کارتریج بازی های E.T، که به تازگی پیدا شده اند، فروخته خواهند شد

۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۱:۴۸

چندی پیش حفاری های شرکت مایکروسافت در محل دفن زباله های مربوط به کارتریج بازی E.T. The Extra-Terrestrial به ثمر نشست و این شرکت توانست بازی های مدفون شده را پیدا کند. حال این شرکت تصمیم به فروش تعدادی از این کارتریج ها گرفته است.

کمیسیون شهر Alamogordo در این مورد بیان کرد که 700 نسخه از این بازی ها در موزه ی تاریخچه ی فضا New Mexico برای فروش قرار داده خواهد شد. این در حالی است که 100 نسخه از این بازی به شرکت های Lightbox و Fuel Entertainment که در مورد این پروژه مستندی ساخته اند داده خواهد شد.

شهردار شهر Alamogordo، خانم Susie Galea، در مصاحبه ای با Polygon گفت: “ما در حال مذاکره با مسئولین موزه هستیم تا این محصولات را برای نمایش و فروش در موزه ی آنها قرار دهیم. این محصولات هم به نوعی آثار باستانی هستند. کمیسیون شهر ما تصمیم گرفت که صد نسخه از این بازی ها را به شرکت های Lightbox و Fuel Entertainment بدهد و 700 نسخه ی باقی مانده را برای فروش قرار دهد. البته ابتدا باید کارتریج ها را بررسی و قیمت گذاری کرد. پس از انجام این مراحل آنها را به موزه، برای فروش و نمایش، تقدیم خواهیم کرد. بعضی از این بازی ها رجیستر شده و با گواهی نامه ی سلامت به فروش خواهند رسید. تعدادی از این کارتریج ها برای فروش آنلاین قرار داده خواهند شد. حفره ی ایجاد شده بسیار بزرگتز از چیزی بود که فکرش را می کردیم. ما در ابتدا فکر می کردیم که این حفره 18 پا عمق داشته باشد. در حالی که در ادامه متوجه شدیم که این حفره 30 پایی است. . ”

وی در ادامه گفت که فضای کنده شده در پروسه ی حفاری دوباره پر شده و نزدیک به 700 هزار بازی هنوز در زیر زمین مدفون هستند. او در ادامه از تبدیل شدن این مکان به یک مکان توریستی ابراز امیدواری کرد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید