اطلاعاتی از بخش داستانی Assassin’s Creed : Rogue منتشر شد : تاریک ترین داستان یک قاتل

۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۸

پس از معرفی Assassin’s Creed : Rogue مهم ترین بخشی که از این بازی مورد توجه قرار گرفته است، بخش داستانی است. نگاه تازه ای که داستان این نسخه دارد باعث شده تا عده ی کثیری از گیم پلی تکراری آن صرف نظر کنند و تنها علاقه داشته باشند تا سرانجام این داستان تاریک را بدانند. داستانی که برای اولین بار، داستان را از دید یک تمپلار روایت می کند.

Susan Patrick، نویسنده ی ارشد این نسخه به تازگی در مصاحبه ی خود اطلاعات جدیدی از داستان بازی را منتشر کرده است :

Assassin’s Creed : Rogue، یک عنوان منحصر به فرد در این فرانچایز می باشد. در واقع این عنوان نخستین بازی از این سری است که به طور عمیق به دیدگاه و عقاید تمپلار ها می پردازد و به سوال های زیادی که در نسخه های پیشین درباره ی این گروه به وجود آمده است، پاسخ می دهد. همواره در این سری شاهد یک شخصیت مثبت و اساسین بودیم ولی این بار قرار است تاریک ترین داستان در این سری را تجربه کنید. شخصیت اصلی بازی، Shay Patrick Cormac نام دارد که یک فرد مغرور اما با وجدان است. وی متولد ایرلند است اما بعد ها به آمریکا مهاجرت می کند. وی پس از مرگ پدرش به دنبال هدفی برای زندگی است که با اساسین ها رو به رو می شود و آن ها به وی یک هدف برای زندگی می دهند. به این ترتیب وی به اساسین ها می پیوندد اما وی پس از مدتی در عقیده اساسین ها تردید می کند و شروع به زیر سوال بردن اقدامات آن ها می کند تا در نهایت اساسین ها مجبور می شوند او را به قتل برسانند ولی وی زنده می ماند و این کار را یک خیانت تلقی می کند بنابراین تصمیم می گیرد شکارچی اساسین ها شود. بازی در بازی هی زمانی بین سال های 1752 تا 1761 دنبال می شود که همزمان با جنگ های 7 ساله است که در آن شاهد جنگ میان قدرت های بزرگی اروپایی و مستعمراتشان خواهیم بود. اما مهم ترین دلیل ما برای انتخاب این دوره، همزمانی با دوران کنوی ها است تا بتوانیم به داستان آن ها پایان دهیم. هیثم در واقع الگوی Shay در بازی است. وی زمانی که به تمپلار ها می پیونند به دنبال یک الگو است و با هیثم رو به رو می شود. به این ترتیب هیثم استاد او می شود.

در کنار این مصاحبه شایعات مختلف و فوق العاده هیجان انگیزی نیز از داستان بازی منتشر شده است که به شرح زیر است :

 • گویا این Shay بوده است که برای اولین بار تکنولوژی اساسین ها را در اختیار تمپلار ها قرار می دهد. در واقع Hidden Blade هیثم در نسخه ی سوم از طریق وی وارد فرقه تمپلار ها شده است و آن ها نیز طرز استفاده از آن را فرا گرفته اند.
 • Shay نسل اساسین های آمریکا را منقرض می کند تا اینکه سرانجام کانر بار دیگر اساسین ها را در آمریکا به وجود می آورد.
 • گویا Achilles نیز در بازی حضور دارد و در واقع علت معلولیت او در AC 3 صدمه ای است که Shay به او زده است ولی وی به Achilles رحم کرده و او را نمی کشد.
 • ارتباط ویژه ای بین الیزه که یکی از شخصیت های Unity است با Sahy وجود دارد. احتمالا وی از نوادگان Shay است.

Assassin’s Creed : Rogue روایتگر تحولات درونی یک اساسین با نام Shay Patrick Cormac است. وی که در ابتدا یک اساسین است، به دلیل نداشتن بصیرت و ذکاوت کافی از این فرقه رانده می شود و برای اینکه نشان دهد طرد شدن وی یک کار اشتباه بوده است به فرقه ی دشمن یعنی تمپلار ها می پیوندد و حال از مهارت هایی که در دوران اساسین بودن فرا گرفته است برای شکار اساسین ها استفاده می کند. داستان بازی در فاصله ی زمانی سال های ۱۷۵۲ تا ۱۷۶۱ دنبال می شود و جنگ هفت ساله مشهور این سال ها را در بر می گیرد که تقریبا بین تمامی قدرت های بزرگ آن زمان جریان داشت و اکثر در مناطق شمالی کره ی زمین و ناحیه اسکاندیناوی دنبال می شد. این جنگ تاثیرات مهمی در اقتصاد فرانسه و رکود شدید در این کشور داشت که بعد ها منجر به شکل گیری اعتراضات مردمی در این کشور و بروز انقلاب شد. به این ترتیب این عنوان ارتباط مهمی با نسخه ی نسل هشتمی این سری یعنی Unity دارد. داستان بازی نیز قرار است شکاف میان نسخه های سوم و چهارم را پر کند و به داستان خانواده ی کنوی پایان دهد. از آن جایی که این جنگ ها در نزدیکی قطب شمال نیز ادامه داشت، شاهد کشتیرانی در مناطق یخ زده ی شمالی نیز خواهیم بود.

این عنوان قرار است در ۱۱ نوامبر ( ۲۰ آبان ۱۳۹۳) بر روی کنسول های نسل هفتمی منتشر شود و تنها دارای بخش تک نفره می باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Q گفت:

  میگم فکر کنم این سیستم ضد اسپم گیمفا سوخته.
  نگاه کن شده عین چت روم. خب حداقل از پیام خصوصی استفاده کنید.
  ———————————————————
  از همون تریلر اولش مشخص بود داستان خفنی داره و شاید تنها دلیلی که بخوام بازیش کنم، همین باشه.
  اینقدر هم گریه نکنید. خب انتظار دارید جفت اساسینا رو تو پاییز واسه pc بدن؟
  احتمالا بهار یا زمستون واسه کامپیوتر بیاد.
  یوبیسافت همیشه و همه جا گفته که پلتفرم اصلی ما، pc میباشد پس غمتون نباشه.
  ما فعلا “اتحاد” رو داریم.
  راستی دقت کردین تو “اتحاد” لوگوی اساسین نصف و تو “مکار” لوگو کلا ترکیده؟

  0
  0
 • p.e.k.k.a گفت:

  mahdi cad cad grafik up kardam ye kar barname doros kardam bazi ro virayesh kardam Evil Grin Evil Grin Evil Grin Evil Grin Evil Grin

  0
  0