آیا در کاور بازی Far Cry 4 پیغام مخفی وجود دارد؟

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۱:۱۵

در روزهای گذشته شاهد معرفی شدن بازی Far Cry 4 توسط استودیو Ubisoft بودیم. داستان این بازی در هیمالیا شکل خواهد گرفت. حال به نظر می رسد که در کاور منتشر شده از بازی، نکته و پیغامی مخفی قرار گرفته است.

بازی Far Cry 4 توسط چند استودیو مختلف در حال ساخته شدن است که یکی از این استودیو ها، استودیو Ubisoft Shanghai می باشد. تا به امروز خبری از این عنوان، به جز منطقه ای که داستان بازی در آن شکل گرفته و تاریخ انتشار آن، منتشر نشده است.

یکی از دانشجویان رشته ی هنرهای بودایی، پس از دیدن کاور بازی به نکته ی جالبی پی برده است. در تصویر این کاور، شخصیت بازی بر روی مجسمه ی خراب شده این نشسته است که دست های این مجسمه تداعی کننده ی یک نماد خاص است. در نماد شناسی بودایی، این نشان mudras نام دارد. شکل این نماد به حالتی است که انگشت شست و میانه هم دیگر را لمس می کنند. حال در کاور این بازی، این نماد در دو دست تکرار شده است که به آن shuni mudra می گویند. در حالت کلی، این نماد نشانگر آستانه ی تحمل و شکیبایی، صبر، تمرکز، نظم و انضباط است.

اما این نماد در بازی Far Cry 4 چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ هنوز این مساله مشخص نیست. بعید به نظر می رسد که این شکل به صورت اتفاقی در تصویر کاور بازی قرار گرفته باشد. با این حال احتمال اینکه طراح تصویر بی منظور از این نماد استفاده کرده باشد و برای زیبایی آن را در تصویر قرار داده باشد هست.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند پیغام بودن این مساله را تایید کند، قرار داشتن جزئیات درست و به جا، در قسمت های دیگر تصویر است. برای مثال در قسمت چپ تصویر، شما می توانید یک پرچم کامل prayer flag را ببینید که رنگ های آن به ترتیب درست انتخاب شده است. این پرچم یکی از پرچم های بودایی هاست. از این پرچم ها برای تبرک دادن به مناطق اطراف و چیزهای دیگر استفاده می شود.

پس به طور کل می توان گفت که در تصویر کاور بازی، ما شخصیت بد بازی (احتمالا بد) را می بینیم که بر روی نماد شکسته ای از صبر و تحمل نشسته است. نظر شما راجع به این مساله چیست؟ اگر شما هم چیزی در تصویر دیده اید که برایتان جالب است، آن را با ما در میان بگذارید.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید