آخرالزمان به روایتی دیگر | تحلیل نمایش Destiny در Gamescom 2014

۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۰

آیا تا کنون با خود تصور کرده اید که سرانجام این جهان چه خواهد بود؟ آیا تصور کرده اید فرزندان و نوادگان شما در چه شرایط آب و هوایی زندگی می کنند؟ آیا تصور کرده اید که چه خطراتی آن ها را تهدید می کند؟ آیا تصور کرده اید همانگونه که شیوه ی مبارزه در زمان حال با گذشته متفاوت است، شیوه ی مبارزه در زمان حال و آینده چگونه می تواند باشد؟در دنیای بازی های رایانه ای بی شک عناوینی شاهکار وجود دارد که رویکردی آخرالزمانی و علمی تخیلی دارند. اما در میان این عناوین نامی از بقیه بیشتر خودنمایی می کند که بی شک همه ی ما با آن آشنایی داریم و برای توصیف آن از لغت( شاهکار) استفاده می کنیم. Halo نامی ماندگار در بین بازی های رایانه است که استودیوی خوش نام Bungie در طی نسخه های متفاوت آن را تولید کرده است و در هر نسخه کلاس درسی برای سازندگان بازی های رایانه ای برگزار کرده است تا به آنان چگونه محبوب شدن را بیاموزد.

به نظر می رسد موضوع کلاس درس Bungie به Halo ختم نمی شود. Bungie با تولید Destiny می خواهد به آموزش ها و دلربایی های خود ادامه دهد تا هرچه بیشتر بازیبازها را شیفته ی خود سازد. اما اولین سوالی که در ذهن ما پدید می آید این است که آیا Bungie افتخاراتی را که با Halo به دست آورد را می تواند با Destiny تکرار کند؟ آیا Destiny می تواند Halo را پشت سر بگزارد و به قله های موفقیت و ترقی برسد؟

باکس آرت رسمی بازی Destiny

نام: Destiny

سازنده: Bungie

ناشر: Activision

سبک: Online FPS

تاریخ انتشار: ۹ سپتامبر ۲۰۱۴

پلتفرم: Xbox One، Xbox 360، PS3، PS4

در مراسم E3 2014 تریلری از عنوان آنلاین Destiny منتشر شد که همگان را مجذوب و مات و مبهوت خود نمود و با غرق کردن آنان در فضای آخرالزمانی موجب شگفتیحاضران شد. پس از آن تریلر های جانبی بسیاری منتشر گردید که اکثرا سعی در نشان دادن نو آوری های Bungie در گیم پلی بازی داشتند.Gamescom 2014 فرصتی برای ایده های برتر است؛ ایده های از جنس نو آوری همراه با خلاقیت های ویژه و جذابیت های فراوان؛ ایده هایی فرازمینی و غیر طبیعی؛ Destiny ایده ای آخرالزمانی است که با نمایش یک تریلر در معرض دید همگان قرار گرفت. ما با تحلیل تریلر Destiny در Gamescom 2014 سعی در ورق زدن صفحات کتاب آموزشی Bungie  را داریم.در ابتدا نژاد های مختلف گروه  The Guardiansرا مشاهده می کنید که ناگهان ظاهر می شوند در حالی که  پشت سر آنان آسمان زیبای Destiny قابل مشاهده است؛ ابرها با دقت بسیار بالایی طراحی شده اند و به سختی می توان در مورد غیر واقعی بودن آنان اظهار نظر کرد. خورشید به خوبی می درخشد و به ما نوید یک نورپردازی عالی را در طول تریلر خواهد داد. لوگوی Destiny به نمایش در می آید و پس از آن، مود Crucible و توانایی هایی که در این مود از آن ها بهره خواهید برد به نمایش در می آید.

در این مود هیجان انگیز می توانید با بدست آوردن اعتبار و نشان های لازم در برج اصلی شهر، سلاح ها و زره های متفاوتی را خریداری کنید. این مود زیر مجموعه ها و انواع متفاوتی دارد. مانند:

Skirmish:

Skirmish

در این شیوه ی بازی شما توانایی استفاده از تاکتیک های نظامی متفاوت و گوناگون را دارید که تیم شما را به پیروزی نزدیک می کند. علاوه بر آن شما می توانید هم تیمی های خود که آسیب دیده اند را دوباره احیا کنید تا آنان پا به پای شما مبارزه کنند ؛ این شیوه ی بازی مزیت های فراوان و کارآمدی دارد که می تواند گزینه ی مناسبی به منظور پیروزی در نبرد های طاقت فرسا باشد.

Rumble:

Rumble

اگر می خواهید پشت سر خود را ببینید و هر چیزی را که مشاهده می کنید نابود کنید، rumble می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. در حین مبارزات می توانید دشمنانی که قصد دارند از پشت سر به شما آسیب برسانند را غافل گیر و نابود سازید.

Salvage:

Salvage

در این شیوه ی بازی یک تیم سعی در محافظت از ساختمان ها و سازه های مهم و تیم دیگر سعی در تخریب آن ها دارد. در این شیوه ی بازی نیز قابلیت احیای هم تیمی های خود را دارید تا از ساختمان های ارزشمند محافظت کنید و با کشتن تمام دشمنان، به پیروزی برسید.

Clash:

Clash

در این شیوه ی بازی شما باید بدون کار گروهی با دشمنان مبارزه کنید و با نابود کردن آن ها زمینه ی پیروزی خود را فراهم کنید. این شیوه ی بازی بیشتر برای افرادی که تمایلی به کار گروهی ندارند توصیه می شود.

Combined arms:

Combined arms

در این شیوه ی بازی شما می توانید بدون کمک دوستانتان، ماشین ها و وسایل نقلیه ی دشمن را به کمک مشت های آهنین خود نابود سازید. علاوه بر آن می توانید با کوبیدن مشت های آهنین خود بر روی زمین افرادی که در کنارتان قرار دارند را از بین ببرید.

Control:

Control

در این شیوه ی بازی باید افراد خود را تقسیم کنید و از پرچم هایی که در اطراف نقشه پراکنده شده اند، در برابر حملات تیم مقابل محافظت کنید. هر بازی کننده باید قبل از نبرد به یکی از تیم های آلفا و یا براوو بپیوندد و در راستای اهداف گروه مبارزه کند. با محافظت از پرچم ها و کشتن افراد دشمن می توانید امتیاز خود را افزایش دهید.

Iron banner:

Iron banner

در این شیوه ی بازی سلاح ها و وسایل جانبی شما از جنس آهن است که قدرت شما را در مبارزات دو چندان می کند. در این شیوه ی بازی، تپانچه، دستکش ها، کلاه خود، پنجه بوکس، شنل، تفنگ دوربین دار، زره، موشک انداز و … همگی از جنس آهن می باشند که برتری قابل توجهی به شما می دهد.

 

در پایان تریلر، گروه دوباره ظاهر می شوند و با نمایش لوگوی Destiny و تاریخ انتشار آن تریلر به اتمام می رسد.

در طول پخش تریلر در حین معرفی انواع شیوه ی مبارزات، صحنه هایی را مشاهده می کنید که به ما مژده ی یک گیم پلی جذاب را می دهد. چیزی که در بین محصولات شرکت Bungie مشهود است، گیم پلی محور بودن عناوین ساخته شده توسط این شرکت است. شاید سبک FPS یک سبک تکراری و خسته کننده باشد ولی با چنین گیم پلی جذابی دیگر به زمان خود باز نخواهید گشت و در دنیای آخرالزمان bungie حبس خواهید شد.

گیم پلی بسیار زیبا و مهیج

بی شک به راحتی نمی توان از گرافیک خارق العاده ی Destiny بعنوان یک بازی انلاین چشم پوشی کرد؛ نور پردازی بسیار عالی کار شده است و باز هم چیزی که بسیار خودنمایی می کند، آسمان طراحی شده در این عنوان است که بارها و بارها از سوی منتقدین ستایش شده است. از ایراد های وارد به تریلر می توان به ضعیف بودن کیفیت بافت ها در برخی لحظات اشاره کرد که باز هم بدلیل آنلاین بودن بازی قابل چشم پوشی است.

آسمان خارق العاده و بسیار زیبا

در حین پخش تریلر موسیقی به گوش می رسد که به تاثیر گزاری تریلر بر بینندگان می افزاید. موسیقی بازی به خوبی می تواند حس آخر الزمانی- حماسی را به مخاطب القا کند که گواه بر موفق بودن آقای Paul McCartney و گروهش است. طول پخش تریلر چیزی که ما را به خود مجذوب می کند صدای شلیک گلوله ها و اسلحه هاست که به خوبی و در کیفیت بسیار بالا ضبط شده اند.

تمام خصوصیات و ویژگی های ذکر شده گواه بر این است که Bungie در ساخت این عنوان موفق بوده؛ بدون شک Destiny می تواند یک عنوان فراموش نشدنی و خارق العاده باشد. گیم پلی جذاب، گرافیکی درخورد و شایسته، موسیقی و صداگزاری مناسب همه و همه دست در دست هم می دهند تا من و شما بیشتر برای تجربه ی این عنوان وسوسه شویم.

 

دانلود تریلر بازی Destiny با کیفیت ۱۰۸۰p

دانلود تریلر بازی Destiny با کیفیت ۷۲۰p

دانلود تریلر بازی Destiny با کیفیت ۴۸۰p

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید