گیفت کارت
گیفت کارت

با امضا تفاهم نامه میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و فاوا مشهد؛ انستیتوی بازی‌سازی در مشهد راه‌اندازی می‌شود

۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۶

با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، انستیتوی بازی سازی در مشهد مقدس راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این بنیاد در سال “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” در زمینه حمایت از صنعت بازی‌سازی تفاهم‌نامه ‌ای را با فاوا مشهد (سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات) برای راه اندازی شعبه انستیتو ملی بازی سازی در این شهر منعقد کرد.
بنیاد ملی بازی های رایانه ای متولی رسمی صنعت بازی سازی در ایران بوده و در راستای اهداف بلند خود و در جهت تربیت کادر متخصص در این زمینه، زیر نظر معاونت حمایت خود، “انستیتو ملی بازی سازی” را فعال کرده است. این بنیاد با طراحی برنامه های آموزشی مدون و برگرفته از متون برتر و کاربردی روز دنیا و با استفاده از اساتید خبره و آزموده در این فن،تربیت دانش پژوهان را به عهده گرفته و این صنعت نوپای ایرانی را در عرصه های بین المللی با چهره ای درخشان تر از پیش معرفی خواهد کرد.
برنامه ریزی آموزشی در انستیتو ملی بازی سازی در 9 رشته آموزشی صورت گرفته است. این برنامه ها با کارشناسی خبرگان این هنر-صنعت و با نگاهی جامع بر منابع نوین، برتر و به روز دنیا تدوین شده است.انستیتو در نظر دارد به زودی شعب آموزشگاهی خود را در نقاط مختلف کشور دایر کند. از دیگر برنامه های انستیتو راه اندازی آموزشگاه مجازی است تا علاقه مندان این حرفه جذاب در صورت عدم دسترسی به کلاس ها بتوانند با ثبت نام در آموزشگاه های مجازی از برنامه های آموزشی مدون استفاده لازم را ببرند.
برنامه نویسی بازی های رایانه ای با استفاده از موتورهای آماده، طراحی بازی، اصول هنر دو بعدی در بازی های رایانه ای، اصول هنر سه بعدی در بازی های رایانه ای و برنامه نویسی برای بازی های رایانه ای از رشته های آموزشی در انستیتو ملی بازی سازی است.
همچنین برگزاری کارگاه بازی‌نامه نویسی، بازی گروهی، کارگاه های تخصصی، کتابخانه تخصصی، برگزاری مسابقات بازی سازی و در اختیار قرار دادن منابع آموزشی(فیلم، بازی، مجلات و . . . ) را می توان از فعالیت های جانبی انستیتو ملی بازی سازی نام برد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید