قیمه گیم ۱۱ | اندر حکایات تابستان یک گیمر ایرونی

۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۱

تابستان شده و دوباره قحطی بازی، دوباره خانواده ها روی اعصاب گیمرها، گیمرها روی اعصاب خانواده، اعصاب نمانده، این روزه گرفتن در تابستان با اینکه چیز بسیار خوبیست ولی خیلی عذاب آور شده تو این هوای گرم. از آنجایی هم که شاعر می فرماید “تابستون کوتاهه” میشود تحمل کرد ولی شاعر نگفته بود که گیم هم کمه! این شماره قیمه گیم رو اختصاص دادیم به راهکارهای بسیار خوب و بسیار مفیدی که میتوانیم در تابستان انجام دهیم دور همی.

۱٫ از اتاق بیایید بیرون!

باور کنید هر از گاهی بد نیست از اتاق خودمون بیرون بیاییم. یه سری به خانواده خودمون بزنیم. به نظر آدم های بدی نیستند. هر چند که زیاد با گیم میانه خوبی ندارند ولی می تونیم سر خودمون رو گرم کنیم. چطوری؟ مثلا سر خودمون رو بذاریم روی اجاق گاز یا بریم پشت بوم، عین این مرتاض ها، چهار زانو بشینیم و بذاریم آفتاب بخوره تو سرمون و بگیم “آآآآآآآآآآآآ”. البته این راهکار خیلی سریع به نتیجه می رسید و سرتان گرم می شود ولی برای احتیاط می تونید یک پارچ آب یخ بگیرید و همراه خودتون داشته باشید. کاره دیگه، یهو دیدی اینقدر که سرت گرم شده که داره آتیش میگیره. اینجا پارچ آب یخ به درد می خوره شدیدا!

  1. به دنیای فیلم و سریال سر بزنید:

اکیدا توصیه می کنیم اگر گیمر هستید ترجیحا دنبال سریال نروید چون اعتیاد سریال به مراتب بدتر از گیم هست. برید دنبال فیلم. البته نه هر فیلمی و مسلما شما هم گیمرهای خوبی هستید و دنبال فیلم های بد بد نمی رید. البته نه تا وقتی که فیلم های قشنگی هم هست که میتونیم ببینیم، ترجیحا بدون حضور بابا و مامان خانواده! (پیام بازرگانی: فیلم Transcendence، Non-stop، Rio 2 خیلی خوبه! حتما ببینید) نویسنده که بنده باشم در حال تماشای ۲۵۰ فیلم برتر IMDB هستم. در زمان نوشتن این قیمه گیم، ۱۵۴ فیلم دیگر باقیست!

البته تماشای سریال هم کار خوبی هست. ایرانی ها هم عادت دارن که یک فصل ۲۴ قسمتی رو در عرض ۲ روز ببینند. گیمر جماعت هم بیشتر سریال دکستر و سریال Game of thrones می بینه و میره تو شبکه های اجتماعی هر چی غافلگیری هست به اشتراک میگذاره و سیل عظیمی از فحش ها رو نثار روح پاک خودش روانه می سازد. خیلی دیگه بخواد نشون بده ما هم خیلی سریال باز هستیم، آواتار خودش رو به یکی از کاراکترهای اول سریال مورد نظر تغییر میدهد(پیام بازرگانی: انقدر آواتار منو نبینید، برای سریال هست.)

  1. گوش دادن موسیقی های سبک های جدید:

از تفریحات مفرح نویسنده در ایام بیکاری! از مداحی های ایرانی گرفته تا آهنگ های Cold Metal، در این سیستم بنده ذخیره و گردآوری شده و گوش می دهیم. البته گیمرهایی که رابطه جون جونی با بابای خانواده دارن میتونن آهنگ بذارن و بابای خانواده فیت بده وسطش! البته دیده نشده همچین خانواده ایده آلی و این حرف صرفا زاییده ذهن بیمار نویسنده قیم گیم هست و یک فانتزی بیش نیست و فکر هم نکنم اگر روزی پدر بشم حال و حوصله گوش دادن به جفنگیات و خالطورهای امروزی و هزاره ۱۴۰۰ داشته باشم. تصور کنین به پسرم سامی بگم که فرزندم، آهنگ سنتی و قدیمی برام رایت بزن و بیاد آهنگ های امیر ففلو و شاسگول مانکن رو برام بریزه!

یکی از عادت های خیلی بد نویسنده این هست که کافی هست یه آهنگ یا ساندتراک تو بازی گوش بده و ۱% خوشش بیاد، اونوقت هست که کارآگاه درون جفتک میزنه و حمله ور شده به اینترنت برای یافتن ساندتراک گمشده. تفریح خوبی هست ولی هم اعصاب میخواد، هم یک ذهن کاملا بیکار و بی عار برای جست و جو. به خاطر همین برای انجام این مورد، باید خیلی خیلی خیلی بیکار باشید که با شنیدن یک صدا بروید دنبال دانلود.

  1. ورزش:

یعنی بهترین شعار، بهترین نصیحتی که میشه کرد همین ورزش کردن هست. اصلا وقتی یکی به ما پیشنهاد میده که ورزش کنید، یه احساس خفن بودن بهش دست میده و این احساس خفن بودن صرفا فقط یه حس هست مثل همین الان که نویسنده داره به شما میگه! کافی هست که هیکل طرف رو نگاه کنید که نیم تنه به بالا شبیه سیب زمینی و نیم تنه پایین شبیه آفتابه هست و بس. بدبختی اینجاست که اراده نداریم. دویدن تو دنیای بازی با یک Shift و جهت جلو هست ولی تو واقعیت باید هیکل مبارک رو تکان داده و حرکت کنیم. کاش تو واقعیت هم یه کلیدی به اسم Shift بود که هُلمون بده به جلو. اما تنها کلیدی که تو واقعیت هست، Ctrl هست که مجبور میکنه آدم سینه خیز به موقعیت مورد نظرش برسه. در هر صورت اولین جمله که گیمر به این نصیحت به ذهنش میرسه، “………….” هست. انقدر بد بود که نمیشد نوشت. خجالت بکشید.

  1. کتاب خوانی:

یعنی وقتی میخوای گیمر رو زجر بدی، یه کتاب بده دستش، بگو بخون! به خصوص یک کتاب شعر. اولین چیزی هم که تو جواب میگویند، این هست که “مگه من دخترم کتاب بخونم؟!” انگار نویسنده های کتب مختلف تو دنیا فقط برای دخترها و معلم ها کتاب می نویسند. گیمر جماعت هم که فقط عاشق کتاب های هفتگانه هری پاتر هستند و دخترها هم توایلایت میخونند. این وسط کافی هست که یه نویسنده مشهور بمیره، اولین جماعتی که سوگواری میکنند، همین گیمرها هست و فرت و فرت از نویسنده مرحوم نقل قول میکنند. البته هستند کسایی که به کتاب های علمی علاقه دارند ولی متاسفانه بقیه بچه ها این گیمرها رو سوژه خنده می کنند ولی جای گریه داره!

پس فردا که رفتی تو اجتماع، از شما نمی پرسند چند تا بازی رو تموم کردی، چند تا غول آخر کشتی، چند بار Call of duty رو تموم کردی، GTA رو چند درصد تموم کردی و …. ازت می پرسند چقدر سواد داری، چقدر معلومات داری، چقدر تو روابط کاری یا شخصی میتونی قوی ظاهر بشی و سوالاتی از این دست ولی چه فایده که شما این قیمه گیم رو خوندی و فکر کردی متحول شدی و از فردا نه، از پس فردا دوباره میری سر بازی GTA V که ۱۰۰% بتونی تمومش کنی و گور بابای کتاب خوندن و بیرون رفتن با دوستان، گیم رو عشقه!

 

برای قسمت های آینده پیشنهادهای خودتان را با ما در میان بگذارید. قیمه گیم هر یکشنبه منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید