Adam Bhatti: گیم پلی بازی FIFA 15، مانند ورزش پینگ پنگ است

۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۸

بازی FIFA، رقیب دیرینه سری بازی های PES در دنیای فوتبال است. طبق روال همیشگی، امسال هم این دوبازی به مصاف هم خواهند رفت. اما امسال این رقابت کمی دیرتر آغاز می شود، چون بازی FIFA 15 در ماه سپتامبر منتشر می شود، ولی بازی PES 2015، در ماه نوامبر منتشر می شود. اما KONAMI باور دارد که این فاصله بین زمان انتشار دو بازی، به نفع PES و به ضرر FIFA خواهد بود.

مسئول برند اروپایی بازی PES، یعنی آقای Adam Bhatti، باور دارد که PES 2015 دارای هوش مصنوعی بالایی در قسمت های دروازه بانی، مدافع و مهاجمان است، و به طور کلی به یک بازی فوتبال واقعی بسیار نزدیک است.

در همین راستا، آقای Klaus Garner، دستیار تولید بازی FIFA 15، درباره گیم پلی این بازی گفته است:

شما درFIFA 15، یک بازی فوتبال واقعی را حس و تجربه می کنید؛ شما می توانید با ضد حمله های سریع، تاکتیک های خوب و برنامه ریزی شده، و با پس کاری خوب یا پاس های در عمق، تیم حریف را به راحتی از پای در بیاورید.

ولی آقای Adam Bhatti، به گونه ای در جواب او گفته اند:

شما در PES 2015، فقط با تکیه کردن به این قابلیت ها، نمی توانید پیروز شوید. چون در بازی های فوتبال واقعی این ها تنها دلایل پیروزی یک تیم بزرگ نیستند و پیروزی به قابلیت های مهم دیگری هم نیاز دارد که شما آن هارا در PES 2015، خواهید دید. این گونه باز کردن مانند ورزش پینگ پنگ است.

این جمله بسیار خشن بوده و تا حدی بی احترامی به سازندگان بازی FIFA 15 می باشد. همچنین آقای Adam Bhatti گفتند:

هدف FIFA فقط به ثمر رساندن گل ها و پیروز شدن به ساده ترین شکل ممکن است، به عنوان مثال؛ پاس های درعمق ، سانتر کردن از جناحین و حتی تک روی یک بازیکن بزرگ و حرفه ای مانند لیونل مسی.

البته EA Canada هم به گونه ای جواب این حرف را داده است و گفته:

ما این کار را به سلیقه خودمان انجام نداده ایم، بلکه به خواسته های طرفدارانمان گوش کرده ایم. بسیاری از آن ها هدفشان از FIFA بازی کردن لذت بردن از یک فوتبال مجازی و برنده شدن با گل های زیاد است. ما تا به حال در همه ی نسخه های بازی، به طرفدارانمان گوش کرده ایم تا آن ها را راضی نگه داریم.

شرکت Konami همیشه سعی کرده است با ارائه دادن بازی PES در کنار FIFA، تجربه ای متفاوت برای بازیبازان و علاقه مندان به فوتبال مجازی رقم بزند. اما این مهم وقتی که با کلک و حیله به دست بیاید، اصلا خوش حال کننده نخواهد بود.

بازی های PES 2015 در۱۳ نوامبر ۲۰۱۴ و FIFA 15 در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۴ قرار است برای کنسول های نسل هفتم، هشتم و PC منتشر شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • MIRADOX گفت:

    Adam Bhatti فقط شعر گفته اخه FIFA پینگ پونگی یا pes بااون پاس کاری که شبه کارتون فوتبالیستاها است حتما اجیرشده یKonamiوهیچ وقتم با این حرفا نمیتونن به فروش FIFA برسن چون اونایی که FIFA بازی میکنن باحرف کسی جو گیر نمیشن Yes

    0
    0