مستند Atari: Game Over در ماه نوامبر اکران می شود

۱۲ آبان ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۵

چندین دهه از آغاز افسانه مدفون شدن تعداد بسیار زیادی بازی مخصوص کنسول Atari 2600 یعنی E.T.: The Extra-Terrestrial در سال ۱۹۸۰ در منطقه نیومکزیکو می گذرد. پس از تحقیقات انجام شده و احداث یک سری عملیات کند و کار در امسال، مشخص شده است که این یک افسانه و داستان تخیلی نبوده است و کاملا حقیقت دارد. مستند Atari: Game Over که در رابطه با همین موضوع می باشد، در ماه نوامبر اکران خواهد شد. آقای James Heller که از کارمندان سابق شرکت Atari محسوب می شوند و در منطقه Idaho اقامت دارند، در مصاحبه با KBOI اعلام کرده بودند که ایشان می بایست ۷۵۰,۰۰۰ کاتریج بازی های ویدئویی را در سال ۱۹۸۳ دفن می کردند. طبق گفته های آقای Heller محل دفن قبل از اینکه سیمان در آن ریخته شود و برای همیشه بازی های موجود محبوث شوند، مورد غارت کودکان قرار گرفت تا اینکه یک سری از محققان تصمیم به در آوردن آنها از زیر خاک های فراوان گرفتند.

آقای Heller پس از مشاهده مقاله ای در رابطه با آغاز عملیات اعلام کردند که عمل دفن توسط ایشان انجام شده. سپس تیم کارگران از او نیز دعوت به عمل آوردند تا در مکان عملیات حضور داشته باشند. کار در اواخر ماه آپریل آغاز شد و در این میان علاوه بر بازی E.T.: The Extra-Terrestrial، یک سری بازی دیگر به نام Centipede نیز یافت شد و اکثر در وضعیت بسیار سالم و خوبی به سر می برند.

فیلم برداری و ثبت اسناد توسط شرکت مایکروسافت انجام شده است و مستند کامل قرار است در برنامه های انحصاری Xbox حضور پیدا کند.

مستند Atari: Game Over در ۲۰ نوامبر ۲۰۱۴ (مصادف با ۲۹ آبان) از طریق Xbox Live پخش خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید