Crytek نظرش در مورد رم کنسول های جدید را شفاف سازی کرد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۳:۱۴

اخیرا مصاحبه ای با Sean Tracy، یکی از سازنده های موتور Crytek در مورد کنسول های نسل جدید و رم آنها صورت گرفت. در این مصاحبه از وی سوال شد که آیا رم 8 گیگابایت که در کنسول های نسل جدید استفاده شده برای آینده مناسب خواهد بود؟ وی در جواب گفته بود که این مقدار رم کافی نبوده و به سادگی قابل پر شدن است. حال وی پس از این مصاحبه و جنجال های به وجود آمده صحبت های خود را شفاف سازی کرده است.

جرقه ای که Sean Tracy زد باعث به وجود آمدن آتشی در فروم های وب سایت NeoGaf شد. همین مساله باعث شد که وی در بیانیه ای جدید حرف های خود در مصاحبه اش را شفاف سازی کند. وی برای ارسال این بیانیه در انجمن وب سایت Neogaf، با نام کاربری Com_Raven ثبت نام کرد. لازم به ذکر است که مصاحبه ی اولیه ی وی در وب سایت gamingbolt منتشر شده بود که پیش از این، در همین وب سایت قرار داده شده بود. برای خواندن مصاحبه ی اصلی وی اینجا را کلیک کنید.

متن بیانیه به این شرح است: “من میدانم که تعدادی از افراد ( که فکر کنم هیچوقت بازی های ما را بازی نکرده اند) گفته اند که Crytek فقط بلد است دمو های گرافیکی بدهد. اما کسی که با شما صحبت می کند Sean Tracy است. کسی که مصاحبه ی شروع این جریان را کرد. کسی که در این شرکت کار می کند. پس مطمئن باشید که اطلاعات من راجع به بازی ها محدود به بازی های شرکت خودمان نمی شود. همچنین به عنوان یک کمپانی، داشتن یک موتور خوب قسمت مهمی از کار ما است. واضح است که ما به آینده نگاه کنیم و نگاهمان را محدود به امروز و حال نکنیم. به یاد داشته باشید که ما به تازگی از چرخه ی کنسولی 8 ساله ای خارج شدیم. پس اگر بخواهیم منصف باشیم باید بگوییم که در هشت سال آینده بازی هایی خواهند آمد که رمی بیشتر از 8 گیگابایت لازم داشته باشند. و بدانید که مقدار قابل توجهی از 8 گیگابایتی که در کنسول ها استفاده شده غیر قابل استفاده است.

من می دانم که جنگ کنسول ها بازار بسیار مهمی است. اما بهتر بود بجای دادن نظرهایی مانند “”Crytek کنسول من را رها کرده و بازی های آنها آشغال است””، لحظه ای خود را جای کمپانی قرار دهید و از خود بپرسید که تکنولوژی ما در پنج سال آینده باید به چه صورت باشد. این صحبت تنها در مورد بازی های ما نیست. ما باید به فکر بازی هایی که شرکت های دیگر می خواهند با موتور ما بسازند هم باشیم. برای مثال Star Citizen نمونه ی خوبی از این مساله است. سه سال پیش یکی از افراد Core R&D گفت من واقعا دوست دارم که کنسول های نسل بعد حداقل 8 گیگابایت رم داشته باشند. حالا هم همین اتفاق افتاد. کنسول ها 8 گیگابایت رم دارند. اما همه ی رم آنها قابل دسترسی نیست. حال یک وب سایت دیگر از یکی دیگر از کارمندان Crytek راجع به این پرسیده است که یکی از کارکنان شما گفته 8 گیگابایت رم کافی نیست و به زودی قابل پر شدن است و همکار من در جواب گفته که بله قابل پر شدن است.”

به وضوح مشخص است که Sean Tracy از مساله ی قابل استفاده نبودن 8 گیگ رم در کنسول ها ناراحت است. این شفاف سازی نظر کلی Crytek در مورد کنسول های نسل جدید و قابلیت های آنها مشخص کرد. با اینکه 8 گیگابایت برای امروز به نظر کافی می آید، اما مشخص نیست که در آینده حداقل های سخت افزاری چقدر پیشرفت بکند. مسلم است که نیاز به رم رو به افزایش است. بازی سازها باید خود را برای بهینه کردن بازی هایشان و محدود کردن استفاده از رم آماده کنند.

 

 

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید