Krzysztof Narkowicz: اثر DirectX 12 بر روی Xbox One چندان پررنگ نخواهد بود. هدف این تکنولوژی PC است

۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۳:۲۶

اوایل هفته ی جاری، Flying Wild Hog در مصاحبه ای با GamingBolt تایید کرد که نسخه ی Xbox One بازی Shadow Warrior با رزلوشن 900p اجرا خواهد شد. این در حالی است که نسخه ی PS4 این بازی دارای رزلوشن 1080p است. حال Krzysztof Narkowicz، برنامه نویس ارشد موتور این بازی و Michal Szustak مدیرعامل Flying Wild Hog و کارگردان این بازی در مصاحبه ای از قابلیت های DirectX 12 بر روی کنسول Xbox One سخن گفته اند.

Krzysztof Narkowicz (کریستوف نارکویچ) در این مورد گفت: “این تکنولوژی برای کمتر کردن سربار طراحی ها در PC ساخته شده است. این مساله پیش از این بر روی Xbox One به خوبی مدیریت شده بود و نیازی به بهینه سازی نداشت. در حال حاضر دسترسی های سطح پایین برای این کنسول وجود دارد. از طرفی دیگر، داشتن یک API بر روی چند پلتفرم از زمان توسعه ی کار خواهد کاست. همین مساله نشان می دهد که اثر DirectX 12 بر روی PC بسیار بیشتر از Xbox One خواهد بود اما به دلیل کمتر شدن زمان توسعه و همچنین هزینه، این تکنولوژی برای هر دو پلتفرم عرضه شده است. 

این مساله با کارت گرافیک های AMD و تکنولوژی Mantle آنها قابل مقایسه است. AMD قصد داشت با عرضه ی این تکنولوژی به بازیسازان امکان این را بدهد که بازی هایشان را به مانند ساخت بازی برای کنسول ها بسازند و از نزدیک قابلیت های کارت گرافیک های این شرکت را لمس کنند. البته این تکنولوژی برای کنسول های نسل جدید عرضه نشد، زیرا این کنسول ها در حال حاضر این قابلیت را در خود دارند.

در ادامه از Krzysztof Narkowicz در مورد سختی و مشکلات به وجود آمده در راه پورت بازی Shadow Warrior برای Xbox One پرسیده شد. وی در پاسخ گفت: “سخت افزار این کنسول بسیار شبیه به PS4 است. به علاوه ی اینکه کنسول Xbox One از API های آشنایی مانند DirectX استفاده می کند. برای همین ساخت نسخه ی Xbox One پس از کار کردن بر روی PS4 بسیار آسان و راحت بود.”

Shadow Warrior تابستان امسال عرضه خواهد شد. 

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید