قیمه گیم ۷ | اندر حکایات امتحانات خرداد ماه گیمرها

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۱

امتحانات نزدیک است و فراق گیم و بازیباز هم نزدیک تر! قیمه گیم این قسمت نیز می رویم به سراغ اندر حکایات امتحانات و اینکه چه بکنیم و چه نکنیم، از دست پدر و مادر دلسوز خانواده حرف نشنویم، بازی هم بکنیم.

بدبختی از جایی شروع می شود که بازی کلا منتشر نمی شود و دقیقا زمانیکه امتحان ما ایرونی ها شروع میشه، یه ۲ جین بازی توپ میاد. حالا که پیش آزمون و میان ترم هست و بازیسازها و مسئولان تبلیغاتی فرت و فرت خبر داغ و تریلر و تیزر منتشر می کنند و دل ما ایرانی ها رو آب! دغدغه یک غیر گیمر اینست که امتحان خود را خوب بدهد و دغدغه یک گیمر اینست که Watch dogs رو چه شکلی ۱۰۰% بازی کند و به آن یکی دوست اهل حال گیمرش نشان بدهد و پُز بدهد که نیگا، من خیلی خفنم!

Watch dogs رو چکار کنیم؟ ولفنشتاین رو دیگه نمیشه ازش رد شد! ای بابا، سریال گیم آو ترونز هم که تموم نشد. آقا ریــــــــــلکس باشین! انقدر فکر نکنین به گیم! بشینین به قانون فیثاغورث فکر کنین. اصلا این یک اصل ثابت شده هست که به هر چی بیشتر فکر کنی، بیشتر دنبالش هستی. البته استثنا هم وجود داره. مثلا کل ۳۶۵ روز سال رو به پول فکر کنی، هیچی عایدت نمیشه! طرف روز و شب به هک کردن شیکاگو در نقش آیدین فکر می کنه. خواب می بینه شده هکر تو دنیای اون ور آب و فرت و فرت هک می کنه وسایل رو! خب این شخص داره مثلا شیمی می خونه و کلا فرمول شیمیایی تجزیه هیدروژن کربنات رو مینویسه آیدین ۲ بار مثبت + شیکاگو ۳ بار منفی. انقدر فکر نکنید به بازی. بشینین به درس فکر کنین که زار میزنه گوشه اتاق که بیا منو بخون.

boredboyreading

جونم براتون بگه که شخص نویسنده خیلی در دوران آزمون های دبیرستان تلاش می کرد تا این سیستم بی صاحاب شده رو روشن نکند و بازی نکند و امتحان رو پشت سرش خراب نکند، ولی نمیدونم چرا هِی نمیشد و هِی میگفتیم ایشالا از سال بعد تا اینکه رسیدیم به دانشگاه. خدا رو شکر تو دانشگاه وضع بهتر شد و هِی میگفتیم ایشالا از ترم بعد! این هم یه جور پیشرفت هست دیگه. خواستم در جریان باشید که در جریان هستیم چقدر سخته بازی رو کنار گذاشتن و چه گیمرها که نتوانستند و چه اراده هایی که بعد ۲ روز منحل نشد و چه باس فایت هایی که پدر از گیمر در بیاورد! بدبختی از جایی شروع می شود که ما خودمان نتونستیم ولی هِی به بقیه گیر می دهیم که بازی نکنید و درس بخونید.اینجاست که بقیه به ما می گویند …… بُگذریم!

اصلا خیرش را خوردیم! ما که نه اراده داریم، نه می توانیم بازی را کنار بگذاریم. هر موقع تونستیم از ته دیگ سیب زمینی ماکارونی بگذریم، می تونیم از بازی هم تو امتحانات بگذریم. ولی چه کنیم که حرف نخوریم؟ شورای مقابله رویایی با گیم که به اختصار به شورای “مرگ” معروف است، یک ماه قبل از برگزاری امتحانات خرداد برگزار می شود و راهکارهای بسی جالب در شب گذشته ارائه شد و بسی فیض بُردیم. مفاد شورای مرگ به شرح زیر می باشد:

  • خر خونی تا پاسی از شب!: این مُدل بیشتر برای بچه های دانشجو کاربرد دارد و خَر زدن در ایام امتحانات از اوجب واجبات است و بس! البته کار دیگه ای نمیشه کرد به جز خر زدن. ( از پشت صحنه اشاره می کنن که…) میشه ماشین استاد مربوطه رو شُست. میشه نامه فدایت شوم نوشت. میشه تقلب ……( دارن اشاره می کنن که نگیم راهکار آخر رو. بد آموزی داره گویا)

  • درسته نمیشه مثل یه گیمر و مثل یک مَرد بنشینیم و Watch dogs بازی کنیم ولی باید سطح انتظارهای خودمان رو پایین بیاریم. یعنی اینکه به جای کنسول خانگی و PC، بیاییم با موبایل خود ور بریم. البته تو پشت صحنه دارن بال بال می زنن که این مورد هم بدآموزی داره انگاری ولی عیب نداره. بالاخره ماشین هم که باشه، بالاخره بنزین کم میاره دیگه، ما که دیگه آدمیم مثلا واسه خودمون! میشه بازی های فکری هم کرد و ما ایرونی ها هم اسیر بازی های فکری. البته نویسنده که بنده باشم، از بازی سوپرشوت بسی لذت بُردم و بسی حال و هول. کلا دوران امتحانات که میشه با بازی های موبایل بیشتر آشنا میشم.

  • چاییتو عوض کن!: این یک شعار تبلیغات بازرگانی نیست. باید دید خودمان رو عوض کنیم. میدونم خیلی سخته، وقتی که یک کتاب درسی جلو روت باز باشه و بنشینی تا تهش بخونی. اون وقت هست که حتی گل های قالی هم برات جالب هست و به فلسفه پوپولیستی جهان فکر می کنی و … بیدار شو رفیق! چاییت رو عوض کن ولی قیمه ای که میخوری رو عوض نکن. فکر کن که چقدر مثلا حل معادله دو مجهولی می تونه در آینده برای شما مفید باشه …. ( اشاره می کنند که هیچ فایده ای نداره گویا) اینجاست که شاعر می فرماید میخوای بری برو ولی گیتار رو با خودت نبر….خب دوست نداری اشکالی نداره ولی به بازی های آینده فکر کن! به این فکر کن که ریاضی میگیری ۱۲ از ۲۰ و دیگه خبری از ارتقای سیستم نیست. دیگه خبری از خرید کنسول نسل هشتمی نیست. دیگه خبری از بازی ویدئویی نیست. دیگه خبری از گیمفا نیست و …..

اعضای شورای “مرگ” و اینجانب اوقات خوشی را برای شما آرزومندیم و امیدواریم که امتحانات خودتون رو به خوبی و با High score بسیار خوب، Level تحصیلی خیلی عالی به سر کنید و امتحاناتتون رو درجه سختی Easy باشه. البته این شانسی که نویسنده که بنده باشم دارم، درجه سختی در حد بازی Dark souls II و یا شاید هم Flappy bird باشه.

پیش تا پایان

با قدرت

با اقتدار

 برای قسمت آینده، چه موضوعی پیشنهاد می دهید تا از باب طنز به آن پرداخته شود؟

1
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید