نگاهی به نمرات The Last of Us : Remastered | شما به این آخر الزمان دعوتید

۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۰

همان طور که قبلا وعده داده بودیم، با انتشار عناوین بزرگ سعی می کنیم تا نگاهی کوتاه به نمرات و نقد های گوناگون این عناوین داشته باشیم. برای تجربه ی اول به سراغ Sniper Elite 3 رفتیم و حال تصمیم گرفتیم تا نمرات یک عنوان حوش ساخت و بدون شک شاهکار یعنی The Last of Us را مرور کنیم.

البته نقد ها مربوط به عنوان The Last of Us : Remastered می باشد که نسخه ی بهبود یافته ای است که بر روی کنسول نسل هشتمی سونی یعنی PS4 عرضه شده ولی با این حال باز هم نمرات فوق العاده ای کسب کرده است. تا کنون 16 نقد مختلف از بازی منتشر شده است که در میان آن ها 7 نمره ی کامل، 4 نمره ی 95، 4 نمره ی 90 و تنها یک نمره ی 80 از وبسایت Gamespot دیده می شود که گویا کلا با این عنوان دچار مشکل است زیرا به نسخه ی اصلی این عنوان نیز دقیقا همین نمره را اعطا کرد. تا کنون متای بازی 95 از 100 است.

 DarkStation : نمره ی 100

اگر شما The Last of Us را تجربه کنید، بدون شک یک شاهکار در 10 سال گذشته را آن هم با کیفیت 1080p تجربه کرده اید.

 Meristation : نمره ی 100

The Last of Us : Remastered شامل تمامی DLC های بخش چند نفره، DLC داستانی و شگفت انگیز Left Behind و انبوهی از بهبود های گرافیکی از جمله ی صحنه های سینمایی است. استودیو ناتی داگ با The Last of Us : Remastered استاندارد های جدیدی را به وجود آورد و این عنوان قطعا یک شاهکار و بهترین نسخه ی این عنوان است.

Everyeye.it : نمره ی 100

یک شاهکار به تمام معنا

VideoGamer : نمره ی 100

بهترین نسخه از بهترین بازی نسل گذشته. کسانی که انتظار دارند یک نگاه کاملا نسل بعدی را در این بازی مشاهده کنند مطمئنا نا امید می شوند ولی با این حال The Last of Us : Remastered دارای یکی از بهترین گرافیک ها می باشد که تنها PC های قدرتمند توانایی پردازش چنین گرافیکی را دارند. این عنوان هم برای طرفداران جدید و هم قدیمی این بازی بسیار لذت بخش خواهد بود.

Game Informer : نمره ی 100

The Last of Us : Remastered بهترین به روز رسانی بصری ممکن را دارد. اگر شما این توانایی را نداشتید تا یک داستان تراژدیک و احساسی را در سال 2013 تجربه کنید، اکنون فرصت بزرگی برایتان وجود دارد. اگر شما هرگز این بازی را انجام نداده اید، The Last of Us : Remastered یک تجربه ی فوق العاده خواهد بود. حتی کسانی که نسخه ی PS3 این عنوان را تجربه کرده اند نیز هنگام انجام این بازی احساس جدیدی خواهند داشت زیرا دارای پیشرفت های متعددی در بخش گرافیک است.

GamesRadar : نمره ی 100

The Last of Us  برای  انجام دادن و تجربه یک داستان عالی ساخته شده است و Remastered با ترفند های فراوانی یک تجربه ی جدید از یک عنوان نسل هفتمی رقم می زند.

IGN : نمره ی 100

این یک شاهکار است که از PS3 به PS4 منتقل شده است و واقعا جای سوال دارد که آیا این عنوان را بازی کرده اید یا اینکه به تازگی می خواهید آن را تجربه کنید زیرا از دست دادن این بازی به منزله ی از دست دادن یک فرصت بزرگ در زندگی است.

3DJuegos : نمره ی 95

اگر شما این عنوان را بر روی PS3 تجربه نکرده اید قطعا یک تجربه ی عالی و به یاد ماندنی از ماجراجویی های یک مرد و دختر برایتان رقم می زند.

Vandal Online : نمره ی 95

مهم نیست که این عنوان را در PS3 تجربه کرده اید یا در PS4 زیرا تجربه این بازی همانند یک زندگی است. بدیهی است که اگر این زندگی را با کیفیت بهتر و وضوح بیشتری تجربه کنید، قطعا لذت بخش خواهد بود.

Gameplanet : نمره ی 95

The Last of Us : Remastered در حال حاضر یک تجربه ی باور نکردنی است. به این ترتیب کسانی که بازی را تا به حال تجربه نکرده اند، حتما باید آن را خریداری کنند و کسانی نیز که آن را تجربه کرده اند بهتر است یک تجربه ی جدید تر و زیبا تر رقم بزنند.

Multiplayer.it : نمره ی 95

همان شاهکاری که منتظرش بودید.

Eurogamer Italy : نمره ی 90

با اینکه 13 ماه از عرضه ی بازی گذشته است ولی باز هم بازی قابل ملاحضه است. The Last of Us : Remastered یک معامله ی مناسب برای کسانی است که بازی را تجربه نکرده اند ولی برای افرادی که نسخه ی اصلی را بازی کرده اند هیچ چیز جدیدی ارایه نمی دهد.

SpazioGames : نمره ی 90

این نسخه برای کسانی است که هرگز این بازی را بر روی PS3 خود انجام نداده اند و حال PS4 دارند، در غیر این صورت افراد دیگر می توانند به کنسول های قدیمی خود باز گردند زیرا بازی چیز جدید برای آن ها ارایه نمی دهد ولی با این حال The Last of Us : Remastered نسخه ی بسیار خوبی از یک شاهکار است.

USgamer : نمره ی 90

از راه دور واقعا تفاوتی میان نسخه ی PS3 و The Last of Us : Remastered وجود ندارد که به این عنوان ارزش تجربه ی مجدد را بدهد مگر اینکه شما بخواهید تک تک خط های رزولوشن را بررسی کنید. اگر شما در گذشته این عنوان را از دست داده اید، دوباره اجازه لغزش و از دست دادن این فرصت را ندارید.

Metro GameCentral : نمره ی 90

هنوز هم بازی یک دستاورد خیره کننده در بخش های داستان سرایی و اکشن سوم شخص است ولی قطعا تفاوت های بسیار کوچکی با نسخه ی اصلی دارد.

GameSpot : نمره ی 80

The Last of Us : Remastered یک بازی بزرگ است و اگر شما قبلا آن را انجام نداده اید باید آن را تجربه کنید ولی اگر قبلا آن را انجام داده اید، بازی هیچ پیشرفت بزرگی ندارد که سبب ایجاد یک تجربه ی جدید شود اما قطعا ارزش یک بازنگری دارد. در جهان The Last of Us همانند جهان واقعی ممکن است عشق شما را از بین ببرد ولی برای محافظت از آن باید بجنگید.

نظر شما درباره ی این عنوان چیست؟ یک شاهکار دیگر از ناتی داگ یا یک نسخه ی در آمد زا ؟

۲۰ سال پس از شیوع یک بیماری ناشناخته در سرتاسر کره ی زمین انسان ها به حیواناتی وحشی و درنده تبدیل شده اند و بازماندگان نیز برای به دست آوردن غذا و سلاح یکدیگر را از بین می برند. Joel یکی از بازماندگان این واقعه ی شوم است. وی برای انتقال یک دختر بچه ی ۱۴ سال به نام Ellie از منطقه ی قرنطینه، استخدام می شود. این سفر در ابتدا آسان به نظر می رسد ولی در نهایت به یک سفر خطرناک در سراسر خاک ایالات متحده منجر می شود. در این میان Joel به Ellie دلبستگی پیدا می کند و او را همانند دختر واقعی خود می داند و این امر آغاز گر یک رابطه ی عمیق بین آن ها می شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید