چگونگی حل مشکلات اجرای بازی Dead Rising 3 بر روی PC

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۷

چند روزی است که از عرضه ی بازی Dead Rising 3 بر روی PC می گذرد و از همان ابتدای انتشار بازی، کاربران مشکلاتی در اجرای بازی مانند کرش کردن بازی، مشکلات فریم ریت، فریز شدن بازی و مشکل لگ زدن، به وجود آمدن صفحه سیاه و موارد دیگر را گزارش کرده اند. همچنین بهینه ساز پرحجمی نیز برای بازی منتشر شد ولی کماکان مشکل برخی از کاربران پابرجاست و یک یا چند مورد از مشکل های ذکر شده را برای اجرای بازی دارند. در ادامه به راه حل برخی از این مشکلات یاد شده خواهیم پرداخت.

در ابتدا به افرادی که از داشتن هرگونه مشکلی برای این بازی رنج می برند توصیه می کنیم حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی را باری دیگر نگاه کنند و از قدرت کامپیوتر خود برای اجرای بازی اطمینان حاصل کنند. لیست حداقل سیستم مورد نیاز به صورت زیر است:

 

Dead Rising 3 Minimum System Requirements

•Intel CPU: Core i3-3220 3.3GHz
•AMD CPU: Phenom II X4 945
•Nvidia GPU: GeForce GTX 570
•AMD GPU: Radeon HD 7870
•RAM: 6 GB
•OS: 6 GB
•Direct X: Direct X11
•HDD Space: 30 GB

همچنین با توجه به این که سازنده ی بازی، Capcom، بهینه سازی با حجم 1.5 گیگابایت برای بازی منتشر کرده است، اطمینان حاصل کنید که بیش از 30 گیگابایت بر روی سیستم خود حافظه خالی داشته باشید.

 

چگونگی حل مشکل فریم ریت

 

بازی Dead Rising 3 برای داشتن بهترین کارایی روی 30fps قفل شده است و گزینه ی مستقیمی برای تغییر فریم ریت در بازی وجود ندارد، اما در صورتی که با ثابت بودن فریم ریت مشکل دارید، می توانید روش زیر را امتحان کنید.

یک فایل text باز کرده و داخل آن این متن را بنویسید:

Gmpcr_unlock_frame_rate=true

و سپس فایل را با نام و فرمت “user.ini” ذخیره کنید و آن را در همان فولدری قرار دهید که deadrising3.exe وجود دارد و سپس فایل .exe را برای نصب بازی اجرا کنید. لازم به ذکر است که چنانچه قبلاً بازی را نصب کرده اید، نیاز به Uninstall کردن بازی و سپس انجام این مراحل و نصب مجدد بازی دارید.

توجه داشته باشید که سازندگان بازی Dead Rising 3 از بین بردن ثبات فریم ریت را پیشنهاد نمی کنند و این کار ممکن است در اجرای بازی تأثیر بگذارد.

 

چگونگی حل مشکل کرش کردن بازی

 

اگر با مشکل کرش کردن بازی Dead Rising 3 مواجه هستید، پس از اطمینان حاصل کردن از این که سیستم شما دارای حداقل سخت افزار مورد نیاز برای اجرای این بازی می باشد، آخرین بروز رسانی منتشر شده برای کارت گرافیک خود را بررسی نمایید. از آن جایی که تعداد بسیار زیادی از افراد با این مشکل مواجه شده اند، انتظار می رود که تیم سازنده بازی بهینه ساز جدیدی را منتشر کنند.

در صورتی که راه حل های بالا به شما کمک نکرد، برای بازگرداندن درایور Nvidia به نسخه 335.23 (در صورتی که Uninstall نشده باشد) تلاش کنید. این امر با طی مراحل زیر امکان پذیر است:

1. در قسمت جستجوی ویندوز خود نام “device manager” را جستجو کنید
2. در قسمت Display Adapters دو بار کلیک کرده و سپس بر روی NVIDIA GPU کلیک کنید
3. در قسمت باز شده، تب Driver را انتخاب کنید
4. بر روی Roll Back Driver کلیک کنید

همچنین در صورتی که درایور مربوطه را بر روی سیستم خود ندارید، می توانید مستقیماً برای نصب آن اقدام کنید.

 

رفع مشکل فریز شدن و لگ زدن بازی

 

تمامی برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را پیش از اجرای بازی به صورت کامل ببندید و درایورهای گرافیک خود را به آخرین آپدیت منتشر شده به روز رسانی کنید.

برای جلوگیری از مشکل لگ زدن بازی نیز سعی کنید بازی را در تنظیمات گرافیکی پایین بازی کنید. برای این کار می توانید motion blur را غیر فعال کنید یا تنظیمات مربوط به سایه ها “shadows” را در حالت های پایین یا متوسط قرار دهید.

 

رفع مشکل صفحه سیاه در بازی

 

اگر شما با مشکل صفحه سیاه و قفل شدن بازی در آن صفحه مواجه می شوید (خصوصاً زمانی که از مانیتورهای دوگانه استفاده می کنید)، راه حل ساده ای برای حل مشکل شما وجود دارد. راه حل به این صورت است که زمانی که بازی Dead Rising 3 را لود می کنید، مستقیماً به بازی دوستانتان متصل نشوید، این کار باعث می شود صفحه سیاهی برای شما ایجاد شود و بازی در آن صفحه بماند. به جای آن ابتدا قسمت تک نفره “Single-Player” را لود کرده و سپس به دوستانتان ملحق شوید.

 

بازی پورت شده ی Dead Rising 3 بر روی PC دارای مشکلات بسیاری است که در صورت منتشر شدن راه حل های دیگر برای رفع مشکلات اجرای بازی، این پست آپدیت می شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید