مایکروسافت در حال کار بر روی سری جدیدی از عنوان انحصاری Halo برای کنسول Xbox One است؛ عرضه این فرانچز به احتمال زیاد سالیانه خواهد بود

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۶

از خیلی قبل همگی می دانستیم شرکت های مایکروسافت و 343 Industries در حال کار بر روی سری جدیدی از عنوان Halo بر روی کنسول Xbox one بوده اند. همچنین از آخرین عناوینی که اعلام شده بود Halo 2 Anniversary بود، که بعد از گذشت چند روز شرکت مایکروسافت عرضه این بازی را شایعه اعلام کرد. امروز در یکی از اشاره های قوی سازندگان می توان فهمید که سری جدیدی از بازی Halo در راه است.

همانطور که می دانید شرکت معروف مایکروسافت اخیرن چندین سازنده، تهیه کننده ارشد و طراح ارشد وارد استودیو و شرکت های زیر نظر خود کرده است. تمامی این کارکنان همزمان وارد کمپانی بزرگ مایکروسافت داشتند و همگی هم به ” عرضه سری جدیدی از بازی Halo ” اشاره می کرند.

اولین بار نیست که باز هم چنین حرف هایی در مورد بازی Halo می شنویم، ولی این دفعه به احتمال زیاد با استخدام کردن چندین کارکن اصلی همزمان شرکت مایکروسافت نظری در مورد عرضه سری بعدی بازی halo دارد. معمولا هر استودیو و یا سازنده ای قصد شروع یا ساختن بازی و پروژه ی جدیدی دارد تیمی جدید را جمع آوری و راه اندازی می کند. این اتفاق در این شرکت هم رخ داده و شرکت مایکروسافت در اول تیمی برای پروژه جدید در نظر گرفته است. هم اکنون هنوز نام افرادانی که برای کمک در ساخت پروژه بعدی شرکت مایکروسافت استخدام شده اند، اعلام نشده اند. در طرف دیگر با استخدام کردن افرادانی در سه پست اصلی مخصوصاً ( طراح ارشد و اصلی ) می توان فهمید که پروژه بعدی به احتمال زیاد یک بازی و یا عنوانی جدید از Halo می تواند باشد.

علاوه بر این پست و یا خبری که طراح جدید و ارشد در آن اعلام شده بود، به رقابت 2 یا 3 تیم، سازنده و طراح دیگر اشاره می کرد.

همچنین در پست نوشته شده بود که پروژه یا بازی جدید این شرکت به صورت AAA برای نسل هفتم و هشتم می باشد. از دیگر نکته های اعلام شده انحصاری بودن این عنوان جدید در دست توسعه است.

علاوه بر آن کار کردن با یک تیم سازنده در زمینه cross-functional ( ظاهری ) کاملا و به صورت رسمی توسط شرکت مایکروسافت در آخرین گزارش اعلام و اشاره شده بود. همچنین بیشتری و تمامی پارت ها و بخش های بازی جدید به صورت outsourced خواهد بود، که به شرکت Microsoft و استودیوهای سازنده این بازی کمک ویژه این می کند.

در نهایت اگر شایعات در مورد ساختن و توسعه بازی Halo 2 Anniversary صحیح بوده باشد، می توان فهمید که پس از این فرانچز سری بازی های Halo به صورت سالیانه و ادامه دارد خواهد بود. به نظر می رسد کار بر روی پروژه جدید توسط استودیو ها و تیم های سازنده از امسال شروع خواهد شد و طبق احتمالاتی عرضه و به اتمام رسیدن این عنوان یا پروژه جدید AAA در سال 2016 خواهد بود.

از دیگر احتمالات جدی و واقع بینانه می توان حضور استودیو معروف 343 industries در سازنده های بازی جدید را در نظر گرفت، که به احتمال زیاد تمامی کارکنان و طراحان جدید هم در همین استودیو بازی سازی حضور خواهند داشت. هنوز هم حضور این استودیو در سری جدید احتمال و به صورت شایعه می باشد، زیرا امکان دارد شرکت مایکروسافت با کارکنان جدید استخدام شده تیم و استودیو جدیدی را برای بازی سازی راه انداری کند.

قابل ذکر است، که هنوز شرکت مایکروسافت به صورت رسمی در مورد توسعه و ساختن سری جدید چیزی جدید در جامعه مجازی اعلام نکرده. با این احتمالات باید منتظر اخباری رسمی از سوی خود شرکت Microsoft ماند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید