موسیقی: Fahrenheit

۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۵

امروز با بررسیِ موسیقی متنِ یکی دیگر از آثار خلق شده‌ی David Cage در خدمت شما عزیزان خواهیم بود؛ با ما همراه باشید…

عنوان Fahrenheit با رهبریِ David Cage در استودیوی بازی‌سازیِ Quantic Dream ساخته و در سال 2005 برای پلت‌فرم‌های PlayStation 2، Xbox و Microsoft Windows منتشر گردید.

این بازی از اولین اکشنِ ماجراجویی‌/درام تقابلی‌های ساخته شده توسط آقای Cage می‌باشد که مورد توجه منتقدان و بازی‌بازانِ بسیاری قرار گرفت و توانست نمرات بسیار خوب 84 و 85 در پلت‌فرم‌های مختلف را از سایت‌های GameRankings و Metacritic دریافت نماید. این عنوان همچنین از سوی وب‌گاه معتبر GameSpot، موفق به دریافت جوایز “بهترین داستان” و “بهترین بازی سال” نائل گشت.

این بازی در ایالات متحده تحت عنوانِ Indigo Prophecy انتشار یافته است و آقای Cage در همین رابطه اظهار نموده‌اند که قصد تعویض نام تمامیِ نسخه‌های آن به Indigo Prophecy را داشته‌اند، اما به‌دلیل شهرتِ بازی با نام Fahrenheit در اروپا، موفق به این کار نشده‌اند.

آلبوم موسیقی متنِ بازی Fahrenheit، اثری مشترک از Angelo Badalamenti و Normand Corbeil مرحوم می‌باشد که در قالب 24 قطعه، همزمان با خود بازی، در سال 2005 منتشر گردیده است. ظاهرا David Cage قصد استفاده از قظعات ارکسترال معمولی را نداشته است، اما با توجه به اتمسفر و فضای خاص این عنوان و سابقه‌ی درخشان Badalamenti در چنین ژانرهایی، تصمیم به همکاری با ایشان را گرفته‌اند.

Angelo Badalamenti

Angelo Badalamenti از جمله آمریکائی‌های ایتالیائی‌تبار می‌باشد که به تاریخ 22 مارس 1937 در محله‌ی بروکلینِ نیویورک چشم به جهان گشود. ایشان آهنگسازی فعال در حوزه‌ی موسیقی فیلم می‌باشد که عمده شهرت خود را از زمان ساخت موسیقی متنِ فیلم Blue Velvet اثر David Lynch، در سال 1986 کسب نموده است. ایشان همچنین سابقه‌ی همکاری با گروه‌های راکی همچون Anthrax و Marianne Faithfull و هنرمندان بزرگی همچون David Bowie را در کارنامه‌ی هنری خویش دارا می‌باشند.

آلبوم موسیقی متنِ این بازی به‌صورت ارکسترال تنظیم گردیده و آهنگسازان، تلاش نموده‌اند تا با استفاده از تم‌های سرد، به فضای بازی حسی سنگین و رازآلود را القاء نمایند. در تنظیم این اثر نیز از سازهای زهی، بهره‌ای فراوان برده شده که با فضاسازی‌های خود، بازی‌باز را هر‌چه بیشتر با محیط بازی هم‌گام می‌نمایند.

دو قطعه از این آلبوم را بصورت منتخب برای شما عزیزان در نظر گرفته‌ایم که امیدواریم از شنیدن آن‌ها لذت ببرید.

Main Title

Fighting The Oracle

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید