ترس و بقا برمی خیزد | تحلیل نمایش Silent Hills در Gamescom 2014

۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۵:۱۷

مردی که تنهاست ! شهری که ساکت است ! ترس از هر پیکسل این تیزر موجود می زند . حس خاصی را در این تریلر احساس می کنیم که سکوتمان با به نمایش آمدن یک اسم می شکند ! هیدئو کوجیما ! اما این پایان خوشحالیمان نیست. مرد سر خود را به عقب بر می گرداند و به دوربین نگاه می کند . او بسیار آشناست . کسی که خیلی ها او را دوست دارند . او دریل دیکسون است . تیزر به پایان می رسد و نام Silent Hills به نمایش در می آید . هنوز باورم نمی شود … هنوز باورم نمی شود !

همینه گیمزکام !

به معنای واقعی کلمه می توان گفت این گیمزکام همان گیمزکامی است که سال ها منتظر آن هستیم . گیمزکامی که کلی خبر خوش برای فن هر دو کنسول و حتی فن بوی های پی سی داشت ! پس از این که مشخص شد ، نسخه ی جدید سری Silent Hill قرار است توسط استاد بزرگ صنعت گیم و توسط یکی از بزرگ ترین فیلم سازان جهان آقایان کوجیما و دل تورو ساخته شود ، خیلی ها از خوشحالی به پرواز در آمدند و عده ی کثیری نیز در پوست خود نگنجیدند و جان به جان آفرین تسلیم کردند ! اما این پایان ماجرا نبود . شخصیت اصلی این بازی قرار است یکی از محبوبترین شخصیت های دنیای سریال های ترسناک ، جوان نترس و شجاع یعنی دریل دیکسون باشد که نقش این شخصیت را آقای نورمن ریدوس اجرا خواهد کرد . البته قرار نیست که شخصیتی که در بازی حضور دارد ، دریل دیکسون باشد  ، اما می توان تایید کرد که نورمن ریدوس شخصیت اصلی این بازی است ! اما بیشتر از این ، به خاطر وجود اشخاصی مانند کوجیما و دل تورو در صدر این پروژه خوشحال شدیم . معرفی کردن کوجیما برای شما ، معنایی ندارد و مطمئنن حتی کسانی که دو ماه هم با عرصه ی گیم آشنا شده اند ، اسم کوجیمای کبیر را شنیده اند . اما دل تورو کیست ؟

http://static1.gamespot.com/uploads/original/1316/13168839/2623046-1333611784-iIreN.jpg

کوجیما و نورمن ریدوس … کارگردان و بازیگر بازی Silent Hills

آقای گیلرمو دل تورو ( Guillermo del Toro ) یکی از اساتید بزرگ در دنیای ساخت فیلم ها در سبک های مختلف است . در فیلم های بزرگی اسم این شخص را مشاهده می کنیم ، اما به راحتی از آن می گذریم . از بزرگترین پروژه های او می توان به نویسندگی و کارگردانی فیلم HellBoy ، نویسنده ، تهیه کننده و کارگردان فیلم Pacific Rim ، نویسنده ی سه گانه ی The Hobbit ، نویسندگی و کارگردانی فیلم Cronos که به خاطر این فیلم توانست جوایز کثیری را در جشنواره های مختلف مانند کن و آریل کسب کند.به جز فیلم او در سریال های The Simpsons و La Hora Marcada نیز نقش مهمی داشته است و اکثراپیزود های این سریال را کارگردانی کرده است. در زمینه ی بازی های رایانه ای ، بازی Insane را می توان جدی ترین کار او در صنعت گیم نام برد که این بازی توسط خود او نویسندگی ، کارگردانی و تهیه کنندگی شده است اما متاسفانه این بازی که توسط THQ ناشر بازی بود کنسل شد و همراه با استدیو به قبرستان صنعت گیم رفت !

http://www.republica.com/wp-content/uploads/2014/07/Guillermo_Del_Toro.jpg

آقای دل تورو در ساخت هیولاها و موجودات عجیب و غریب ، ید طولایی دارد … پس در بازی با هر ترسیدن می توانید به او بی احترامی کنید !

فکر کنم دیگر توضیحات کافیست و حال به سراغ تحلیل نمایش های Silent Hills در GamesCom 2014 می رویم !

تپه های خاموش !

خیابان … درسته خیابان . اولین چیزی که در اولین تیزر Silent Hills به نمایش در می آید ، کف خیابان است ! کمی که شخصیت اصلی به جلوتر می رود ، دوربین یک خیابان بزرگ و بی انتها را نشان می دهد ! چراغ های خیابان خراب و از کار افتاده اند و تنها چند عدد از آن ها سالم است که آن ها نیز چشمک زنان ، آثار خرابی را به نمایش می کشند ! دوربین کمی می چرخد و لکه ی خونی بر روی زمین مشخص می شود . شخصیت اصلی شروع به حرکت می کند و دوربین بر روی یک ساختمان قفل می شود و اینجاست که نام Hideo Kojima به نمایش در می آید ! صفحه روشن می شود و شخصیت اصلی رو به جلو حرکت می کند ، به یک چراغ برق چشمک زن خیره می شود و از کنار آن عبور می کند . بار دیگر صحنه سیاه می شود و اینبار نام Guillermo del Toro به نمایش در می آید اما صدای قدم ها کماکان در  حال پخش است ! صحنه در حالی روشن می شود که دوربین یک نما از پشت سر شخصیت نشان می دهد. شخصیت صالی صدایی می شنود و به پشت سر خود نگاه می کند . او Norman Reedus است ! چهره ی او کاملا مشخص است و نوری در سرعت او می تابد ! نورمن بی اهمیت باز می گردد و آرام به راه خود ادامه می دهد و ناگهان دوربین صحنه ای از بالا سر نورمن به نمایش می گذارد و اینجاست که نام Norman Reedus به نمایش در می آید . پس از نمایش هر سه اسم نوبت معرفی بازی رسیده است . جمله ای که بعد از این تیزر شاهد آن هستیم ، جمله ایست که خیلی ها از خواندن آن خرسند شدند ! جمله این بود :

in Silent Hills … به معنای ، در تپه های خاموش !

http://uploadax.com/images/43860956190034513957.jpg

کوجیما با یک ترفند بسیار جالب ، به خاطر جدا کردن این بازی با کل سری به جای این که از نام Silent Hill استفاده کند ، با اضافه کردن یک S جمع به آخر کلمه ی HILL ، برای بازی خود استثنا قائل شده است !

در همان ابتدا آقای کوجیما تکلیف را مشخص کرد که بازی با انجین قدرتمند Fox ساخته خواهد شد و قرار است شاهد یک گرافیک فوق العاده ونسل هشتمی باشیم و این ماجرا به راحتی از چهره پردازی شخصیت Norman Reedus قابل مشاهده است . طراحی چهره ی Norman بسیار با مدل واقعی تشابه دارد به قدری که پس از دیدن چهره ی او در همان نگاه اول او را به یاد می آورید و می گویید : ” این همان دریل خودمان است که ! ” . طراحی شهر نیز دست کمی از چهره پردازی نورمن ندارد . در تیزر منتشر شده ، به راحتی قدرت گرافیکی انین FOX را تنها برای چندین ثانیه می توانید مشاهده کنید و از آن لذت ببرید و به گرافیک این بازی امیدوار شوید .

اما این تمام ماجرا نبود ! اعلام شده بود که قرار است یک تیزر قابل بازی که اولین تیزر قابل اجرا در جهان است ، برای کنسول PS4 منتشر شود که این تیزر ربطی به داستان اصلی بازی ندارد ، اما حداقل در آن می توانستید کمی از قدرت کوجیما و دل تورو را در ساخت یک بازی ترسناک مشاهده کنید ! این تیزر حدودا ۳۰ دقیقه ای برای PS4 با حجم ۱٫۵ گیگ منتشر شد ! به زودی تحلیل این تیزر قابل بازی در سایت قرار داده خواهد شد !

ترس و بقا بر می خیزد

با وجود این همه بازی های در سبک ترس و بقا که توسط سازندگان مطرح جهان مانند شینجی میکامی و هیدئو کوجیما ساخته می شود و از آن جا که کپکام باز هم به ساخت ریمک های کلاسیک رزیدنت اویل بازگشته است ، می توان امیدوار بود که سبک ترس و بقا در حال خیزش است ! سازندگان ترس و بقا در نسل هشتم باز گشته اند تا بار دیگر ترس واقعی را به ما نشان دهند و اینبار در صدر آن ها ، هیدئو کوجیما ، گیلرمو دل تو رو و نورمن ریدوس ، با نام یکی از ترسناک ترین فرنچایز های جهان یعنی Silent Hill باز گشته اند … و تنها حرفی که می توان به آن ها زد این است که “خوش آمدید” … “خوش آمدید” …

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید