سازنده ی Rock Band: موسیقی و بازی دو جنبه ی همیشگی زندگی انسان ها هستند

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۲:۰۲

Alex Rigopulos، مدیر عامل استودیوHarmonix، سازنده ی دو بازی مشهور Rock Band و Dance Central، موسیقی و بازی دو جنبه ی همیشگی زندگی انسان ها هستند. وی در این مصاحبه گفت که از خاموش شدن آتش بازی های بر اساس موسیقی بسیار ناراحت است. اما با توجه به جاودان بودن موسیقی در زندگی انسان ها، از رونق گرفتن دوباره ی این سبک بازی ابراز امیدواری کرد. وی در ادامه خبرهایی از نسخه ی جدید Rock Band منتشر کرد.

Alex Rigopulos در این مصاحبه گفت: “مطمئنا از افول بازی Rock Band بسیار متاثر شدم. اما اول و آخر این بازی دوباره جان خواهد گرفت. البته بازی های بر اساس موسیقی باید از همه نظر پیشرفت کنند تا مورد پسند جامعه واقع شوند. افول بازی های نواختن موسیقی و پس از آن افول بازی های سبک رقص و بسیاری از بازی های بر اساس موسیقی بسیار ناراحت کننده بود. خوشبختانه Harmonix در حال کار بر روی چیزهای جدیدی است. موسیقی جنبه ای جدا نشدنی از زندگی انسان ها است و بازی ها هم همین تاثیر را در زندگی دارند. این وظیفه ی Harmonix است که بازی و موسیقی را به بهترین شکل ممکن در کنار هم قرار دهد تا به هم دیگر قدرت بدهند.”

در سال 2011 استودیو Harmonix در حال کار بر روی نسخه ی جدیدی از سری Guitar Hero بود که متاسفانه، Activision، ناشر این بازی آن را کنسل کرد. دلیل کنسل شدن این بازی کم شدن فروش این سری بازی بود. در ادامه ی این مصاحبه Alex Rigopulos در مورد این مساله صحبت می کند و Activision را تنها مقصر این مساله نمی داند. وی در این مورد گفت: “به نظر من اگر بخواهیم واقعیت را بگوییم، Activision بیش از حد این بازی را منتشر کرد. اما نمی توان تمامی شکست را بر گردن Activision انداخت. واقعیت همیشه از این پیچیده تر است. برای مثال قیمت بسیار بالای بازی های Rock Band و Dance Central در دوران افول این دو بازی، شکست آنها سنگین تر کرد. همچنین به نظر من دو بازی Rock Band و Dance Central در نسخه های آخر خود نتوانستند خود را بهبود ببخشند و پیشرفت کنند. امیدواریم که در نسخه های آینده بتوانیم این مساله را رفع کنیم.”

Alex Rigopulos در ماه گذشته و در طی رویداد PAX East، اعلام کرد که استودیو Harmonix در تاریخی نه چندان دور دو عنوان Rock Band و Dance Central را احیا خواهد کرد. این شرکت همچنین اعلام کرد که تصمیمی برای بازگرداندن بازی Guitar Hero گرفته است. با این حال تنها بازی این شرکت که در مرحله ی ساخته شدن قرار دارد Dance Central است. 

استودیو Harmonix دو بازی دیگر هم در دست ساخت دارد. یکی از این عناوین بازی Fantasia: Music Evolved است که قرار است برای Xbox 360 و Xbox One منتشر شود. همچنین بازی موزیکال تیراندازی Chroma برای کامپیوترهای شخصی در راه است. این شرکت همچنین در حال تلاش برای شروع یک بازی جدید، برای کنسول های شرکت سونی است. از آخرین عنوان های منتشر شده ی این استودیو می توان به بازی Record Run اشاره کرد که برای گوشی های هوشمند و تبلت های شرکت Apple ارائه شده است. 

0
0

بیشتر بخوانید