اطلاعات فراوانی از بخش های مختلف Far Cry 4 منتشر شد

۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۰

زمانی که نشریات بزرگ دست به ایجاد پیش نمایش برای بازی های مختلف می زنند تنها یک معنی دارد: انتشار اطلاعات فراوان از بازی مورد نظر. حال مجله EDGE اینبار به سراغ یکی از جدیدترین بازی های شرکت Ubisoft یعنی Far Cry 4 رفته است. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

اطلاعاتی که در زیر مشاهده می کنید، یک جمع بندی کلی از مهمترین نکات می باشد:

 • اول از همه اینکه دیگر خبری از Jason Brody نخواهد بود. Ubisoft انتقادات فراوانی را از این شخصیت سفید پوست قهرمان دریافت کرده است و تصمیم گرفته که دیگر چنین مسائلی را در سری جدید تکرار نکند.
 • با طراحی شخصیت Ajay Ghale (قهرمان بازی Far Cry 4)، شرکت Ubisoft خواسته است که راحت تر با بازیکنان ارتباط برقرار کند عوض اینکه توهینی صورت گیرد. با این حال طراحی Ajay طوری می باشد که راحت بازیکنان شخصیت او را شناسایی کنند.

 • فلسفه و طراحی Ajay Ghale کاملا در نقطه تضاد با Jason Brody و خصوصیات آمریکایی او دارد. این فرد مؤدب است، از سوی دیگران مورد احترام قرار می گیرد و سرگذشت او باعث می شود که در مرکزیت داستان قرار گیرد به جای اینکه یک خارجی تلقی شود.
 • ساختار مراحل بخش داستانی طوری طراحی شده است که ایده یک جهان باز را به خوبی اجرا کند نه اینکه خطی ظاهر شود.
 • FarCry 4 از یک داستان چند شاخه ای بهره می برد که با انتخاب های شما دستخوش تغییر خواهد شد. سازندگان مدعی شده اند که “تا حد ممکن درون بازی انتخاب وجود دارد”. چنین مسئله ای به واسطه تحقیق از مردمی بدست آمده است که Farcry 3 را دوست داشته اند. هیچ یک از افرادی که بازی قبلی را تجربه کرده بودند از داستان اعلام رضایت نکردند (بجز شخصیت Vaas). به همین دلیل سازندگان قصد دارند که بازیکنان در Farcry 4 داستان خود را داشته باشند عوض اینکه خط یک داستانی مشخص را به اجبار دنبال کنند.
 • مسائلی که در رابطه با انتخاب ها گفته شد، اشاره ای به بازی FarCry 2 نیز دارد که در آن عنوان شما انتخاب های بی معنی داشتید. Alex Hutchinson در رابطه با انتخاب گفته اند که “شما هیچ چیزی را پر نمی کنید، جایزه ای در کار نمی باشد، فقط انتخاب می کنید و بازی را تغییر می دهید.
 • بازی FarCry 4 از 7 تا 8 پایان برخوردار است.

 • پاکسازی یک قلعه آنجا را امن نخواهد کرد. سرزمین Kyrat گرفتار جنگ داخلی شده است و نیروهای دشمن هیچ وقت آنجا را ترک نمی کنند. پس از مدتی، یک سری نیرو به آن منطقه می آید تا اینکه قلعه را باز پس گیرند (این مهم هیچ گونه شباهتی به پست های نگهبانی FarCry 2 ندارد). از طرف دیگر Pagan Min نیز یک سری نیروی زره پوش کشتار را به مناطق آزاد شده میفرستد. این افراد کاری به شما ندارند ولی در عوض تمامی انسان ها و حیوانات را قتل عام خواهند کرد و تا هر چه قدر که می توانند، محیط تخریب خواهد شد. مبارزه با این نیروهای زره پوش مشکل است و اجباری در درگیر شدن با آنها نیست.
 • یک جور سیستم karma برای شخصیت های غیرقابل بازی در نظر گرفته شده است به این صورت که اگر شما به مردم محلی کمک کنید، آنها در کنار شما مبارزه می کنند و در فروشگاه ها هم از تخفیفات برخوردار خواهید شد. Hutchinson چنین توضیح می دهند که “اگر به شما دستکش های قدرت در ازای مرگ یک کودک اعطا شود، او مسلما کودک را خواهد کشت”. روابط طوری طراحی شده است که شخصیت های غیرقابل بازی برای شما مهم باشند نه اینکه به آنها بی اعتنایی کنید.

 • شما می توانید از نیروهای کمکی که توسط هوش مصنوعی اداره می شوند در خواست کمک کنید. به عنوان مثال خواهید توانست که درخواست نابودی یک خودرو زره پوش را صادر کنید. یا در مثالی دیگر اگر خودرویی را بدزدید، همراه شما به سراغ اسلحه روی آن می رود و به دشمنان شلیک می کند. یا اگر هم سلاحی در کنار نباشد، از روی صندلی شما را پوشش خواهد داد.
 • بازی Blood Dragon تاثیراتی بر روی FarCry 4 داشته است. به جای قلب های سایبری، اینبار شما از طعمه برخوردار هستید تا اینکه حیوانات را با دشمنان درگیر کنید.
 • دشمنان در FarCry 4 انعطاف پذیر تر خواهند بود. سازندگان تصور می کنند که FarCry 3 در این زمینه مسخره بوده چرا که دشمنان حتی از یک نردبان هم بالا نمی توانستند بروند. حالا آنها از تمامی ابزار نهایت استفاده را خواهند برد.
 • مجله EDGE این عنوان را کاملترین بازی جهان باز شرکت Ubisoft خطاب کرده است.

نظر شما چیست؟

وقایع داستانی این بازی در سرزمین خیالی Kyrat رخ خواهد داد که محیطی واقع در رشته کوه های مشهور هیمالیا می باشد که توسط یک حاکم با نام Pagan Min اداره می شود. قهرمان اصلی بازی Ajay Ghale نام دارد که Pagan Min را کاملا می شناسد و به عنوان “مهمان افتخاری” او قلمداد می شود. بازیکنان به مرور با آنها آشنا می شوند و خواهند فهمید که چرا NPC ها (شخصیت های غیر قابل بازی) کاملا او را می شناسند و از رابطه اش با Min را مطلع هستند. می توان حدس زد که این شناخت به دوران کودکی یا حضور در ارتش Min باز می گردد با این حال تا انتشار نسخه کامل بازی باید صبر پیشه کنیم تا ببینیم دقیقا اوضاع از چه قرار است.

بازی Far Cry 4 برای پلتفرم های PlayStation 3 ،PlayStation 4 ،Windows PC ،Xbox 360 و Xbox One در ۱۸ نوامبر (مصادف با ۲۷ آبان) عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید