قیمه گیم ۱۰ | اندر حکایات آزادی یواشکی گیمرهای دختر

۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۰

قیمه گیم این هفته را اختصاص دادیم به شما دوست عزیز! شما که اون گوشه کز کردی و نشستی و با اکانت “اصغر پنچه طلا” ویراژ میدی تو سایت و کاربرها رو به جون هم میندازی اگه با هویت اصلی خودت بیای تو سایت. بله با شما هستم دختر خانم! قیمه گیم این هفته رو اختصاص دادیم به دغدغه های یک گیمر دختر.

حق می دهیم که با هویت اصلی خود به سایت های بازی نیایی. کامنت گذاری ۱۰ تا اصغر انقدر جلب توجه نمیکنه که یک دختر کامنت بذاره تو سایت! حتی تصورش هم سخت هست. فکرش را بکنید که یک دختر (ترجیحا با اسم های با کلاس مثل پارمیدا، آناهیتا، سارا و …) کامنت بذارد ” سلام، من عضو جدید هستم تو خانواده گیمفا”. اینجاست که دسته بندی های مختلفی از کاربرها رو میتوان داشته باشیم. دسته اول کسانی هستند که بسیار دلشان می خواهند بذله گو باشند و هر چه گیمر دختر در سایت بگوید، وی هم تایید کند! دسته بعدی، همان دسته اولی هست ولی ظاهر خودش را حفظ می کند که بله، ما دختر ندیده نیستیم! اژدها ۴ سر که نیست، دختر هست. تفاوتی نداریم با همدیگر. ظاهر مثل یک جنتلمن، در باطن و خفا و پیام های خصوصی می شود “اسمشو نبر”! خلاصه کلام حق می دهیم خواهرم که هویت جعلی میسازی و پا به پای بقیه جواب کامنت ها رو میدی. ما یک کاربر فن سونی داشتیم که مثل یک مرد، تاکید می کنم مثل یک مـــــــــرد دفاع می کرد از کنسول خودش. چه دعواهایی که نمیفتاد و چه فحش هایی که نمی خورد بنده خدا. دلمان سوخت. خیلی وقت هست که در سایت نمی بینیمش. خواهرم، اگر صدای منو میشنوی، بیا که سایت یه نیروی کمکی نیاز داره تو انحصاری های سونی.

 

گیمرهای دختر فقط تو سایت های بازی مجبور نیستند که هویت جعلی پسرونه بسازند، بلکه این قضیه تو بازی های آنلاین هم دیده میشود. مورد داشتیم دختره با آهنگ امیر ففلو در دنیای وارکرفت می چرخید و ول می گشت. حالا داداش این دختر، تو اتاق خودش که آلبوم جدید Linkin park به اسم The hunting party( پیام بازرگانی: آلبوم عالیست دوستان) دارد گوش می دهد. حالا در نهایت چی شد به شما ریطی ندارد و همین قدر بدانید که “شاید برای شما نیز اتفاق بیفتد”. البته کهنه کارهای بازی های آنلاین حداقل یک بار هویت دخترونه ساختند(مدیونید اگر فکر کنین نویسنده هم آره!). کافی هست با اسم مثلا Elh4m bad girl به سرورهای بازی های اکشن مثل Call of duty یا بتلفیلد بروید. دیگه اینجا دسته دومی در کار نیست و راحت می گویم همه پسرها به دسته اول روی می آورند و دیگر بازی را ول می کنند به امان خدا و مشغول به چت با گیمر دخترنما می شوند و گور بابای یارهای تیم! دغدغه اصلی این آدم های ساده لوح می شود اینکه از دختر توی سرور شماره بگیرد و اینجاست که خر درون Elh4m bad girl، جفتک میندازد و شماره خط دومش را می دهد و باعث می شود که یک سرور از گیمرهای حرفه ای و نوب، بازی را ول کنند. تبریک میگویم، شما یک سرور خالی دارید!

مورد داشتیم گوشی Xperia Arc S یه دختر گیمر، چهار روز گم شده بود و دختر ناراحت بود. نه به خاطر اینکه ۱ میلیون داده واسه گوشی! فقط به خاطر اینکه به Pou غذا نداده این چند روز و می ترسه تلف شه بچه. البته دخترها حداقل یک مزیت در بازی کردن دارند آن هم فرانچایز Tomb raider هست که هر شماره جدیدتری که ساخته می شود، این خط قرمز ممیزی بیشتر شده و خطر پس گردنی زدن بابای خانواده بیشتر می شود ولی خب دخترها این یک فقره رو خوب می توانند بازی کنند ولی مشکلات دیگری هم هست که دخترهای گیمر اعتقاد دارند هر چه سنشان بیشتر می شود باید علاقه خودشون رو به بازی مخفی کنند ولی خواهرم نکن جانم! بنده اگر بدانم همسر آینده من یک گیمر هست، نه تنها بیشتر از قبل عاشقم میشم. مهریه هم نرخ تعیین می کنیم ۴۰۰ تا کنسول Xbox One و ۴۰۰ تا کنسول Sony. البته راه حل عقلانی تر این هست که قشنگ سنگ هامون رو با هم وا بکنیم و مشخص کنیم که طرفدار کدوم کنسول و شرکت هستیم.

باور کنید شاید از لحاظ فیزیکی دختر و پسر با همدیگر فرق داشته باشد ولی دید یک گیمر پسر به دختر یه چیزی فراتر از یک فرق فیزیکی هست و فکر می کنند که همه دخترهای گیمر، مثل یک اژدهای دو سر و ۴ شاخ بالای سر هستند و بازی هایی مثل Kirby، لارا کرافت و زلدا و Pac man انجام می دهند ولی نویسنده اذعان دارد که زرشـــــــــــــــــــک! بیا و ببینید که چطور توی بازی های Dota، کیل میگیرند و به اصطلاح triple kill میگیرند. بیایید و ببینید که چطور تو سرورهای بتلفیلد همه را هدشات می کنند. گیمرهای دختر بی عرضه نیستند بلکه اون تصوری که شما از این دسته دارید برای ۲۰ سال پیش هست که دختر حتما باید غذا بپزد، خونه را جارو کند و ناز بابایی رو بکشد.البته امروزه هم روایت داریم که اون مورد آخری که گفته شد یعنی “ناز بابایی رو بکشد” برای تیغ زدن برای بابای بی نوا برای خریدن کارت شارژ و کادوی تولد احسان جون، حسین جون، BMW آلبالویی زعفرانیه انجام می شود. به هر حال، حیران مانده ایم. کدام دختر بهتر هست؟ دختر ساده دیروز یا گیمرهای خفن امروز.هر چند وجه اشتراک جفت دخترها تو آزادی های یواشکی هست چه می خواهد دهه شصتی باشد یا دهه هفتادی. چند سال دیگر هم که دهه هشتادی ها وارد میادین گیم می شوند که باید گفت: اوه، مای، گاد! ختم کلام اینکه دید خودمان رو یه خرده عوض کنیم، یه خرده هم جنبه و ظرفیت برای ارتباطات بین جنس مخالف، میخواد تو دنیای واقعی باشه یا یک بازی ویدئویی…

برای قسمت های آینده پیشنهادهای خودتان را با ما در میان بگذارید. قیمه گیم هر یکشنبه منتشر خواهد شد.

1
0

نظرات