کربی، قهرمانی دیگر از نینتندو | اولین نگاه به Kirby and the Rainbow Curse

۲۵ آبان ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۲

شخصیت Kirby (کربی) یکی از محبوب ترین شخصیت های Nintendo است که البته شاید خیلی از شما این شخصیت را نشناسید. این شخصیت برای اولین بار در سال ۱۹۹۲ در بازی Kirby’s Dream Land ایفای نقش کرد و بعد از آن رفته رفته بر محبوبیت این شخصیت افزوده شد و در طول سالیان، بازی ها، انیمه ها و مانگاهای زیادی برای این شخصیت ساخته شدند. در ادامه با هم نگاهی خواهیم داشت به جدید ترین نسخه مجموعه کربی با نام Kirby and the Rainbow Curse …

———————

Kirby and The Rainbow Curse

Kirby and The Rainbow Curse

نام بازی: Kirby and the Rainbow Curse

سازنده: HAL Laboratory و Nintendo SPD

ناشر: Nintendo

پلتقرم: Wii U

تاریخ انتشار: ۲۰۱۵

سبک: سکوبازی (پلتفرمر)

———————

قبل از شروع مطلب، به طور خلاصه به معرفی کربی می پردازیم. کربی یک موجود کوچک، گرد و کروی شکل است و بارزترین ویژگی ظاهری اش، رنگ صورتی اوست. طبق بازی Super Smash Bros. قد او حدود ۸ اینچ (حدود ۲۰ سانتی متر) است. مهم ترین قابلیت او هم امکان کشیدن همه چیز به داخل دهان خود با استفاده از تنفس است (Inhale). قابلیت مهم دیگر او هم Copy Ability نام دارد و به کربی اجازه می دهد که از توانایی های موجودات بلعیده شده استفاده کند.

اما به خود بازی بپردازیم؛ کربی و نفرین رنگین کمان ادامه عنوان کربی: نفرین کانواها (Kirby: Canvas Curse) است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. کربی و نفرین رنگین کمان، برای اولین بار در E3 2014 معرفی شد و از همان اول هم توجه طرفداران نینتندو را به خود جلب کرد. این نسخه از بازی در یک محیطی گلی – سفالی (Clay) اتفاق می افتد و همه چیز، حتی خود کربی، هم ظاهر سفالی دارند. به همین علت ممکن است شما بازی را شبیه انمیشین های گلی “ClayMation” توصیف کنید؛ زیرا تنها حرکات کربی به صورت روان است و باقی دشمنان مانند انیمیشن های گلی، به صورت Stop Motion حرکت می کنند.

Kirby and the Rainbow Curse

با این که گرافیک بازی به صورت گلی است، ولی همچنان از افکت های خوبی در طراحی آن استفاده شده است

البته، گرافیک گلی و سفالی بازی اصلا باعث کاهش گرافیک بازی نشده اند و بازی از گرافیک بسیار خوب و خوش آب و رنگی بهره می برد ولی با این حال و علیرغم این که بازی روی تلویزیون و دسته Wii U همزمان اجرا می شود ولی احتمالا کم تر به تلویزیون نگاه خواهید کرد زیرا تمام گیم پلی بازی بر روی دسته Wii U و صفحه لمسی آن انجام می گیرد و به همین دلیل زیاد به صفحه تلویزیون نگاه نخواهید کرد.

همان طور که بالاتر هم گفته شد، کنترل بازی توسط صفحه لمسی کنترلر Wii U انجام می شود. در این نسخه شما کنترل تمام و کمالی بر روی شخصیت کربی ندارید. کربی به ضربه شما توسط استیلوس (Stylus، قلم نوری) به حرکت در می آید و برای جهت حرکت او هم باید با قلم، یکی سری نخ های رنگی بر روی محیط بکشید که البته مقدار آن ها محدود است و برای همین باید درست از آن ها استفاده کنید. البته این محدودیت مربوط به تعداد نخ هایی می شود که می توان به صورت همزمان استفاده کرد و بعد از از بین رفتن هر نخ، شما قادر به استفاده از همان مقدار نخ خواهید بود.

Kirby and the Rainbow Curse

میزان قابل استفاده از نخ، در بالای صفحه مشخص شده است

اما باید بدانید که در هر مرحله، تنها هدف شما تمام کردن مرحله نیست و مطمئنا اهداف دیگری نظیر جمع کردن ستاره ها و دیگر موارد جمع کردنی را نیز مد نظر قرار خواهید داد و این جاست که اهمیت استفاده درست از نخ ها نقش خود را نشان می دهد. جمع کردن ستاره ها نیز به کربی قابلیت های بیش تری می دهد و مثلا کربی می تواند از آن قابلیت ها برای حرکت سریع و از بین بردن موانع سر راهش استفاده کند.

با وجود این که حرکت در محیط ممکن است ساده به نظر برسد، اما با این حال چالش های خاص خود را دارد. مثلا برای بالا رفتن از یک سطح صاف و مسطح، شما باید با نخ ها اشکال دایره ای بکشید تا کربی با حرکت و قل خوردن (!) روی آن ها به سطوح بالاتر برسد. علاوه بر این سرعت عمل نیز در انجام بازی اهمیت دارد و از آن جایی که دشمنان زیادی در محیط بازی وجود دارند شما باید به سرعت در مورد حرکت بعدی خود فکر کرده و تصمیم گیری کنید. به نظر می رسد بعد از مدت ها قرار است عناوین سری کربی نیز چالش بر انگیز و سخت بشوند.

Kirby and the Rainbow Curse

کربی در قالب یک تانک!

یکی از توانایی های اصلی کربی، توانایی تغییر شکل او تبدیل شدن به وسایل مختلف است. در این نسخه نیز این قابلیت وجود دارد. تا به حال علاوه بر حالت ساده کربی، سه حالت موشک، تانک و زیردریایی معرفی شده اند که هر کدام استفاده های خاص خود را دارند. حالت موشک برای حرکت در هوا و بدست آوردن آیتم هایی است که از راه پریدن شاید نتوان آن را بدست آورد. حالت زیر دریایی، برای گشت و گذار در زیر آب استفاده می شود و حالت تانک هم کربی را به یک موجود قدرتمند با توان تخریب بالا تبدیل خواهد کرد.

Kirby and the Rainbow Curse

کربی در قالب یک موشک!

بازی همانند نسخ قبلی باس فایت نیز خواهد داشت و تا به حال تنها یک باس برای بازی معرفی شده است. این باس Whispy Woods نام دارد و یک درخت سیب است که در عناوین زیادی از سری کربی نیز حضور داشته است. طبق تریلر های بازی، روش شکست دادن این باس، پرتاب کردن کربی از درون یک توپ به سوی صورت او است که باعث فرورفتن صورت او و کم شدن قدرتش می شود.

Kirby and the Rainbow Curse

تنها باس معرفی شده برای بازی در این تصویر قابل مشاهده است.

از بین شخصیت های متعدد سری کربی تا به حال حضور Bandana Waddle Dee قطعی شده است. Bandana Waddle Dee یک Waddle Dee (موجودات ساکن Dream Land) است که یک دستمال بر روی سرش می بندد و حضور او با توجه به طرح های هنری بازی تایید شده است ولی هنوز نقش او در بازی و داستانِ این نسخه مشخص نشده است.

آیتم های مختلفی نیز در بازی حضور دارند. از جمله آن ها می توان به Maxim Tomato و ستاره اشاره کرد. ستاره ها به نوعی نقش آیتم امتیازی بازی را دارند و کربی با جمع کردن ۱۰۰ تا از آن ها امکان بزرگ تر شدن و انجام حرکات قوی تر را خواهد داشت. آیتم Maxim Tomato هم یک گوجه فرنگی است که تمام جان و سلامتی کربی را باز می گرداند و به نظر می رسد که خوراکی محبوب کربی است.

با تمام این اوصاف و با توجه به تریلر های دیده شده از بازی، می توان انتظار یک بازی فوق العاده را در سبک پلتفرمر داشت. بازی بسیار روان و سریع اجرا می شود و حتی دیدن تریلر های بازی هم طرفداران این سبک را به هیجان می آورد. علاوه بر این بازی از گرافیک بسیار خوبی هم بر روی Wii U برخوردار است که لذت آن را دو چندان می کند. بازی قرار است طرفداران این سبک را نیز به چالش بکشد و با تمام این اوصاف، علاوه بر این که این بازی، می تواند بهانه خوبی برای خرید Wii U باشد، کربی و نفرین رنگین کمان قصد دارد بار دیگر ثابت کند که نینتندو استاد سبک سکوبازی است و به این راحتی ها نمی شود نینتندو را در این سبک شکست داد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید