Halo 1 پس از مرگ Gamespy همچنان فعال است

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۳:۱۸

خاموش شدن سرور های Gamespy اثر مخرب بزرگی بر روی بازی های کامپیوتر و کنسولی داشت. همانطور که تا به امروز می دانستیم، یکی از بازی هایی که باید با آن خداحافظی می کردیم، نسخه ی کامپیوتر Halo: Combat Evolved بود. اما حال به لطف سرورهای GameRanger، این بازی محبوب شوتر به زندگی خود ادامه خواهد داد

اوایل هفته ی قبل خبرهایی از انتقال سرورهای این بازی به GameRanger شنیده می شد. این خبر بسیاری از طرفداران این بازی را خوشحال کرد. زیرا می توانستند در کنار بازی کردن بازی محبوب خود، از سرویس های متنوع GameRanger مانند لیست دوستان و پیام رسانی هم استفاده کنند. در حال حاضر GameRanger پشتیبانی کننده ی آنلاین صدها بازی است.

نسخه ی کامپیوتر بازی Halo: Combat Evolved تنها نسخه ای از بازی بود که می شد با آن به صورت آنلاین بازی کرد. قابلیت آنلاین بازی کردن در کنسول ها پس از نسخه ی دوم این بازی به آن اضافه شد. شرکت مایکروسافت نسخه ی بازسازی شده ی این بازی را برای Xbox 360 منتشر کرد که توسط موتور بازی Halo Reach ساخته شده بود و قابل آنلاین بازی کردن بود.

خاموش شدن سرورهای Gamespy بسیاری از بازی های محبوب مانند نسخه ی کامپیوتری Crysis و Crysis 2، نسخه ی PS3 Borderlands و Civilization Revolution و بازی Max Payne 3 ی سیستم عامل Mac را از دور خارج کرد. چند شرکت از جمله شرکت 2k در تلاش هستند تا سرورهایی برای بازی های خود پیدا کرده و آنها را از نو زنده کنند.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید