نگاهی کوتاه به OlliOlli 2

۱۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸

شاید خیلی زود باشد که بخواهیم درمورد این بازی مطلبی بنویسیم، در صورتی که اطلاعاتی کمی ازش منتشر شده است، ولی باز هم برای طرفدارن OlliOlli شاید همین مقاله کوتاه هم کافی باشد. عنوانی که توانست Vita داران یک بازی لذت بخش و ساده دیگر را تجربه کنند. البته این تجربه تنها برای این کنسول دستی ویتا قابل دسترس نماند و مدتی بعد برای ویندوز و PS3 , PS4 نیز عرضه شد.

چیزهایی که باعث می شود این اسکیت سواری دو بعدی استودیو roll7 به یک بازی خوب برای Vita تبدیل شود ; طراحی قابل لمس و متنوعی است که باعث می شود به مرور زمان چالش ها سخت تر بشوند، هیجان اسکیت سواری بر روی لبه دیوار ها و انجام حرکت های مختلف، آهنگ هایی در سبک الکترونیک و از همه مهمتر لذت بخش بودن بازی در عین سادگی آن می باشد. مطمئنا مشکلاتی هم وجود داشت از جمله سخت بودن بیش از حد بعضی از مسیر ها که باعث می شد زمان زیادی را گیمر برای رد کردن صرف کند و همچنین وجود باگ هایی که سختی آن مراحل را بیشتر می کرد.

Sony بار دیگر با roll7 همکاری کرده است و از او خواسته تا نسخه بعدی OlliOlli را برای Playstation 4 و Vita بسازد. اینبار بازی گسترده تر، با گرافیکی بهتر و با حرکات و هنرنمایی های چشم گیرتر خواهد بود. به خاطر از امکانات سخت افزاری منحصر به فرد Playstation، به ویژه استفاده از قابلیت ویژه SharePlay باعث می شود حمایت ویژه Sony از OlliOlli 2 بیش از پیش مشخص شود.

OlliOlli 2 دارای یک کارگردان جدید( آقای John Ribbins که کارگردان نسخه قبلی بود بر روی Not a Hero کار می کند) و طراحی هنری نو می باشد که یکی از این تغییر ها صاف شدن لبه ها  و همچنین استفاده از رنگ های مختلف در طراحی مراحل می باشد. متاسفانه نمی توان به طور یقین گفت این تغییر در طراحی خوب است یا خیر زیرا گرافیک پیکسلی نسخه قبل جزو استایل و اصلیت بازی به حساب می آمد. البته آن طور که مشخص است حداقل با این استایل هنری جدید می توان کاملا دید اسکیت سوار در حال انجام چه حرکتی است.

این بار حرکات و مهارت های بازیکن به طور قابل توجهی انعطاف پذیر تر و متنوع تر شده اند که باعث می شود در مراحل مختلف سعی کند بهترین حرکات را انجام دهد تا امتیاز خود را بهتر و بهتر کند. ۵ جهان جدید، ۵۰ مراحل آماتوری و حرفه ای جدید و همچنین ۲۵۰ چالش مختلف که پر شده است از سراشیبی ها و مسیر های نو، دیگر تغییرات نسخه جدید نسبت به  OlliOlli است.
OlliOlli 2 جزو اولین بازی هایی خواهد بود که از ویژگی Share Play کنسول PS4 که به زودی به این کنسول اضافه خواهد شد، استفاده می کند که باعث می شود در مد جدید بازی Combo Rush به صورت چند نفره به رقابت با دیگر افراد پرداخت و به افزایش امتیازتان بپردازید. همچنین امکان Split-screen باعث می شود که چهار نفر بر روی یک دستگاه با یک دیگر به رقابت بپردازند که این امکان نیز وابسته به  Share Play  می باشد.

با اینکه نسخه اول OlliOlli یک عنوان اسکیت محور ۲ بعدی بود که می توانستید فقط با فشار دادن یک کلید (در بیشتر مواقع)  به بازی بپردازید، به خوبی توانست مورد توجه منتقدین قرار بگیرد و امیدواریم که همین اتفاق برای OlliOlli 2: Welcome to Olliwood در زمان عرضه در سال ۲۰۱۵ نیز بیافتد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید