نخستین موزه ی بازی در اروپا!

۱۱ آبان ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۸

بسیاری از ما شهر رم را با کلیسا های با شکوه اش , بنا های باستانی اش و البته مافیا اش (!) می شناسیم. اما به زودی قرار است در این شهر رویدادی رخ دهد که شاید این شهر را تبدیل به یکی از قطب های صنعت بازی در اروپا کند.

این رویداد چیزی نیست جز برگزاری اولین موزه ی بازی های رایانه ای در اروپا که در رم برگزار می شود. البته طبق اطلاعی که داریم که اولین موزه ی بازی های ویدئویی در کشوری به غیر از آمریکا و ژاپن خواهد بود. این موزه قرار است که در سال آینده ی میلادی برگزار شود و مقامات شهر رم و ایتالیا حساب ویژه ای برای جذب توریست روی آن باز کرده اند.

این موزه که ViGaMus نام دارد , قرار است در ماه آینده در کنفرانس بازیسازان ایتالیا (IVDC) معرفی شود و جزئیات بیشتری از وقایع و کنفرانس های احتمالی که در آن برگزار می شود , فاش شود. البته نباید انتظار داشته باشید که در این کنفرانس ها مسئولان Sony و Microsoft به معرفی جدیدترین عناوین خود بپردازند! به احتمال فراوان نمایندگانی از شرکت های مختلف در آن حضور می یابند و کنفرانس ها بیشتر جنبه ی نوستالژیک و تاریخچه ای دارد.

تصاویری مفهومی از این موزه منتشر شده که در زیر با هم آن ها را می بینیم :

خبر هایی می رسد مبنی بر این که این موزه بیشتر جنبه ی شناساندن بازی ها و استودیو های ایتالیایی به مردم جهان را دارد , اما مسئولان برگزاری موزه می گویند که این یک رویداد برای پوشش تاریخ بازی های ویدئویی است.

در اواخر سال گذشته ی میلادی موزه ی بازی های آرکید در یکی از ایالت های آمریکا برگزار شد و در نیویورک و لس آنجلس و ژاپن هم نمایشگاه های مشابه ای وجود دارند.

شعار مسئولان برگزاری این مسابقات , نوآوری و ایجاد فرصت های شغلی نو است و آن ها می گویند که ایتالیا با اعتماد به نفس آماده ی این نمایشگاه است. آقای Marco Accordi , رئیس سازمان IVDC در این باره گفت که : ” ViGaMus یکی از اولین پروژه های موثر برای پیشرفت و نشان دادن صنعت بازی ایتالیا است. دولت و رئیس جمهور ایتالیا و نهاد های خصوصی کمک فراوانی برای پیشرفت این صنعت در کشور انجام داده اند و همه به سوی هدفی مشترک در حال پیشروی هستیم. “

مطمئنا این موزه ی مدرن و قرن بیست و یکمی در بین موزه های کسل کننده ی شهر رم می درخشد! اما باید ببینیم که آیا می تواند در صنعت بازی هم بدرخشد و اهداف صنعت بازی ایتالیا را تحقق ببخشد؟

در ضمن اگر اسم این موزه برایتان عجیب است , باید بگویم که آن را از کلمه های Video Games Museum گرفته اند.

——————————————————-

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید