PS4 در رتبه ی دوم پرفروش ترین کنسول های ماه سپتامبر در کل تاریخ قرار گرفت

۲۵ مهر ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۴

شرکت سونی با کنسول بازی نسل هشتمی خود ماه سپتامبر بسیار خوبی را پشت سر گذاشت. عرضه بازی Destiny به همراه باندل سفید رنگ کنسول PlayStation 4 از عواملی بودند که موجب افزایش فروش این کنسول به تعداد 550 هزار دستگاه در طول این ماه شدند.

این تعداد دستگاه فروخته شده نه تنها 3 برابر بیش از تعداد دستگاه فروخته شده در ماه آگوست بوده است، بلکه رتبه دوم پرفروش ترین های ماه سپتامبر را در تمام تاریخ که NPD تعداد فروش محصولات را در ایالات متحده ثبت کرده می باشد. بنابراین ماه سپتامبر ماهی بود که رکوردی جدید برای PS4 ثبت شد.

Wii ساخته ی شرکت نینتندو تنها کنسولی بوده که در ماه سپتامبر عملکردی بهتر از PS4 از خود به جای گذاشته و توانسته است در ماه سپتامبر سال 2008 به تعداد 687 هزار دستگاه به فروش برساند.

این میزان فروش برای PS4 حتی از بهترین ماه فروش کنسول نسل ششمی سونی، PS2، که موفق به فروش 532 هزار دستگاه در سپتامبر سال 2002 شود نیز بهتر بوده است. این فروش همچنین از فروش کنسول Xbox 360 در ماه سپتامبر سال 2007 که فروشی 528 هزار واحدی را به موجب عرضه بازی Halo 3 و تمایل بازیبازان برای تجربه ی پایان Master Chief همراه بود نیز بیش تر بوده است.

برای مقایسه ی بیشتر میزان فروش PS4 می توان کنسول نسل هفتمی PS3 را نیز مثال زد که در سپتامبر سال 2009 و با عرضه PS3 Slim به قیمت 300 دلار توسط سونی توانست کمتر از 500 هزار دستگاه به فروش برساند.

بنابراین به نظر می رسد بازاریابی سونی با استفاده از عنوان Destiny برای این شرکت موفقیت آمیز بوده و با این که تعداد دستگاه فروخته شده این شرکت به رقم نجومی تعداد Wii فروخته شده توسط نینتندو نمی رسد، اما فروش بسیار بالا و رتبه دوم پرفروش ترین کنسول ها در ماه سپتامبر کل تاریخ را مال خود کرده است.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید