یک سیستم رایانش ابری جدید در بازی های ویدئویی توسط Square Enix معرفی شد

۲۸ شهریور ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۹

Square Enix، در نمایشگاه Tokyo Game Show یک سیستم رایانش ابری جدید در بازی های ویدئویی به نام Shinra Technologies را معرفی کرده است. مدیریت این سیستم به عهده Yoichi Wada، مدیرعامل سابق Square Enix است.

Shinra Technologies، که از سازمانی با همین نام در Final Fantasy 7 الهام گرفته شده ، در شهر نیویورک قرار دارد، و دفاتری در توکیو و مونترال نیز دایر کرده است. این کمپانی جدید، با سازنده Just Cause، یعنی Avalanche Studios که دفاتری در نیویورک دارد، برای ساخت بازی و تکنولوژی همراه شده است. Wada گفته، این کمپانی تازه تاسیس “اکوسیستم جدیدی برای صنعت بازیسازی” ارائه خواهد داد. صتعت بازیسازی AAA، نیازمند سرمایه عظیم بوده، و روش های تجاری قدیمی – تکیه بر کنسول ها به عنوان دستگاه های اختصاصی بازی – نتوانسته اند این اکوسیستم را حفظ کنند، Wada می گوید:

این صنعت به گسترش ادامه خواهد داد، اما در زمان مناسبت تصحیح این مسیر لازم است.

بازیکنان بیشتری می توانند، بدون نیاز به کنسولی خاص یا یک PC قدرتمند، از انجام بازی لذت ببرند. Wada اضافه کرده:

من فکر می کنم این مسیر درست است، اما اگر ما این مسیر را ادامه دهیم، تجربه بازی بدون لذت خواهد شد.

Wada می گوید، او قصد دارد با استفاده از Shinra Technologies، بازیهای AAA را از طریق معماری مبتنی بر رایانش ابری به اجرا درآورد. او 2016، را یک سال مهم در رایانش ابری بازیهای ویدیویی می داند. Jacob Navok، معاون ارشد مدیر عامل در Shinra Technologies، گفته که این سیستم، “اولین پرچم در مرز نهایی صنعت بازیسازی” بوده و امیدوار است، “فراخوانی برای دیگر بایسازان که به تکنولوژی و فرآیندهای فعلی پایبند هستند” باشد.

نهایتا Wada امیدوار است که تکنولوژی اجرا بازیها مبتنی بر سرور Shinra Technologies، نوع جدیدی از بازیها را بوجود بیاورد.

برای انجام اینکار ما به زیرساخت های فنی نیاز داریم. اگر بازیهای سنتی را به رایانش ابری اضافه کنیم، هیچگاه تجربه ای بدست نمی آورید که بر بازیهای فعلی برتری داشته باشد. ما می خواهیم بازیسازان، عناوین جدیدی، با تجربه ای انقلابی، بسازند.

بتای فنی Shinra Technologies، سرویس رایانش ابری در بازیهای ویدیویی، اوایل سال 2015 در ژاپن آغاز خواهد شد. این بتا شامل نسخه ای از Agni’s Philosophy، نسخه آزمایشی موتور بازی سازی نسل بعد، خواهد بود که بازیکنان قادر به ویرایش آن نیز هستند. همچنین در بتای ژاپن Space Sweeper، بازی جدید Kengo Nakajima و دیگران عناوین منتشر شده Square Enix از جمله Final Fantasy 7, Deus Ex: Human Revolution, Hitman Absolution و Tomb Raider وجود دارند. مدیذ بازاریابی Shinra، یعنی Kristina DeRosa می گوید، عناوین عرضه شده در بتای Shinra Technologies وجود دارند، لزوما عملکرد این سرویس را نشان نمی دهند. سرویس بتای Shinra Technologies در سال 2015 در ایلات متحده شروع خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید