی اگه AAAA بشه
  یا حتی اگه AAAAAAAAAA بشه

  0
  0
 • “اگر بازار از بازی های غیر مجاز تطهیر شود ”
  خدایی این نوع حرف مناسب بازی های ویدیوییه؟ Question
  مثلا GTA و Assassin و Battle و Call of duty و و و و و و و و … رو میخوان سانسور کنن یا جلوی توضیعشو بگیرن و بازیای مضخرف خودشونو به خورد ما بدن؟واقعا که.. Really Angry

  0
  0
 • ali-meganfox گفت:

  رفتم دان کنم می بینم نیست با این اوضاع جی تی ای چی میشه بیکارابه همه چی گیرمیدن بیابروبزاربادبیا

  0
  0
 • BRUCE . LEE گفت:

  بهتوت توصیه می کنم حتما نظر منو بخونین ضررش هدر رفت 5 درصد انرژی از شماست و سودش 99 در صد انرژی از طرف من Wink

  بنیادِ بی یاد و بر بال سقوط ؛ Laugh به خاطر دلایل زیر هیچ غلطی نمی تواند بکند! :

  1 : همونطوری که نمی تونن جلوی فیلمهای .. رو بگیرن هرگز نمی تونن جلوی خرید هیچ کدوم از بازیهای رایانه ای رو بگیرن ! ” مگر نسخه ی فیزیکی ” !

  که به نظر من این امر برای پی سی بازا زیاد مهم نیست چون هر بازیی رو که بخوان تو تور..نت هست (شبکه ی بزرگی که هرگز دستشون بهش نمی رسه !)

  2 : اینکار به نفع هیچ کس نیست (جز دولت متعصب اسلا..می! لطفا با ایرانی قاطیش نکنین!) – چون اگه بخوان جلوی بازیهای معروف رو بگیرن تاجران و مغازه دارن و فروشندگان کنسول های X , PS . Wii باید بساتشونو جمع کنن دلیل :

  بازی های کنسولی قابل ویرایش نیستن ( منظورم اینه که اینا (بنیاد) علم و شعور ادیت کردن بازیهای کنسولی رو ندارن ..!) و به خاطر همین ناچارن جلوی تاجرانی که این بازیها رو به کشور وارد می کنن بگیرن!

  که این کار میشه ضرری بزرگ در تجارت Cool و ضرر اقتصادی تُجّار و دولت..و اینحاست که با دستای خودشون گو..ر خودشونو می کنن!

  حتی اگه بتونن اینکارو بکنن(پس اعتراض مردم چی میشه؟- متاسفانه جزء جر..ز دیوار هم حساب نمی شه!!!) باز هم وقتی گیمرا ببینن بازیهای خوب کنسولی

  کمیاب و نایاب شدن همه می رن سراغ PC و این خودش هم اعتراض بزرگی بر علیه بنیاد و سیا..ست نادرست دو..لته و هم ضرر بسیار زیادی در تجارت وسایل الکتریکی(بدلیل فروش بسیار کمتر کنسولها!)

  از این رو کسانیکه کنسول بازن بدلیل اینکه دیگه نمی تونن با کنسولشون بازی های بزرگ (مثلا Uncharted یا God Of War یا Gearse Of War یا GTA , … ) رو بازی کنن

  کنسولاشونو باید بفروشن بره..چون کسی با کنسول قدرتمندی مثل PS4 یا XONE نمیره بازیهای پازل – ماریو و امسال اینا یا به قول خودشون بازیهای مجاز بازی کنه! (جز اندکی از آدما!)

  (بازیهای بزرگ همگی از نظر بنیاد غیر مجاز هستن!)

  آخرین دلیل هم که از نظر من بزرگترین دلیله قدرت اعتراض من و شما بر علیه قان..ون مسخره ی دول..ته !

  ( البته اگه یکم غی..رت..مونو بهشون نشون بدیم!)

  0
  0
 • BRUCE . LEE گفت:

  عیبی نداره ! Cool
  از این به بعد اگه اعتراض خیابونیی صورت بگیره جمعیت از قبل هم بیشتر می شه Wink

  0
  0
 • BRUCE . LEE گفت:

  متاسفانه دو..لت ما همین جوریشم اینجوریه No
  و راه زیادی داره تا این جوری Yes
  در کل دارن گور خودشونو می کّنن Rolls Eyes

  0
  0
 • BRUCE . LEE گفت:

  ما که نه بوگاتی داریم در خونه که باش حال کنیم Frown

  نه پولی برای رفتن به دانشگاه Cry

  نه سر گرمیی برای زندگی Dazed

  نه جزء اون دسته از افرادی هستیم که در قبال یکم حال بریم سراغ مواد Neutral

  تنها سرگرمیمون همین بازیهای رایانه ایه که اگه اینم بخواین ازمون بگیرین واقعا دیگه ظالمین!
  ظالمین!
  ظالمین!

  ظالمین!
  ظالمین!

  ظالمین

  Sleepy

  0
  0