موسیقی : Begins , Falls , Rises

۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۵

بار دیگر قرار است تا به دنیای شوالیه ی تاریکی یعنی بتمن سر بزنیم ولی این بار کمی متفاوت تر از دفعات پیشین. برای این پست از بخش موسیقی تصمیم گرفتیم تا بهترین موسیقی های نواخته شد برای این شخصیت در دنیای گیم و البته سینما آماده کنیم و شما را با سر تکاملی موسیقی های این شخصیت آشنا کنیم.

در بخش اول به سراغ موسیقی متن عنوان Batman : Arkham City می رویم که در سال 2011 با انتشار خود غوغایی در دنیای بازی های رایانه ای به راه انداخت و تقریبا در تمام زمینه ها استاندارد ها را افزایش داد. موسیقی متن این بازی توسط آقای Nick Arunde نواخته شده است که پیش از این سابقه ی ساخت موسیقی دو عنوان Shadow Man : 2econd Coming و Malice : Kats Tale در کارنامه دارد. وی در موسیقی این بازی دست به خلق تم جدیدی برای این شخصیت در دنیای بازی های رایانه ای زد که اوج آن را می توانید در تم اصلی بازی گوش کنید.

Arkham City Main Theme

It’s Not Even Breakfast

تقریبا می توان گفت نسل جدید بتمن و دیدگاه های جدیدی که نسبت به این شخصیت ایجاد شد در سال 2005 و با انتشار نسخه ی سینمایی جدیدی از این شخصیت محبوب با نام Batman Begins آغاز شد. فیلمی که می توان به آن آغاز گر دوران حکومت بتمن بر سایر ابر قهرمانان لقب داد که کارگردان جوان و البته خوش فکر آن یعنی کریستوفر نولان با انتخاب هوشمندانه کریستین بیل در نقش بتمن توانست زندگی این قهرمان را از نو روایت کند. موسیقی فیلم ساخته ی دو تن از برجسته ترین آهنگسازان حال حاضر دنیا یعنی  James Newton Howard و Hans Zimmer می باشد که به طرز فوق العاده ای در ساخت یک تم مخصوص برای این شخصیت موفق ظاهر شدند، تمی که بعد ها تمام این سری را تحت الشعاع خود قرار داد.

Molossus

سال 2008 را می توان بدون اغراق سال بتمن نامگذاری کرد. سالی که در آن نسخه ی دوم سری فیلم های بتمن با کیفیتی ورای تصور اکران شد و توانست به موفقیتی غیر قابل باور دست یابید، موفقیتی که شاید هیچ فردی برای یک ابر قهرمان کمیک بوکی تصور نمی کرد. کارگردانی فوق العاده کریستوفر نولان در کنار بازی فوق العاده بازیگران به خصوص هیث لجر فقید که به بهترین نحو ممکن نقش جوکر را ایفا کرد و توانست اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کند و همچینین دیالوگ های فلسفی و پر بار فیلم باعث شد این عنوان تمامی رکورد های فروش را جا به جا کند و چهارمین فیلم برتر تاریخ نام بگیرد. موسیقی این نسخه نیز توسط James Newton Howard & Hans Zimmer نواخته شد و اوج کار آن ها را می توان در قطعه ی A Dark Knight دید که بار ها و در مراسم های مختلف به صورت زنده اجرا شده است.

I’m Not A Hero

Agent of Chaos

A Dark Knight

اما می توان اوج کار بتمن را سال 2012 دانست. سالی که نسخه ی پایانی این سه گانه ی سینمایی با نام The Dark Knight Rises منتشر شد و بار دیگر توانست تمامی رکورد های فروش را جا به جا کند. فیلمی که بار دیگر با بازی بازیگران توانمند خود که در این نسخه ی تام هاردی نیز به آن ها اضافه شده بود در کنار صحنه های حماسی و موسیقی فوق العاده، توانست یک پایان عالی برای شخصیت بتمن بود. این بار Hans Zimmer به تنهایی وظیفه ی ساخت موسیقی فیلم را بر عهده داشت ولی باز هم عالی عملکرد و اوج ار او را می توان در قطعه ی Why Do We Fall شنید که می توان به این قطعه لقب بهترین قطعه ی این سه گانه را نیز داد.

Why Do We Fall

Rise

The End

Fire Will Rise

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید