Alienware: کنسول های Steam Machine درآمد زا نیستند

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۳:۴۹

به نظر می رسد که درآمد کسب شده از Steam Machine ها توسط کمپانی های سازنده ی آنها بسیار اندک بوده است. این مساله توسط شرکت معتبر Alienware و تعداد دیگری از شرکت های ارائه دهنده ی این دستگاه ها بیان شده است.

Frank Azor، مدیر ارشد بخش بازی شرکت بزرگ Alienware، در مصاحبه ای با The Wall Street Journal  گفت: “این مساله بسیار چالش برانگیز است. با قاطعیت می توان گفت که این سیستم کم سود ترین وسیله ای است که تا به امروز ساخته ایم.”

Kelt Reeves، رئیس شرکت Falcon Northwest Computer Systems که یکی دیگر از سازندگان دستگاه های Steam Machine به حساب می آید با نظر Frank Azor موافق است و در تایید حرف وی گفته است: “اگر هر شرکت دیگری توانسته از کنسول هایش سودی به دست بیاورد، پس Valve هم می تواند.” 

در حال حاضر بیش از 13 نوع دستگاه Steam Machine توسط شرکت های مختلف ساخته شده است. هدف از عرضه ی این دستگاه ها اجرای بازی های بسیار با کیفیت، توسط دستگاهی با سخت افزار استاندارد و سیستم عاملی ساده است که قابلیت استفاده از دسته را داشته باشد. با این حال به نظر می رسد که وابسته بودن بیش از حد Steam Machine به سرویس های Valve و همچنین قیمت بالای آنها، باعث عدم سود دهی آنها برای شرکت های سازنده شده است. به نظر می رسد که Steam Machine شرکت Alienware، قیمتی نزدیک به کنسول های نسل جدید شرکت سونی و مایکروسافت داشته باشد.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید