Capcom: یک بازی باید حداقل 2 میلیون نسخه فروش داشته باشد تا دنباله آن ساخته شود

۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ۲۲:۱۹

ساخت دنباله های فراوان بر یک بازی این روزها به مسئله بسیار داغی بدل شده است. برخی بازی ها بسیار کش پیدا می کنند و برخی دیگر هم تنها با یک نسخه پایان خواهند یافت. شرکت ژاپنی Capcom در رابطه با این مسئله چه دیدگاهی دارد؟ برای دریافت پاسخ با ما همراه باشید.

آقای Yoshinori Ono که به عنوان یکی از افراد بسیار مهم در ساخت سری بازی  Street Fighter شناخته می شوند، در جدیدترین شماره مجله ژاپنی Famitsu توضیحاتی را ارائه کرده اند در رابطه با اینکه چرا برخی عناوین دنباله پیدا می کنند و برخی دیگر کنار گذاشته می شوند. پاسخ این سوال بسیار برای هواداران بازی های Rival Schools/Onimusha/Okami/Dino Crisis/Viewtiful Joe/Mega-Man/Breath of Fire و یا هر گونه IP دیگر از Capcom حائز اهمیت می باشد.

آقای Yoshinori Ono در پاسخ به هواداران برای دنباله های مختلف می گویند:

این دقیقا همان چیزی است که من همیشه به شرکت می گفته ام. با این حال گاهی اوقات دیوارهای آجری وجود دارد که افراد بخش مالی نمی توانند از آن عبور کنند (خنده). به عنوان مثال اگر یک بازی 2 میلیون نسخه فروش نکند، ما باید ساخت هرگونه دنباله از آن را متوقف کنیم.

تمامی این مسائل بدین معنی می باشد که ما چندان توانمند عمل نکردیم. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این می باشد که از کارهای خود درس بگیریم و مواردی که فرا گرفته ایم را برای دیگر بازی ها اعمال کنیم.

نظر شما درباره چنین سیاستی چیست؟

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید