ویدئو: PS4 vs. Xbox one| قسمت دوم: بررسی عملکرد Battlefield 4

۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۰

یکی از داغ ترین مباحث این روز ها، قدرت دو کنسول PS4 و Xbox One در اجرای بازی های مولتی پلتفرم است که در بعضی مواقع یکی از بهترین دلایل برای انتخاب کنسول به شمار می رود. امروز در دومین قسمت از مقایسه کنسول های نسل هشتمی Xbox One و PS4، به سراغ بازی مولتی پلتفرم Battlefield 4 رفته ایم که سر و صدای زیادی به پا کرد و به یکی از بهترین سنگ محک  ها برای تمایز بین قدرت دو کنسول نسل هشتمی تبدیل شد.

نکته: ویدئو هایی که در این پست می بینید فقط با کیفیت HD قرار می گیرند.

Battlefield 4 عنوان شوتر اول شخص استودیو DICE است که در اکتبر سال ۲۰۱۳ برای پلتفرم های نسل هفتم و PC عرضه شد. نسخه نسل هشتمی این عنوان نیز در نوامبر ۲۰۱۳ برای کنسول های PS4 و Xbox One عرضه شد. این بازی توسط موتور قدرتمند Frostbite 3 تهیه شده است و به خوبی به عنوان یک شوتر اول شخص نسل هشتمی عرض اندم کرد.

این بازی نیز بحث های زیادی را بین طرفداران دو کنسول Xbox One و PS4 به راه انداخت. هر کدام از آن ها قدرت کنسول خود را در اجرای این بازی بهتر می دیدند. ما در این پست قصد داریم تا با بررسی دقیق راه شما را برای تصمیم گیری هموار تر کنیم. البته تصمیم گیری نهایی به عهده شماست.

Battlefield 4 با نرخ “۶۰ فریم بر ثانیه” بر روی هر دو کنسول اجرا می شود. رزولوشن این عنوان بر روی کنسول مایکروسافت ۷۲۰p بوده و بر روی کنسول سونی با کیفیت ۹۰۰p اجرا می شود. تجربه این عنوان بر روی کنسول های نسل هشتمی بسیار بهتر از نسل هفتم می باشد، اما باز هم در برابر PC حرفی برای گفتن ندارد. جالب است که بدانید رزولوشن Battlefield 4 بر روی Xbox 360 در ابعاد ۱۲۸۰x688 می باشد و PS3 نیز با کیفیت ۱۲۸۰x704 آن را اجرا می کند. هر دو کنسول نسل هفتمی این بازی را با نرخ “۳۰ فریم بر ثانیه” اجرا می کنند.

تفاوت….

به نسل هشتم می رسیم، نسخه PS4 این بازی می تواند پیروز مقایسه باشد. البته این یک پیروزی مقتدرانه نیست اما تفاوت ها در بعضی صحنه ها فاحش هستند. PS4 این بازی را با رزولوشن ۱۶۰۰x900 اجرا می کند و Xbox One نیز ۱۲۸۰x720 را به شما هدیه می کند. البته مسئولان DICE علت ۱۰۸۰p نبودن این بازی را “تلاش برای به دست آوردن ۶۰ فریم بر ثانیه” اعلام کردند. فریم بازی نیز بین ۵۰ تا ۶۰ متغیر است، در بعضی صحنه ها که Particleها بیشتر می شوند (همانند صحنه های انفجار) فریم حتی تا ۴۷ نیز سقوط می کند. البته نرخ فریم هنگام تجربه بخش Multiplayer افت بیشتری را نشان می دهد، البته افت فریم در منظره های باز بیشتر از محیط های بسته می باشد.

____________________

[jwplayer mediaid=”149596″]

دانلود ویدئو با کیفیت HD

____________________

برای مقایسه بعدی چه عنوانی را انتخاب می کنید؟

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید