انتشار مشکل ساز بازی Driveclub به شهرت Sony صدمه ای نزده است

۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۸:۳۵

انتشار عنوان مسابقه ای Driveclub برای PlayStation 4 آنطور که انتظار میرفت پیش نرفت. اما به گفته ی یکی از مسئولان اجرایی Sony انتشار این عنوان انقدری افتضاح نبود که به شهرت Sony صدمه بزند. رئیس Playstation اروپا یعنی Jim Ryan اخیرا در مصاحبه ای توضیح داد که: “طرفداران باید درک کنند که اشتباهات رخ میدهند، به ویژه در دنیایی که روز به روز از لحاظ فنی پیچیده تر میشود.”

Jim Ryan در مصاحبه ای با MCV گفت: “ما اذعان می کنیم که مشکلاتی وجود داشته است و از تمام کسانی که از این مشکلات رنج برده اند عذر خواهی میکنیم. این مشکلات نباید رخ بدهند. اما در دنیایی که روز به روز از لحاظ فنی پیچیده تر میشود، ارائه دادن چیز ها هم سختر میشود. البته این یک بهانه نیست زیرا شما نباید بازی ای را که هنوز اماده ی انتشار نیست را منتشر کنید. و واضح است که ما اشتباهاتی انجام داده ایم و به خاطر آنها عذر خواهی می کنیم.”

Ryan در ادامه گفت که اعتقاد دارد که انتشار Driveclub به موقعیت شگفت انگیز PS4 صدمه ای نزده است.

او گفت: “آیا سرعت پیشرفت ما را کند کرده است؟ نه. آیا به شهرت ما صدمه زده است؟ فکر نمی کنم. مردم درک میکنند که اشتباهات رخ میدهند اما زمانی که شما بابت آنها عذرخواهی میکنید و آنها را رفع میکنید دیگر مساله ای نیست.”

Driveclub در اوایل ماه اکتبر منتشر شد و سریعا با مشکلات مختلف فنی مواجه شد. حتی سازنده بازی یعنی Evolution Studios مجبور به محدود کردن برخی از قابلیت های بازی شد، و نسخه PlayStation Plus این بازی نیز که قول ان به بازیکنان داده شده بود هنوز منتشر نشده است.

Ryan افزود: “وقتی که شما 60 پوند بابت یک بازی خرج میکنید انتظار دارید که نتیجه ی آن را نیز مشاهده کنید. بنابرین اگر ما یا هر کس دیگری در این صنعت اشتباهی انجام دهد باید در کوتاه ترین زمان ممکن رفع شود.”

Driveclub که بازی در انحصار کنسول PS4 است، 7 اکتبر منتشر شد البته قرار بود که نسخه ی PlayStation Plus آن نیز که مخصوص مشترکین این شبکه است منتشر شود اما هنوز خبری از ان نیست.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید